İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tamda beklediğimiz bi rakam baraj doluluk %49.88 yani %50 diyelim mükemmel bi rakam barajlar yagmurlu havalarda bu kadar çabuk ve cok dolmaz kar yağsa ancak böyle olur gerçekten ÇOK muazzam yağışlar almışız kar olsa katlanırdı tabide nasip oda olacak taşacak inşaallah. Şimdilik bu rakam cok iyi.

• Bu sene İstanbul Avrupa yakası catılar bile kar görmeyecek bu gidişle MALESEF olmadımı olmuyor hastalıklara devam

• Arkadaşlar bakın yine diyorum, tamam anlıyorum sizin içinizde ki kar hasretini emin olun sizin kadar bende çok kar istiyorum. Ama yani şu yağışa şu fırtınaya da mutlu olmazsanız, sükür etmezseniz rabbim bize bunu bile göstermez. Daha düne kadar hatırlayın Yüksek basınç etkisini, sıcak günleri... Yağmura hasrettik yağmura... Rabim bize yağmurun kralını sundu son 2 hafta içinde 100m fazlası şimdi de deniyor kar niye yok, niye kar yağımıyor ben kışı kapatıyorum gibi cümleler. İşte bu nankörlük olur... Her şeyin zamanı varıdır. Biz şansımızı sonuna kadar deniyecez ve her seferinde ve şükür etmemiz lazım... Allah'ım sen şu kar sever olan, hava delisi olan kullarına şu güzel beyaz örtüyü göster ya rabbim. Sabır edecez her seferinde, ve inşallah Sabrın sonu murada erecek.

Hepinize iyi günler,

Kalın sağlıcakla.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Arkadaşlar bakın yine diyorum, tamam anlıyorum sizin içinizde ki kar hasretini emin olun sizin kadar bende çok kar istiyorum. Ama yani şu yağışa şu fırtınaya da mutlu olmazsanız, sükür etmezseniz rabbim bize bunu bile göstermez. Daha düne kadar hatırlayın Yüksek basınç etkisini, sıcak günleri... Yağmura hasrettik yağmura... Rabim bize yağmurun kralını sundu son 2 hafta içinde 100m fazlası şimdi de deniyor kar niye yok, niye kar yağımıyor ben kışı kapatıyorum gibi cümleler. İşte bu nankörlük olur... Her şeyin zamanı varıdır. Biz şansımızı sonuna kadar deniyecez ve her seferinde ve şükür etmemiz lazım... Allah'ım sen şu kar sever olan, hava delisi olan kullarına şu güzel beyaz örtüyü göster ya rabbim. Sabır edecez her seferinde, ve inşallah Sabrın sonu murada erecek.

Hepinize iyi günler,

Kalın sağlıcakla.

Çok doğru söylüyorsunuz. Sabretmeye mecburuz. Başka şansımız yok. Yağdırmak bizim elimizde değil. Nankörlük yaparak bir yere varılmaz

• Arkadaşlar rica ediyorum azcık şükredin.Kurak geçirdiğimiz şu dönemde yağışın her türlüsüne ihtiyacımız var.Şu yağışlar barajlara ilaç gibi geldi ve %50 oranına dayanmış bulunuyor.Elbet bizde sizler gibi kar istiyoruz fakat kar gelmiyorsa kurak geçirmektense yağmur alalım ben yine mutlu olurum.

• Neye dayanarak görmeyecek diyorsunuz daha İstanbul'un kişi yeni başladı🤔

Doga intikam alıyor insanoguldan artık kıs yeni basladı diyorsun ocak 8 Onumuzdeki 1 hafta yagıs yok sonsuz sukur barajlar için sevinmeliyiz gercekci olmak lazım

• ECMWF modelli Deniz etkisini göremez, kısa vadede ise hiç göremez... Çözünürlük (grid) alanı buna uygun bir model değil. Bunun için high definition modellere bakmalısınız. Genellikle bu tür yağışlar için 211grid _< şeklinde ızgara çözümü gerekir. WRF ise her ne kadar üst katmanları iyi çözebilsede bu konuda en iyi seçenek İngiliz Euro4 modeli olacaktır.

Yanlış biliyorsunuz. Ecm deniz etkisi yağışları ve deniz etkisi kar yağışlarınıda görebiliyor daha önce test edilmiş ve yaşanmıştır. Ha bu hepsini görebilir anlamına gelmez ama genel olarak model bunları görebiliyor. Forumun geneli tarafındanda bilinmektedir. Siz yanlış biliyorsunuz yada pek takip etmiyorsunuz anlaşılan.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

Hepinize iyi günler,

Kalın sağlıcakla.

Bak ne kadar guzel anlatmıs buna sonsuz sukur