İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben bu forumda çoğu kişi bekliyor diye biliyordum. Tüm modeller de o yöndeydi.

Bu forumdan bahsetmedim zaten

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Diyagram senaryoları (850 hPa için), 192 h den 384 h ye kadar , batı bölgelerde çok dağılırken, doğu bölgelerde nerdeyse ana senaryo ile beraber gitmekte, bunun belli bir sebebi varmı ?

• lodoslu havalarda nedendir bilmem , içim daralıyor, bunalıyorum . gri gökyüzü , rüzgarın çatılardan , ağaçlardan çıkarttığı kötü sesler. bir tek beni mi rahatsız ediyor diye düşünürüm hep. 365 gün poyraz olsa daha hoş sanki.

• Semihcim sistem diyosun ama böyle istanbulda kar yapacak sistem yok şubatta gözüküyor çünkü ingilte kuzeyi iskandinavy

İzlanda doğusu basınç diyagramları inceledinmi hocam nerdeyse 990 larda en fazla 1000 de nasıl çıkacak azor yukarı aşağı kısımlar iyi basonçlar yukarısı örümceklerle dolu basınçta yükselmiyo sistemde kuzey doğuya kaçıyor tam gelecekken alırı pozitif endek biraz düşüyo ama geri yükseliyor bu olayda kar yok revize etmediz lazım değilmi kar olayını

• Semihcim sistem diyosun ama böyle istanbulda kar yapacak sistem yok şubatta gözüküyor çünkü ingilte kuzeyi iskandinavy

İzlanda doğusu basınç diyagramları inceledinmi hocam nerdeyse 990 larda en fazla 1000 de nasıl çıkacak azor yukarı aşağı kısımlar iyi basonçlar yukarısı örümceklerle dolu basınçta yükselmiyo sistemde kuzey doğuya kaçıyor tam gelecekken alırı pozitif endek biraz düşüyo ama geri yükseliyor bu olayda kar yok revize etmediz lazım değilmi kar olayını

Did you mean: Semihcim, sistem diyorsun ama İstanbulda böyle kar yapacak bir sistem yok. Şubatta gözükmüyor. Çünkü,İngiltere kuzeyi, iskandinavya ve İzlanda doğusu basınç diyagramları 990larda, en fazla 1000 de. Diyagramları inceledin mi hocam? Azor nasıl yukarı çıkacak,aşağı kısımlarda basınç iyi,yukarısı örümceklerle dolu. Basınçta yükselmiyor, sistem kuzey doğuya kaçıyor. Sistem tam gelecekken pozitif endeks biraz düşüyor ama sonra geri yükseliyor. Bu olayda kar yok, revize etmeniz gerekmezmi kar olayını.

Elçiye zeval olmaz .

• Yalnız 15 16 da 500 hpa az düzelirse sistem küllerinden doğabilir. Ggs yapabilir o sistem Cold.EFso sistemi. Alalım bir yorum.

Çok cılız soğuma Hocam

Belki çok düşük ihtimal en yüksekler kky olabilir ama o bile zor , vade de çok yakın.

Ggs patentini o sisteme kullanmayalım😊

21/23 Şubat dönemi için daha uygun olur

Hem artık örtü peşindeyiz

Havada zoraki kar ve ucu ucuna sistemler günaha sokuyor sinir bozuyor bir çoğumuzda 😀

• Matematiğin iyi ise Pythonda faz uzayı çizmeni tavsiye ederim. Sadece MJO değil AO indeksi içinde faz uzayına ve Avrupa composite haritalarına ihtiyacımız var. Bir ara Mike Ventrice paylaşıyordu sonra 2014'te kesti ama Ariftarif 2015 kışında artık nasıl ulaştıysa faz uzayının datasına erişip paylaşmıştı.

AO.png

• Sınır sistemleri bünyeme bağışıklık yaptı takibi zevkli oluyor öğlen ggs lik durumu kaldırdı ama ben hala şans var diyorum. ;)