İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence hep beklediğimiz yoğun karlı sistem Şubat başında gelecek. Çünkü ortam soğuması bu sene gecikmeli gerçekleşti. Bugün Sarıyer’de bu sene ilk defa adam akıllı kırağı gördüm.

Neyse ki geçenseneki Afrika etkisi olmadığından mutlaka polar atak alacağız.

• ECM’ye göre İstanbul 850’de günlerce -2/-8 bandında geziyor

Ve ya çok az yağış var yada kuru soğuk bir dönem , basınç 1017/1022 arasında geziniyor

850’de +3 girişine rağmen bu sabahki soğukları göz önünde bulundurursak , kombilere daha fazla yükleneceğimiz aşikar , bal yapmayan arı misali kar yapmayan ama üşüten Ocak ayına devam ediyoruz

• ECM’ye göre İstanbul 850’de günlerce -2/-8 bandında geziyor

Ve ya çok az yağış var yada kuru soğuk bir dönem , basınç 1017/1022 arasında geziniyor

850’de +3 girişine rağmen bu sabahki soğukları göz önünde bulundurursak , kombilere daha fazla yükleneceğimiz aşikar , bal yapmayan arı misali kar yapmayan ama üşüten Ocak ayına devam ediyoruz

O soğuklara Karadeniz boş geçmez. İstanbul bir şekilde yağış alır bence.

• Modeller arası inanılmaz farklar var. GEM'e çok güven olmasa da dikkatimi çeken inandığı yolda istikrarlı bir şekilde 2-3 gündür yoluna devam etmesini takdir etmemek mümkün değil. Diğer modeller mehter takımından farkları yok. Bir ileri bir geri adım. Tüm modelleri aynı potada eritirsek benim anladığım efsane ay sonuna şimdilik ötelenmiş gibi yani 26 -27'si sonrasına. O zamana kadar havada da olsa bile İstanbul'da bari kar görsek. Yürekli tahminleri için üstad Hava_Forum , üstad wildleo1907 , üstad HavaforumAşıgı ve diğer tüm hava severleri yürekten destekliyor ve kutluyorum. Tarihe biraz bakarsanız hava tahmini yapmanın 170 yıl önce bilim dışı ve şarlatanlık olarak görülürken hala günümüz de aynı bakış açısının olması beni karamsarlığa sürüklüyor.

“İlk adımınızı inançla atın. Tüm merdiveni görmek zorunda değilsiniz, yeter ki siz ilk adımı atın.” Martin Luther King

• Ben yapma gereği gördüm. Ben yaklaşık 600 yıldır bu topraklarda yaşayan T. C vatandaşı olan ve olmakla gurur duyan musevi cemaatine mensup bir vatandaşım. Bu topraklarda doğdum ve büyüdüm. Soyadımı ve dini inancımı hiç bir zaman gizleme gereği ve ihtiyacı duymadım. Soyadımla ilgili faşişt şakalar yapılması hiç hoş değil. Biz birlik beraberlik içinde yaşadık ve yaşayacağız. Arada bugün kuzey ırak sınırında operasyonda şehit düşen askerimiz ve korucumuz için başımız sağolsun. Mekanları cennet olsun.

• Ben yapma gereği gördüm. Ben yaklaşık 600 yıldır bu topraklarda yaşayan T. C vatandaşı olan ve olmakla gurur duyan musevi cemaatine mensup bir vatandaşım. Bu topraklarda doğdum ve büyüdüm. Soyadımı ve dini inancımı hiç bir zaman gizleme gereği ve ihtiyacı duymadım. Soyadımla ilgili faşişt şakalar yapılması hiç hoş değil. Biz birlik beraberlik içinde yaşadık ve yaşayacağız. Arada bugün kuzey ırak sınırında operasyonda şehit düşen askerimiz ve korucumuz için başımız sağolsun. Mekanları cennet olsun.

Din, dil, ırk hiç önemli değil önemli olan insan olabilmek.

• Yusuf Eskinazi Açıklamanıza gerek bile yoktu, emin olun istisnalar hariç kimse en ufak bir kötü düşünceye sahip değil. Bundan sonra benzer bir konuda rahatsız eden bir mesaj olursa raporla seçeneğine tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Birlik, beraberlik dediğiniz gibi esastır. Hayatın içinde her noktada olduğu gibi forum içinde de en önemlisi budur.

Bara döda fiskar följer strömmen...