İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • kıyılar için sıstem hıc olmadı zaten kar acısından..bır ara ıhtımal baya güçlenmıstı ama sonradan sureklı bozdu..bazen kızıyorlar bana ama hep dıyorum 3 4 gun kalmadan ümid edilmez diye..

 • kıyılar için sıstem hıc olmadı zaten kar acısından..bır ara ıhtımal baya güçlenmıstı ama sonradan sureklı bozdu..bazen kızıyorlar bana ama hep dıyorum 3 4 gun kalmadan ümid edilmez diye..

  Bu sistemciğin bile takibi hep karsızlıktan değerli kardeşim.Üç senedir adam akıllı kar görmeyince en ufak sistemi bile büyütür hale geliyoruz.

 • tabıkı..bende takip edıyorum elbette..yapacak bır sey yok..imkanı olan yukseklere cıksın..ben oye yapacagım..gercı benım konumum farklı ve 20 dk sonra 500 600 rakıma ulasabılıyorum..gecen sene bol bol cıktık tepelere:) saygılar..

 • Bence sistem bitmedi ecmwf yi ben takmıyorum gfs te hala ufak bir kuzedopuya hareket buraları şenlik yeri yapar. Rüzgarda skiron da kuzey kuzeybatı.

  Siz takmıyor olabilirsiniz ama bölge ahalisi takıyor.


  Ayrıca son 2 gündür 850 temp haritasında en tutarlı ilerleyen ECMWF. GFS -8'den; -6ya indi. UKMO'da aynı şekilde, düşük çözünürlüklü olduğu halde bile -6 sokamıyor, o da sıcaklıkları eritmiş durumda. En iyi senaryoyu veren ICON -5 civarına inmiş. GEM zaten ECMWF ile benzer düşünüyordu. Ölü model ama şu anlık tuttuğunu koparmışa benziyor.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • tabıkı..bende takip edıyorum elbette..yapacak bır sey yok..imkanı olan yukseklere cıksın..ben oye yapacagım..gercı benım konumum farklı ve 20 dk sonra 500 600 rakıma ulasabılıyorum..gecen sene bol bol cıktık tepelere:) saygılar..

  Yalova güzel memleket. Bende Kocaeli kartepeliyim yirmi dakikada yarım metre karın içindeyim :D. Ancak insan ikamet ettiği yere evin önünde yağmayınca mutlu olamıyor.

 • Aynen öyle imkanı ve zamanı olan 500-600 metreye felan çıksın. Bende işin durumuna göre belki kaçamak yaparım. Gfs şuanda fazla veriyor aynı 1-3 Ocak sistemindede öyleydi ecmnin dediğine geldi sıcaklık değerlerinde yine aynısı olabilir yani umutlu olmasın boşa kimse.