İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eğer bu gece kar görürsem bu sene üçüncü Olacak inşallah, diğer ikisinde ince örtü bile olmuştu, bilenler bilir fotoğrafları atmıştım. Yeminle Ümraniye İstanbul için kar konusunda sınırda sistemlerde çok kral bir ilçe...:) Aşağı Üsküdar'a veya Altunizade ye indiğimde şakır şakır yağmur yağarken Ümraniye'de lapa lapa hatta örtüye tanıklık ettiğim çok oldu:)

Berkay34 Hocam,

İstanbul'umuz öyle bir şehir ki bu şehirde kar görmek hem kolay hem de zor.

• Eğer bu gece kar görürsem bu sene üçüncü Olacak inşallah, diğer ikisinde ince örtü bile olmuştu, bilenler bilir fotoğrafları atmıştım. Yeminle Ümraniye İstanbul için kar konusunda sınırda sistemlerde çok kral bir ilçe...:) Aşağı Üsküdar'a veya Altunizade ye indiğimde şakır şakır yağmur yağarken Ümraniye'de lapa lapa hatta örtüye tanıklık ettiğim çok oldu:)

Ümraniye tipik karlı sistemlerde gerçekten çok şanslı bi ilçe gerek sıcaklık gerekse kütleler konusunda rakımı belkide oturduğum yerle aynı fakat anadolu yakasının aydos kayisdag taraflarından sonra en sağlam kar alan ilçesi ümraniyedir

• Ümraniye tipik karlı sistemlerde gerçekten çok şanslı bi ilçe gerek sıcaklık gerekse kütleler konusunda rakımı belkide oturduğum yerle aynı fakat anadolu yakasının aydos kayisdag taraflarından sonra en sağlam kar alan ilçesi ümraniyedir

Kesinlikle çok doğru söylüyorsunuz, normalde ben geçen seneye kadar Çamlıca da oturuyordum, sonra Ümraniye geçtim bu sene. Dedim inşallah çamlıcayı aratmaz, bide baktım ki bura Çamlıcaya kafa tutuyor:))) Yani başa baş gidiyor.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Arkadaşlar soru sormayın yaşayın görün. Seyirlik güzel bir şey koparanlar şanslı olucaklar. Burası İstanbul daha önce iyisiyle kötüsüyle büyük sürprizler yaptı bize...

• Kayaşehir de şuan eve çok zor yürüyüp girebildim.

Ayrıca arkadaşlar video attı kayaşehirde blok evlerde inanmaya bilirsiniz ama fırtınadan dış kaplamalar sökülüp yüksekten yere düşüyor ben 15. Bölgedeyim uçuyoruz yeminle.

Ayrıca arkadaşlar video attı kayaşehirde blok evlerde inanmaya bilirsiniz ama fırtınadan dış kaplamalar sökülüp yüksekten yere düşüyor ben 15. Bölgedeyim uçuyoruz yeminle.

Aynen ablamlar orda aynı videoyu izlemiş olabiliriz sıvalar falan düşmüş dış cephenin

Ben de biraz önce eve girdim, rüzgar çok fena bizim burda. Biraz sonra çıkıp spor salonuna gideceğim ama iki adımlık yol gözümde acayip büyüdü hava şartlarından dolayı :D

• Bugün Ferhatpaşa 13-16:00 saatleri arasında rüzgarın kuvvetlendiği anlarda iri kar taneleri gözüme ilişti. Acaba çatı bacadan rüzgarla sarkan iri yağmur damlacıkları olabilir mi diye düşündüm ancak dikkatli bakınca hiçte öyle olmadığını gördüm.İlk sulu lapa karı görmüş oldum kısa sürede olsa.Yarın öğle saatlerinden itibaren ihtimal yine var kısmet bakalım kar sınırı da epey düşecek gibi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bugün Ferhatpaşa 13-16:00 saatleri arasında rüzgarın kuvvetlendiği anlarda iri kar taneleri gözüme ilişti. Acaba çatı bacadan rüzgarla sarkan iri yağmur damlacıkları olabilir mi diye düşündüm ancak dikkatli bakınca hiçte öyle olmadığını gördüm.İlk sulu lapa karı görmüş oldum kısa sürede olsa.Yarın öğle saatlerinden itibaren ihtimal yine var kısmet bakalım kar sınırı da epey düşecek gibi.

doğru gözlem yapmışsın, aynı duruma bende şahit oldum çekmeköy'de.

Ne kadar düştük ya kar tanesi görünce bizim için iyi oluyor artık.

• Ben de biraz önce eve girdim, rüzgar çok fena bizim burda. Biraz sonra çıkıp spor salonuna gideceğim ama iki adımlık yol gözümde acayip büyüdü hava şartlarından dolayı :D

Süs havuzlarına bakıyorum site içinde dolup taşmış valla hiç çıkılacak gibi değil dışarısı :))

• Mgm'Ye göte 50mm yi şuan devirmişiz, dün 80mm yi devirdik 130mm, radar bi 10-15daha bırakır gibi duruyor eğer 150mm ile kapatırsak bu sistemi müthiş bir şey. Şu yağışlar 5-6 derece daha soğukken olsaydı 7 ocak 2017 falan kimsenin aklında kalmazdı 1mt yi geçerdi her yer.