İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam saygılar selamlar.doktoruma bu konuyu sordum 2 gün önce.kar mikrobu kırar keske yağsa dedım kendısıne.o da bana boyle bır sey yok.kar mıkrobu kırar cumlesı tamamen sehır efsanesidir dedı.tıbbı olarak boyle ıspatlanmıs bır durum yokmuş.docent doktor kendısı.ben onun yalancısıyım.:)

Bence mikrobu kırardan kasıt havayı temizlemesi. Uzun süre yağış olmadığı zaman hava kirliliği artıyor ve bu da hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yağmur ve kar yağdiğında ise hava temizleniyor. Özellikle kar yağmura göre havayı daha çok süzücü bir özelliğe sahip gibi duruyor. Tabi isin uzmanları daha iyi bilir:)

• Bence sende kararsızsın Ecm gibi bir çok kötü diyorsun bir beklemek lazım diyorsun. :)

Ecm ile gfs arasinda uyum yok. Ayni tarihler icin gfs guzel sistem verirken ecm cok kotu ayni tarih icin. Beklemek lazim ki sistem rayina otursun.Bunu anlamak bu kadar zor olmamali.

• hocam saygılar selamlar.doktoruma bu konuyu sordum 2 gün önce.kar mikrobu kırar keske yağsa dedım kendısıne.o da bana boyle bır sey yok.kar mıkrobu kırar cumlesı tamamen sehır efsanesidir dedı.tıbbı olarak boyle ıspatlanmıs bır durum yokmuş.docent doktor kendısı.ben onun yalancısıyım.:)

Divane hocam öncelikle hayırlı günler diliyorum.. ben onu şu manada biliyorum havada oluşan mikrop parfeküllerini yok eder... hava nispeten çok daha temiz ve berrak olur diye biliyorum...

• sizede hayırlı gunler dılıyorum.o kadar keskın bır dılle ıtıraz ettiki bende sasırdım.ustune bir başka soru soamadım bile..dediğiniz akla cok daha mantıklı geliyor.kar yagdıgı zaman temız geliyor banada hava.birazda psikolojiktir tabi.saygılar selamlar.

• 6 Şubat sistemi için artık gfs'de ana çıktıya daha çok destek gelmeli...kritik son 1 haftaya giriyoruz... destek gelmezse onun gösterdiği şiddette gelmeyeceği yönündeki görüş her geçen gün daha da doğrulanır...

• 7/10 Şubat döneminde İstanbul’da kar yağar mı diye anket yapsak bu oran kaç çıkardı acaba, cidden merak ediyorum

Modellerin son derece oynak ve dönek olduğu bir yılda umutla mücadeleye devam edenleri kutlarım 😊☃️

(Gerçi dün yapsak çok daha düşük çıkardı , şimdi modellerde bi hareketlenme var olumlu düşünen sayısı artmıştır)

• inanmak azim işin yarısıdır umut fakirin ekmeğidir umudumu kaynetmedik hiç kimsede kaybetmesin güzel bi sinerji yaratalımki indirelim su karı marmara bölgesine

• Twitterda bazi hocalar bu aksam istanulda kar icin sartlarin olustugunu soyluyorlardi inanmadim sahsen

Kar şartları biraz oluşuyor şehrin doğusunda , doğru

Bu sene bir kaç defa da oluştu o şartlar

Ama ya yağış?

Soğukla yağış çalışamadı bir türlü

Asıl sorunumuz o zaten

Bu akşam da görüntü aynı gibi

Bir ihtimal Anadolu yakasının en yüksekleri