BuzZ gibi Ocak⛄️⛄️

• İstanbul geneli için 6-7 ocak sistemi hayırlı olsun. Genel kar yağışı olacak acaba buz mu graupel mi yok kar yağıyor diyebileceksiniz. Diğer bölgeler için cidden ayrıntılı bakamadım rahatsızlığımda vardı.Diğer sistem durumu belli konu başlığında da belirtmiştim çok şükür ilki gerçekleşiyor 2.de tarih belli olunca yazarım

Burak bey geçmiş olsun öncelikle. Bu sistem için Beylikdüzü'nde nasıl bir yağış olur. Şuan bir yorum yapabiliyor musunuz? Sağolun.

• gelen sistemlerin kaynağı çok önemli çünkü sistemin karakterini belirleyen temel etmendir. 6-7 ocak sistemi subpolar olacak gibi görünüyor. bu senaryoda İstanbul özellikle sahil tarafında kar zordur. yükseklerde kar görülebilir. eğer ki bu da olasılıktır elbette polar vorteks kaynaklı olursa 2m.sıcaklıkları 0 ve altında derecelere indirebilir sistem. bir de rüzgar yönü poyraz olursa karadeniz nemi taşınarak yoğun kar bırakabilir. gerçi subpolar kaynaklı sistem eğer sert karayelle gelirse istanbulda bile örtülü kar yağışına neden olabilir. ancak poyraz Sibirya veya polar vorteks ile gelen sistemlerde kar miktarını artırıcı etki oluşturabiliyor. 4 ocakta sistemin gelip gelmeyeceği ve karakteri ana hatlarıyla belirginleşir tahminimce!. ;)

• MERT1515 mert sen gfs ye bak sadece o zaman.Başlığı okurken içeriğini okudun mu peki ? Senin baktığın gfs benim bu konuyu açtığım tarihler de 6-7 si için sıcaklık öngörüsü vardı.Hatta diyagrama bakabilirsin.Peki benim açtığım konu da tarih vererek sana ne demişim istanbul için sınırda kalabilir 6-7 ocak sistemi ve ay ortasından da sert soğuğu bekliyorum dedim.Baktığın gfs bi sağ bi sol verirken modeller 100 saat kalmış hala karar veremezken sistem buraya kadar gelmiş ve bunun sınırda kalabileceğini de söylemişim biraz hak yemeden yorum yapalım.Ay ortası ve sonrasında gelecek sert soğukta yılın en sert sistemi olduğunda umarım bu yazıyı hatırlarsın mert kardeşim

Hayırlı akşamlar

• MERT1515 mert sen gfs ye bak sadece o zaman.Başlığı okurken içeriğini okudun mu peki ? Senin baktığın gfs benim bu konuyu açtığım tarihler de 6-7 si için sıcaklık öngörüsü vardı.Hatta diyagrama bakabilirsin.Peki benim açtığım konu da tarih vererek sana ne demişim istanbul için sınırda kalabilir 6-7 ocak sistemi ve ay ortasından da sert soğuğu bekliyorum dedim.Baktığın gfs bi sağ bi sol verirken modeller 100 saat kalmış hala karar veremezken sistem buraya kadar gelmiş ve bunun sınırda kalabileceğini de söylemişim biraz hak yemeden yorum yapalım.Ay ortası ve sonrasında gelecek sert soğukta yılın en sert sistemi olduğunda umarım bu yazıyı hatırlarsın mert kardeşim

Hayırlı akşamlar

Onun amacı belli hocam boşuna kendinizi yormayin. Onlar söylemediğimiz şeylere söyledin demeyi çok iyi bilirler.