İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önümüzdeki kışlarda hedefim bol bol yağmur kovalamak olacak bu şehirde artık böyle. Kar yağarsa buna mucize diyeceğim ve eğlenmeme bakacağım ki tam kar hastasıyım ben de. Yağarsa tadını çıkaracağım. Eve girmem doğru düzgün. Bu benim görüşüm. Çünkü son 3 yıldır ne kadar beklentiye girdiysek fos çıktı doğu kıyıları adına. Yani bu kadar hayal kurup sonrasında hayal kırıklığı yaşamaktansa dediğim strrateji benim adıma daha doğru.

• zamkolik erdi sen onümuzdeki 50yıl boyunca yağmur kovala ozaman biz 15 marta kadar kar kovalicaz hersene :)

Istanbula kar yagmuyo diye kiş bitirilmez yada konumuna yagmadı diye.bak dogumuza batımıza nasilda sert sistmler iniyo is bi sure sonra sistem kovalamaktan çok şansa bakiyor.

• İstanbul'a kar yağmasını artık gerçekten ''mucize'' olarak bakıyorum.Annemle bu konu hakkında ne zaman görüşsem annem sürekli kar falan yok İstanbul'a artık kar yağmayacak diyor.Bu cümleyi sanırım Aralık ayında falan söylemiştim yine bu forumda annem artık kar falan yağmayacak diyordu.Ve 3 senedir durum gerçekten böyle. zamkolik erdi dostuma katılıyorum.Bundan sonra sokak lambasına 3-5 kar tanesi görmektense oraj kovalamak en mantıklsıı..:thumbup:yagmurs-semsiyes23232hava-yagmusrs323

• İstanbul’a kar yağması o kadar da zor yada nadir görülen bir olay değil

Geçen yıl daha çok olmak üzere bu yıl da kar yağdı şehrimize

Ama gözümüzü doyuracak , örtü yapacak kadar bir kar yağmadı

Hatta yüksek kesimleri de ayırmak gerek

Geçen yıl İstanbul yüksekleri gayet iyi örtü aldı , 8 Şubatta konumumda örtü oluştu.

İstanbul’da kıyı ilçelerde örtü oluşması zor olanı , Godzilla sisteminden bu yana kıyı ilçeler örtü göremedi

Her yıl farklı nedenlerle bunu yaşadık

Bir yıl Hazar doğudan çok sokulurken diğer yıl Azor batıdan çok yanaştı sistem anı.

Yani her yılın gerekçesi de farklı oluyor

• Hocam elbette öyle fakat benim mucize olarak baktığım durum tamamen örtü durumu.Yoksa her sene İstanbul'a kar yağıyor fakat artık insan bir süre sonra havadaki yağışı yerde görmek istiyor..