İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava_Forum hocam benim tecrübemi aşıyor.Zaten çok yoruldum geniş çaplı basınç yerleşimlerine bakmaya üşeniyorum.Orta ve kısa vade tecrübene göre sence batılıyacakmı bu Karadeniz sistemi?

• Bi 100-150km daha batılasa iyi ekmek çıkarda oda zor gözüküyor. Batılayacağı 30-40km en fazla olur gibi oda olursa ama imkansız değil. Şubat ilk hafta ilk günleri epsye göre sistem olabilir Ao iyi bi hal alırsa neden olmasın.

• sistem biraz daha batilayabilir ama istanbulu kurtarmak zor gozukùyor. En azindan yarim gunlukte olsa ne koparirsak kar.yarin aksam ne gorursek o olacak.yinede 6 gun var. 2017 nin 144. Saatte gozuktugunu unutmayin. Kismet bakalim.

17 subat 2015 hayali kuranlar varsa kurmasinlar. Bu 2 sistemin mekanizmasi farkli.

17 subat sisteminde azor kuzeydogulu giderken bu sistemde cogunlukla yatay ilerliyor.

• Bi 100-150km daha batılasa iyi ekmek çıkarda oda zor gözüküyor. Batılayacağı 30-40km en fazla olur gibi oda olursa ama imkansız değil. Şubat ilk hafta ilk günleri epsye göre sistem olabilir Ao iyi bi hal alırsa neden olmasın.

Eps ao nao atarmisin guncel.

• sistem biraz daha batilayabilir ama istanbulu kurtarmak zor gozukùyor. En azindan yarim gunlukte olsa ne koparirsak kar.yarin aksam ne gorursek o olacak.yinede 6 gun var. 2017 nin 144. Saatte gozuktugunu unutmayin. Kismet bakalim.

17 subat 2015 hayali kuranlar varsa kurmasinlar. Bu 2 sistemin mekanizmasi farkli.

17 subat sisteminde azor kuzeydogulu giderken bu sistemde cogunlukla yatay ilerliyor.

Sakarya ne alır üstadım

• konumumuz diyoruz, küresel ısınma ,son yıllarda sıkıntı va vs, fakat : forumda hiç konuşulmayan aynı enlemlerde (yaklaşık ) newyork veya kore civarları çogunlukla kış dönemlerini - degerlerde geçiriyor (istanbul u baz alıyorum ) yagış miktarları degişken olsada ısı olarak yagış alırsa kar olarak düşecegi net. bu duruma hangi şartlar olumlu katkı veriyor, bizde sıkıntı varken ?

• valla şansıma mıdır bilmiyorum 20-24 ocakta kocaeli başiskelede olacağım heralde görürüz bir şeyler gibime geliyor bakalım umarım biraz olsun keser kaç gündür rüyalarda görmekten sıkıldım karı

• valla şansıma mıdır bilmiyorum 20-24 ocakta kocaeli başiskelede olacağım heralde görürüz bir şeyler gibime geliyor bakalım umarım biraz olsun keser kaç gündür rüyalarda görmekten sıkıldım karı

Sakaryaya atabilirsen kendini daha iyi kuru soğukta yiyebilir.

• konumumuz diyoruz, küresel ısınma ,son yıllarda sıkıntı va vs, fakat : forumda hiç konuşulmayan aynı enlemlerde (yaklaşık ) newyork veya kore civarları çogunlukla kış dönemlerini - degerlerde geçiriyor (istanbul u baz alıyorum ) yagış miktarları degişken olsada ısı olarak yagış alırsa kar olarak düşecegi net. bu duruma hangi şartlar olumlu katkı veriyor, bizde sıkıntı varken ?

Seul ve New York ile soğuk depoları arasında deniz yok, bu yüzden soğuk oluyorlar. Fakat özellikle Seul'de soğuk kupkuru.

Hocam Başiskelede okuyan biri olarak gorursunuz bence Sakaryaya yakin kocaeli cikisi sakaryaya yaklaştikca Kar orani artacaktır

• Şu şehrin rakimi bi 400 500 metre olsa her kis en az 10 cm kar aliriz.2010'a kadar olan kislar icin zaten her yil sahillerde 10 cm kar gordu ama ondan sonra 1 2 cm ile yetindigimiz kislar oldu sahil kesmi olarak.

• Şu siteye bir çözüm bulamadılar mi hala kaç gün oldu bu ne.hala girerken sorun yaşıyorum arada bir yol buluyor bağlanıyor herkeste aynı sorun devam ediyor mu

Uğraşılıyor, hepimizin derdi bu zaten. Biraz daha sabır bekliyoruz, anlayışınız için teşekkürler.

Bara döda fiskar följer strömmen...