İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2015 yılbaşı sistemi kıyılarda (Bakırköy-Zeytinburnu-Esenler-Bağcılar)için sınırda kalmış lapa lapa yağmur almıştık

1 sene sonraki yılbaşı sistemi tüm kıyılarda örtü bırakmıştı

• Eğer bu güzel İstanbul'a bu sene şöyle güzel bir sitem gelince görecem ben o kapatanları! Hele ki geldi diyelim onu hak eden biz olacağız, neden? Hiç bir zaman umudumuz tükenmedi, hiç bir zaman yılmadık, hiç bir zaman usanmadık, her zaman aynı tutku ile takip ettik:) Ben bu sefer diyorum bu sene biz o döngüyü kırıcağız inşallah NOKTA. Ama nasıl kırıcağız sabrın sonunda muradına erenler olarak! Ve size yine diyorum bunu bir yere not edin; "2020 kışı umutların tükendiği noktada üç senenin ardından son anda Efsaneyi getiren kış olarka akıllarda kalıcak". Bak hepiniz göreceksiniz çünkü bizde ki bu inanç ve sineriji var iken o efsaneyi inşallah getireceğiz.

Hepinize hayırlı akşamlar,

Kalın sağlıcakla.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Eğer bu güzel İstanbul'a bu sene şöyle güzel bir sitem gelince görecem ben o kapatanları! Hele ki geldi diyelim onu hak eden biz olacağız, neden? Hiç bir zaman umudumuz tükenmedi, hiç bir zaman yılmadık, hiç bir zaman usanmadık, her zaman aynı tutku ile takip ettik:) Ben bu sefer diyorum bu sene biz o döngüyü kırıcağız inşallah NOKTA. Ama nasıl kırıcağız sabrın sonunda muradına erenler olarak! Ve size yine diyorum bunu bir yere not edin; "2020 kışı umutların tükendiği noktada üç senenin ardından son anda Efsaneyi getiren kış olarka akıllarda kalıcak". Bak hepiniz göreceksiniz çünkü bizde ki bu inanç ve sineriji var iken o efsaneyi inşallah getireceğiz.

Hepinize hayırlı akşamlar,

Kalın sağlıcakla.

Ağzına sağlık hocam

GELECEK...!!!

• Şubat 2. Yarısı çok ilginç geçebilir. Özellikle İstanbul için. Hatta Mart başını bile katabiliriz. Atmosfer bu hep süprize açıktır. 1 aydan fazla süremiz var inşallah iyi şeyler olacak.

• Şubat 2. Yarısı çok ilginç geçebilir. Özellikle İstanbul için. Hatta Mart başını bile katabiliriz. Atmosfer bu hep süprize açıktır. 1 aydan fazla süremiz var inşallah iyi şeyler olacak.

Vay be,bu tahmini kendin mi yaptin?

• bu yuzden diyoruz diyagramı takmayın çok😂😂

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• tam 5 gun istanbulun her noktasi kar degerlerinde. Yagis takibi yapilmasi yeterli.. yillardir ozlemin duydugum sistem sekli. Sadece 5 gun yasayacagimiz mutluluk kotu gecen bu kisi unutturur.

• Her iki diyagram da 7 Şubat itibarıyla -10 ve altında senaryo sayısının arttığını görüyoruz. Özellikle ECMWF bu yönden sıkı takip edilmeli. GFS'nin 18 z senaryosu üzerinden yola çıkılmaz. 6 saatte ana senaryo 0'dan -11'e iniyor. Ortalama sabit -2.5'larda geziniyor bu sefer ana senaryo ve kontrol uyumlu.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• İşte sabah güncellemesi her şeyi değiştirir belki de ilk defa 18 z ile başlayan değişim ile sistem inecek. 7-10 Şubat geliyor ancak İstanbul etki alanında sadece. Batı Karadeniz karayel etkisi ile şov yapar.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.