İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstiyen kışı bitirir istiyen devam eder ama görünen 22-24'e kadar ciddi bi sistem yok gibi bunu yavaş yavaş kabullenmeye başlasak iyi olur. Son hafatada ne olacağı meçhul Mart ilk hafta belki iyi geçebilir ama Mart ayı sonuçta ne kadar iyi geçebilirki eski senelere gitmiyorum çünkü onlar çok nadir oluyor. Kısacası çok umutlu olmayın derim sonra büyük hayal kırıklığı oluyor şansımıza ne çıkarsa artık.

• Karadenize gelen efsane ile bazı saçma fikirler umarım kapanmıştır atmosfer çözülen bir şey değil sistem gelecekse gelir efsane de bırakır efsane olmasa bile tatmin edecek yağışı bırakır bekleyip göreceğiz inşallah bizi mutlu edecek yağışları alırız

• Madem adımız geçti buradan da duyuralım :)

TEST 1 ---- Yöntemin Tutarlılığı ----

İlk yerli ve milli mjo çıktımız hayırlı olsun 1f642.png:) ..İlk 10 çıktı test çıktısı olacak ve manuel , yani el ile hazırlanacak..İlk testte sayısal yöntemin tutarlılığını test edeceğim..Eğer sayısal yöntem tutarlı olursa bu yöntemle devam edeceğiz..İlk 4 test yöntemi doğrulamakla geçecek..Sonra ki 3 testte Mjo grafiğimizin görselliğini (çizgileri tarihleri vs.) detaylandıracağız..Kalan 3 testte ise hepsini bütünleştirip son kez tutarlılığını deneyerek ana çıktı üretmeye başlayacağım..Sayısal model oluşturma üzerine çalıştırmalar devam ediyor..Pasifik Okyanusunu çözmek gerçekten uğraş verici..Aslında biraz da tecrübe kazanmak için mjo ile başladım..Eğer tutarlılık ve İstikrar gibi unsurları gerçekleştiremeyeceksek bu modelde diğerlerinden farkımız ne olur ki 1f642.png:)..Testler bittikten sonra Udemy gibi sanal sitelerden kurs satın alarak oluşturduğumuz verileri internete atarak otomatik güncelleme (Her gün güncel verileri havuzda toplayarak) işini halledicem..Yani test çıktıları seneye .. Demin bahsettiğim ise 2 3 seneye gerçekleşecek gibi tahminen..

Bismillah dedik başladık hadi hayırlısı 1f642.png

Kurulan endeks 23-29 şubat tarihlerini kapsamakta ve gerçektir..

• Bünyamin az önce youtube a video attı ve kışı bitirdi.... kesinlikle ay sonuna kadar ve martta istanbulda kar beklemediğini söyledi :(

Bünyamin bey kesin konuşamaz.Durumu gereği 7 Ocak'ta bile İstanbul için kesin konuşamamışken o yorumu ihtimallere bölmek gerek.

• o kışı bitirdi, bu kışı bitirdi

Bırakın bu işleri boşuna meşgul etmeyin ve kimseyide germeyin, istanbul kisi 15 ocak - 30 mart arasıdır.

Ve bu tarihler arasında atmosfer ne derse o olur. 30 mart gelince kışı bitirirsiniz.

O yüzden takibe devam :hfyeni (29):

uzays3271653126uzays3271653126

• Kardesim takim tutar gibi hava tahmini mi takip edilir, sizce Bunyamin Bey bu kadar donanimsiz bir insan olabilir az mantikli olun. Boyle bir yorum yapmissa illa ki bir bildigi, gordugu vardir. Bu forumdaki gorusler de cok degerli, zaman zaman Bunyamin Bey'den daha tutarli oldugu da oluyor buradaki tahminlerin fakat sirf isinize gelmeyen bir tahmin oldugu icin kimse degersizlestirilmemeli.

• Kardesim takim tutar gibi hava tahmini mi takip edilir, sizce Bunyamin Bey bu kadar donanimsiz bir insan olabilir az mantikli olun. Boyle bir yorum yapmissa illa ki bir bildigi, gordugu vardir. Bu forumdaki gorusler de cok degerli, zaman zaman Bunyamin Bey'den daha tutarli oldugu da oluyor buradaki tahminlerin fakat sirf isinize gelmeyen bir tahmin oldugu icin kimse degersizlestirilmemeli.

Son kismi reklamin altinda kalmis yanlis anlasilmasin.

• Sen takip et kardeşim neyin ne olduğunu görüyoruz biliyoruz takım tutar gibi takip ediyorum siteyi yorumcuları fikrim beni bağlar kendi adına konuş başkasının yorumuna boş yorum yapma kimse ahmak değil kimin ne olduğunu bilmeyecek kadar

• Sen takip et kardeşim neyin ne olduğunu görüyoruz biliyoruz takım tutar gibi takip ediyorum siteyi yorumcuları fikrim beni bağlar kendi adına konuş başkasının yorumuna boş yorum yapma kimse ahmak değil kimin ne olduğunu bilmeyecek kadar

Kardesim madem herkesin fikri kendini bagliyor, ne diye milletin yorumuna atliyosun. Herkesin fikri kendini bagliyorsa oku gec yorum yapma.

• Ben kimsenin yorumuna atlamam bu bir ikincisi kış bitti diye video atmış bunuda biri buraya yazmış bunu okudum ve o kişiden alıntı yapıp cevaplamadım o yüzden üstüne vazifeymiş gibi sen atlama yapılan yoruma sen oku geç