İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tamam sen yapmaya devam edebilirsin model takibi. Ben sadece üç yıldır sonuna kadar umut edip son saniye bozan sistemlerden bıktım. Bu zamana kadar da hep model takibi yaptım yani ama nedense olmuyor işte. Bu sistemde güzelleşme olasılığı olsaydı diyagramlara az da olsa yansırdı. Bu iyimserlik nereden geliyor anlaması güç.

• Ancak şu gerçeği bir kere daha görmek lazım. Uzun vadede bir fikir vermesi açısından gfs ye bakılır. Ancak son kertede ecmwf referans noktası. Golü atan sistemi detaylandıran kısa ve orta vadede o. İyi veya kötü...

• Tamam sen yapmaya devam edebilirsin model takibi. Ben sadece üç yıldır sonuna kadar umut edip son saniye bozan sistemlerden bıktım. Bu zamana kadar da hep model takibi yaptım yani ama nedense olmuyor işte. Bu sistemde güzelleşme olasılığı olsaydı diyagramlara az da olsa yansırdı. Bu iyimserlik nereden geliyor anlaması güç.

Kendime göre bir bildiğim yada sandığım olabilir orası ayrı da

Göğü yeri ve atmosferi yaratan Allah’tır

Modeller ancak tahmin etmeye çalışır

Asla umudumu kesmem

Bu kadar oynak sistemin daha da doğulayabileceğine açık olmakla beraber İzlanda Azor arasındaki rekabette ufak bir düzelmenin son 48 saatte bile gayet lehimize dönebileceğinin çok şükür farkındayım

Ben atmosfere trip atmalara ve Ecek Acak konuşmalara hep karşıydım yine karşıyım

Hiç bir Kurumu modeli yada tahmini tanrılaştırmaya gerek yok

• eline sağlık . bende 10 seneyi aşkın amatör olarak bu işin içindeyim aktif olarak katılmasamda . bunca zamandır edindiğim tecrubeme göre çok farklı olacak istanbul adına . modelden modele dönmek kimseye tecrube katmaz bununda bilinmesini isterim . ne dedik ise o ama yanılır ama yanılmayız .

• Normal yaşamımda çok kötümser bir insanımdır.Herşeye en kötüsünden bakarım . İstanbul'un durumu konumumun durumu 3 senedir belli. Ama nedense bu sene için hep içimde bir umut var bilmiyorum neden .İstanbul burası ne zaman ne yapacağı belli olmaz

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333