İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 gün önceki güncellemeye bak şimdiki güncellemeye bak 3 senelik beyaz örtü hasreti bitiyor dedik gene olmayacak gibi artık bu iş insanın canını sıkıyor

• Bu gelmez ise ben çıldırırım, yatırın beni tımarhaneye... Potansiyeli görüyormusunuz 500 de -42 ne demek ya, varya o sizin nefesinizi bile buharlaştırır. O sistem bakın sadece 200 km diyorum batılı gelse bile bize efsaneyi yaşatır, ve hatta siklon bile patlayabilir... Dek olsada efsane olur. 850 de de -14 -15 ihtimali var.... Bu da heba olursa ben kafayı sıyırtırım artık, ama en azından Orta batı ve Doğu karadenizli kardeşlerimiz alıyor ona şükür... Ecmwf ne diyecek bakalım... Bu arada Gfs ilk sistem içinde kötüleşme durumu var demiş. Bakalım merka ediyorum şimdiden Ecmwf yi... Hayırlısı Takibe devam...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• -9,-10 nufusunun buyuk cogunlugu kiyilarinda yasayan istanbullu icin yetmeyecek maalesef, her siklonlu sistemi 2017 ye benzetmek yada kiyaslamakta dogru degil, ben acikcasi 1. salinima bol yagis gosteriyor derim, 2. salinim dedikleri ise yb nin hizlica uzerimize yatmasi sonucu hizlica kayip gececektir. Kisacasi o sistemde tipik bir karadeniz sistemisir.

Allahtan umit kesilmez ancak 3 senedir sure gelen deseni yenemedigimizde asikardir..

aynı şeyleri düşünmeye devam ediyorum..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar artık ben şüphelenmeye başladım bu medya ne zaman kar geliyor dese modellere kötüye gidiyor yeminle ya hep sistem takibinde medya haberi yaptıktan sonra her güncelleme kötüye gider mi ya bütün büyüyü bozuyorlar sanki

• Bu gelmez ise ben çıldırırım, yatırın beni tımarhaneye... Potansiyeli görüyormusunuz 500 de -42 ne demek ya, varya o sizin nefesinizi bile buharlaştırır. O sistem bakın sadece 200 km diyorum batılı gelse bile bize efsaneyi yaşatır, ve hatta siklon bile patlayabilir... Dek olsada efsane olur. 850 de de -14 -15 ihtimali var.... Bu da heba olursa ben kafayı sıyırtırım artık, ama en azından Orta batı ve Doğu karadenizli kardeşlerimiz alıyor ona şükür... Ecmwf ne diyecek bakalım... Bu arada Gfs ilk sistem içinde kötüleşme durumu var demiş. Bakalım merka ediyorum şimdiden Ecmwf yi... Hayırlısı Takibe devam...

hocam 200 kurtarmaz -42 ler rize semalarında 500-600 km batılaması lazım bu saatten sonra zor gibi tüm modeller bu görüntüde mutabıklar maalesef -16 ile -45 ile getiriyor -25 e -10 a düşüyoruz 1 günde inanılmaz gerçekten

• hocam 200 kurtarmaz -42 ler rize semalarında 500-600 km batılaması lazım bu saatten sonra zor gibi tüm modeller bu görüntüde mutabıklar maalesef -16 ile -45 ile getiriyor -25 e -10 a düşüyoruz 1 günde inanılmaz gerçekten

kesinlikle kurtarmaz

Karadeniz özellikle doğusuna hayırlı olsun

Memleket Ordu Ünye benim oradayken İstanbul’a yağardı

İstanbulda’yım oraya yağıyor