İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kesin yaşanır bu.

İnşallah Diyelim Martta Hiç Kar Giremez (Ülkeye) Diyenleride Gördük İç Kesimler Aldı Karı Bu Sene Şansımız Yok Ama Her an Herşey Olabilme Potansiyeli Varken Dalgaya Almak Yakıştıramadım Şahsen biz Sinerji ile Çağırdık Kaç Defa. 4 Kişi Kaldığımızdada Aynıydı şimdide Aynı.

• İnşallah Diyelim Martta Hiç Kar Giremez (Ülkeye) Diyenleride Gördük İç Kesimler Aldı Karı Bu Sene Şansımız Yok Ama Her an Herşey Olabilme Potansiyeli Varken Dalgaya Almak Yakıştıramadım Şahsen biz Sinerji ile Çağırdık Kaç Defa. 4 Kişi Kaldığımızdada Aynıydı şimdide Aynı.

Kışın gelmeyen şey Nisan ayında mı gelecek? İstanbul için konuşuyorum. Gelen sistem en fazla iç bölgelerde biraz kar bırakır, ama gelmemesi daha hayırlı olacaktır.

• Bence biz batı kıyıları olarak Mart ayında ki şanssızlığımıza devam ederek batı ve orta Avrupa'ya sistemi veririz gibi. Mübarek bize tam gelirken -8'ler dağılıyor çok ilginç gerçekten bu durum düzenli modeli takip edenler bilir durumu.

nisanın ortasında da gelirse pes dedirtir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yağış konusu her zaman risklidir arkadaşlar sınırlı alan modellerine bakabilirsiniz ama onlarında yanılma payı her daim vardır.. Bakalım bugün ve yarın ilimiz için güzel yağış görünüyor tabi mgm uyarı yayınlamış eyvah diyesim geldi:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şöyle kapalı havaları ne kadar çok seviyorum bir bilseniz:) Keşke hep böyle hava kapalı olsa.:Shava-buluts323 Bide şöyle aralarda şimşek yada gök gürültüsü olsa muazzam olurdu:)

Umarım bu yaz orajın dibine vururuz, böyle extremli havalar olur inşallah...hava-yagmusrs323hava-simsek3232

bc8c1821028185faa.jpg

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Sicak olani rica edelim

• İçinde bulunduğumuz durumdan dolayı dalgalı seyrin devamı faydalı olabilir yağışla beraber. Ramazan'da sıcakları tercih ederim.

yağış için diyorsan tabiki ama dalgalı demek sıcaklık farkı olacak demektir buda virüs zamanında vücut direnci düşürebilir o açıdan sıcak gelmeli bana göre ama tabiki seninki de bir bakış açısı..

• dalgalı demek sıcaklık farkı olacak demektir buda virüs zamanında vücut direnci düşürebilir

Bu doğru tabi ancak serin hava ve yağış beraberinde insanları evlerinde kalmaya itebilir.Ayrıca virüsün hangi havada daha aktif olduğu ile ilgili bir karmaşa mevcut herkes farklı konuşuyor bu konuda. Benim önemsediğim kısım barajlarımız ilk kez bu kadar düşük seviyede gireceğiz yaz mevsimine biraz tedirginim bu konuda.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bu doğru tabi ancak serin hava ve yağış beraberinde insanları evlerinde kalmaya itebilir.Ayrıca virüsün hangi havada daha aktif olduğu ile ilgili bir karmaşa mevcut herkes farklı konuşuyor bu konuda. Benim önemsediğim kısım barajlarımız ilk kez bu kadar düşük seviyede gireceğiz yaz mevsimine biraz tedirginim bu konuda.

aynen barajlar konusunda sorunumuz var, eğer sıcak bir yaz geçirirsek özellikle eylüle doğru sorun yaşayabiliriz.. Ve evet sıcak havanın virüse kötü etkisi henüz kanıtlanmış birşey değil ama mesela akdenize komşusu olan guney ülkelerinde kuzeydekiler gibi seyretmiyor. Ama evet yağış ihtiyacımız baya var..

• bugun ufak bir deprem olmus,bilmiyorum dikkat edilmesi gerekilir mi. Yoksa gecenki depremin artcisi mi

Code
    2020.03.28 11:22:00  40.7323   29.1752        5.0      -.-  1.8  -.-   YALOVA ACIKLARI (MARMARA DENIZI)

PergamoN

marmara denizindeki olağan depremlerden hocam, bu tür depremlerden neredeyse her gün yada 2 günde bir oluyor. Öncü demek mümkün değil..