İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • buradakı yorumları okuyorum persembe gunu yanı ılk sıstem dedıgınız yağıs yokmu var ıse neden bılmeyen arkadaslar sureklı yagıs bıttı doguya gıttı oldu v.s yazıyor benım gıbı onlarca ınsan sadece bılgı sahıbı olmak ıcın burayı takıp edıyor bırakında arkadaslar tecrubelı hocalar yanıtlasın yorum yapsın bır zahmet

• buradakı yorumları okuyorum persembe gunu yanı ılk sıstem dedıgınız yağıs yokmu var ıse neden bılmeyen arkadaslar sureklı yagıs bıttı doguya gıttı oldu v.s yazıyor benım gıbı onlarca ınsan sadece bılgı sahıbı olmak ıcın burayı takıp edıyor bırakında arkadaslar tecrubelı hocalar yanıtlasın yorum yapsın bır zahmet

ah güzel kardeşim maalesef o dediğini bende çok istiyorum ama olması mümkün değil ordan burdan toplama yapıp yazacaklar buraya ilgi çekecekler sende benim gibi yap yorumları değerli kardeşler var onların yazdıklarını oku

• ah güzel kardeşim maalesef o dediğini bende çok istiyorum ama olması mümkün değil ordan burdan toplama yapıp yazacaklar buraya ilgi çekecekler sende benim gibi yap yorumları değerli kardeşler var onların yazdıklarını oku

zaten öyle yapmaktayım ancak ben 4senedir foruma üyeyim yeni gelen olan bılgısız arkadaslar var neden onlar yanış yönlendirilsin diye yazdım burayı sevıyoruz telefonu elıme aldıgımda forumu kesın acar bakarım ama bılgılı arkadasların her yorumunda daha cok sey ogrendım ull nedemek oldugunu modelın neolduugnu dekın ne oldugunu v.s ben bunun okulunu okumadım ama buradakı kısıler sayesınde hava olaylarına merak salıyorum ogrenmeye calısıyorum belkı bızler gıbı onlarca ınsan vardır ınsallah forum daha da buyur daha egıtıcı guzel yerlere gelır .

• Sistem ve kar takibinden isteğinden şu an ki inanılmaz havayı konuşamıyoruz .

Boğucu bir sıcak var mayıs ayı haziran başı gibi ofiste cam pencere açık gram esinti yok .

Böyle havaların ardı özellikle kış aylarında efsanedir bence . Yada ben öyle olmasını çok istiyorum :)

evet kesinlikle size katiliyorum.dogru bir tespit.

Yorumunuz için öncelikle sizi kutluyorum. Perşembe günü siklonik bir sistem olduğu için siklonun konumu her güncellemede değişiyor. Yağışlar azalsada havada hatta akşam geceye doğru yerde hafif örtü görebilme ihtimali de mevcut. Vintersaga hocamın dediği gibi olağan üstü bir değişim olmaz fakat az miktar doğulaması bize yağış anlamında çok şey kazandıracaktır ve siklonik bir yağış olacağı için kesintisiz kar yağışı olması cezbedici tarafı. :)

Son 48 saate kadar takibe devam etmeliyiz. Şuandaki haliyle bile güzel bir görsel hatta akşam saatlerinde örtü olacağı bekleniyor, geçmişte siklonik beklenen sistemlerin sistem anında bile modellerden farklı ilerlediğine şahit oldum. Siklonun yerinin anlık olarak takip edilmesi gerektiği, rüzgarın erken soğuma için önemli olacağı bir sistemde kötü anlamda yazılara çok takılmayın..

• Yorumunuz için öncelikle sizi kutluyorum. Perşembe günü için siklonik bir sistem olduğu için siklonun konumu her güncellemede değişiyor. Yağışlar azalsada havada hatta akşam geceye doğru yerde hafif örtü görebilme ihtimali de mevcut. Vintersaga hocamın dediği gibi olağan üstü bir değişim olmaz fakat az miktar doğulaması bize yağış anlamında çok şey kazandıracaktır ve siklonik bir yağış olacağı için kesintisiz bir yağış olması cezbedici tarafı. :)

Son 48 saate kadar takibe devam, şuandaki haliyle bile güzel bir görsel hatta akşam saatlerinde örtü olacağı bekleniyor...

hocam değerlii yorumunuz ıcın ben sizlere teşekkür ederim.