İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • nasıl ılıkçı oldum? ılıkçı kimdir, kimlere denir? ılıkçılığa giden hüzünlü öyküm nasıl başladı?

..daha fazlası baharda çıkacak yeni kitabımda(!)

bknz.

• 3 koca sene oldu kıyıların adam akıllı kar görmediği, bu işten iyice sıkılmaya başladım, bu düzen ne zaman bozulacak merak ediyorum..

İşin kötüsü kar yağmadığı için grip virüsü şuanda azdı, herkes hasta ve maalesef grip ağırlıklı olarak domuz gribi..

Siz siz olun iyi korunun gerçekten bağışıklığı kuvvetli olanlar bile bir süre sonra o kadar fazla hasta insanla muhattap olunca mikrobu alıyor..

Aynen hocam sokakda 10 kişi cevirseniz 3-4'ü hasta geçen gün annemi acile götürmüştüm tansiyonu yükseldi diye Acil ana baba günüydü sırada 110-120 kişi vardı. Grip aşısı kalan eczane bulabilen varsa gitsin 30 lira versin vurulsun çok bişey değil yaklaşık 1 sene %60 civarı koruyor 2 senedir oluyorum hasta olmuyorum çok şükür Baya işe yarıyor.

• Aynen hocam sokakda 10 kişi cevirseniz 3-4'ü hasta geçen gün annemi acile götürmüştüm tansiyonu yükseldi diye Acil ana baba günüydü sırada 110-120 kişi vardı. Grip aşısı kalan eczane bulabilen varsa gitsin 30 lira versin vurulsun çok bişey değil yaklaşık 1 sene %60 civarı koruyor 2 senedir oluyorum hasta olmuyorum çok şükür Baya işe yarıyor.

ben uzun süre olmadım olduğumuda ayakta geçirdim ama eş çocuk hasta hemde domuz gribi olmuşlar bide, ve ilacı bulmakta inanılmaz zor. Kar yağmadığı sürece bu mikrop kırılmaz adım gibi eminim, hasta sayısı artacaktır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• -2/-8 bandında 850 alıp , 1017/1025 mb basınç alacağımız , çok az yağışlı (belki hafif Deniz etkili) çoğunlukla kuru soğuklu 7/8 gün bizi bekliyor

Bu dönemde yer seviyesini kestirmek zor ama hem 850 düşük hem ara ara YB olacak , bu durumda bazı semtler enverziyonla sabah saatlerinde beklenenden çok daha düşük değerler görebilecek (-3/-5’ler olası)

Havanın kapattığı yada yağış aldığımız günler biraz daha değerler yükselse de yine de Sıfır dereceye İnen istasyonlar olacaktır, yada gece yağış sabah ayaza çekme gibi durumlar olabilir

Bundan dolayı Gribal enfeksiyonlara karşı özellikle yaşlı ve çocukların çok daha dikkatli olması gereken bir dönem bizi bekliyor

• ben uzun süre olmadım olduğumuda ayakta geçirdim ama eş çocuk hasta hemde domuz gribi olmuşlar bide, ve ilacı bulmakta inanılmaz zor. Kar yağmadığı sürece bu mikrop kırılmaz adım gibi eminim, hasta sayısı artacaktır..

Büyük geçmiş olsun valla domuz gribiyse sıkıntı Allah şifa verir inşallah. Keşke onlarada vurdurtsaydın aşıyı özellikle çoçukların %80-85'i hasta benim yeğenlerimde oluyorlar arada aşı oldukları halde ama çok hafif atlatıyorlar. Okul ortamı çok etkiliyor ondan ona hep bulaştırıyorlar.

• Büyük geçmiş olsun valla domuz gribiyse sıkıntı Allah şifa verir inşallah. Keşke onlarada vurdurtsaydın aşıyı özellikle çoçukların %80-85'i hasta benim yeğenlerimde oluyorlar arada aşı oldukları halde ama çok hafif atlatıyorlar. Okul ortamı çok etkiliyor ondan ona hep bulaştırıyorlar.

saolasın, iyileşirler ama bu havalar tam hastalık havası, dediğin gibi erkenden aşı yaptırmak lazım,

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hastane de çalışıyorum, grip salgını soğuk havalardan önce daha çoktu. Şuan abartı derece de hasta gelmiyor.

Grip aşısı olayı ise, hasta ile direk temas kuran doktorlar bile yaptırmıyor.

Gerisini siz düşünün

• 1987 kışından sonra İstanbulluların aklında iz bırakan kış 2004 diye hatırlıyorum .87 de ki o müthiş olayı doyasıya yaşayanlardanım .Arada tabiki kışlar oldu .Malesef bu coğrafyada bu sıkıntı var 3 sene diyoruz ya bu süre uzayabilir .Bazen diyorum ki tuzumuz çok mu kuru ?Sokaklarda yatan evsizleri metrolarda havalandırmalarda yatan kimsesizleri düşünmeden sıcak yataklarımızda yatarken bencilik mi yapıyoruz? Sevgiyle kalın dostlar...

• Hastane de çalışıyorum, grip salgını soğuk havalardan önce daha çoktu. Şuan abartı derece de hasta gelmiyor.

Gerisini siz düşünün

valla bugün enfluvir isimli ilacı neredeyse 25 eczanede aradım ve neredeyse girdiğim her eczane cumadan beri en az 200-300 kişinin bu ilacı sorduğunu söyledi.

Gerisini siz düşünün

İşlerine gelmiyordur o doktorların zaten günde 100den fazla hastaları oluyor vurdursada fayda edermi okadar kişinin nefesinden oda tartışılır. Çoğu kişide çok işe yarar aşı bünyeye ve bağışıklık sistemine göre değişsede bende dahil önceleri çok hasta olurdum özelliklede grip kaç kere hastanelik olmuştum taki aşıyı keşfedene dek.