Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • manasbalasy hocam gerçekten ekonominin neden bu halde oldugunu merak ediyorsan, kafanda ki soru işaretlerini gidermek istiyorsan ve gerçekten dış güçler var mı yok mu? Aydınlanmak istiyorsan, gir Twitter'a 3 milyon takipçili, dünyada ekonomi alanında kabul görmüş ve çok başarılı olan ekonomist Özgür Demirtaş'ın twitlerini incele. Videolarını izle. Emin ol çok şeyi anlayacaksındır.

• Zaten 6 yıldır dokunuyorlar. Sen gidip faizi azaltıyorsun, merkez bankasında onlarca değişiklik yapıyorsun, net dolar rezervin eksilerde oluyor ama dolar artınca Batı oluyor . Ne iyi o zaman

• Ayrıca istediklerini filan yaparsak böyle olmaz demişsiniz ama daha yeni BAE den onmilyarlarca dolar aldık hani onlar fetöcü, haindi ? Şuan Türkiye zaten Batı'nın istediği neredeyse her şeyi yapıyor. ABD bir şey istese onuda yapıcak yapmadığında neler olduğunu gördük.

• manasbalasy Alakası yok hocam alakası yok. Kavala bırak demirtaş bırak 13 ise 10 düşer sonra gene çıkar. Hukuk,adalet,güven,yatırım,bol ihracat olmadığı sürece değişen hiçbir şey olmaz. Senin problemin ekonomik bir programının olmaması,ona uymaman. Bu zamana kadar hep dışa bağlı yaşaman,hep ithal etmen. Senin dediğin olay 1 düşürür 2 düşürür. He sağlam ekonomin olsa ne kavala ne demirtaş hiçbir şey etkilemez. Rahip brunson olayı var işte senin ekonomin iyi olsa o kur yükselmez. Senin problemin ekonomik programının olmaması,tl'nin her geçen güç değer kaybetmesi,üretimin yetersiz olup dışa bağlı alımın çok olması. Çok basit denklemler.

İran örneği var. Yıllardır abd ambargosu altında yaşıyorlar. Kimseye eyvallah çektikleri de yok ama üretim olduğu için diğer ülkeler kadar etkilenmiyor. Senin ülken güçlü olduktan sonra diğer ülkelerin yaptıkları şeyler 1 etkiler 2 etkiler. Bu kadar büyük çaplı,denli etkilemez. İşi dış kuvvetlere atıp,kıyırmak en kolayı.

Hangi Arap ülkesinin ekonomik programı var ? Adamlar çölden çıkan neft olmasa açlıktan geberir . Katar az kafasını kaldırdı az daha Venezueladan beter oluyordu ? Bizim yumuşak karnımız ekonomi. aynı şeyleri diyoruz zaten aşağı yukarı . Üretim mekanizması çalışmıyor bizde . Yine aynı örneği veriyorum

Venezuela = Arabistan
    İkisi de petrol üreticisi .
    Başka hiç bir şey üretmiyorlar . Neden ekonomileri arasında uçurum var peki ? Mantıklı bir açıklaması var mı ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• manasbalasy Alakası yok hocam alakası yok. Kavala bırak demirtaş bırak 13 ise 10 düşer sonra gene çıkar. Hukuk,adalet,güven,yatırım,bol ihracat olmadığı sürece değişen hiçbir şey olmaz. Senin problemin ekonomik bir programının olmaması,ona uymaman. Bu zamana kadar hep dışa bağlı yaşaman,hep ithal etmen. Senin dediğin olay 1 düşürür 2 düşürür. He sağlam ekonomin olsa ne kavala ne demirtaş hiçbir şey etkilemez. Rahip brunson olayı var işte senin ekonomin iyi olsa o kur yükselmez. Senin problemin ekonomik programının olmaması,tl'nin her geçen güç değer kaybetmesi,üretimin yetersiz olup dışa bağlı alımın çok olması. Çok basit denklemler.

İran örneği var. Yıllardır abd ambargosu altında yaşıyorlar. Kimseye eyvallah çektikleri de yok ama üretim olduğu için diğer ülkeler kadar etkilenmiyor. Senin ülken güçlü olduktan sonra diğer ülkelerin yaptıkları şeyler 1 etkiler 2 etkiler. Bu kadar büyük çaplı,denli etkilemez. İşi dış kuvvetlere atıp,kıyırmak en kolayı.

Peki, Niye Muhalefet Yababci Sermayeye Sesleniyorum Diyor. Bu Ulkede Can ve Mal Guvenligi Yok Yatirim Yapmayin. Hatta Bakin Altini Tekrar Ciziyorum Diyorum Diyor. Bu Ulkeye Yatirim Yapmayin Diyor Yabanci Sermayeye Seslenerek. Boyle bir sey olabilir mi ya. Sen devlete dusmanmisin. Nasil boyle bir aciklama yapabilirsin. Abi Niyet Ortada Yatirim olmasin Hukumet Zorda Kalsin. Yeterki Erdoğan Gitsin. Bu Millet Uyanmali. Erdogandan Sonra Ulke Iyi Ellere Kalmayacak. Ypg bize niye saldirsin. Demirtas niye hapiste. S-400 fuzeleri niye aldin. Suriyede bizim askerin ne işi var. Abd'ye laf edemiyor. Bizim sınırımız korumaliyizda ama bizim askerin ne işi var diyor. Dusünsenize bu adam birde bu ulkeyi yonetmek istiyor. Hersey Mide Değil. Suriyede Irakta Libyada Benzin ucuz ama Huzur var mi? Yok. Huzuru birak ulke paramparca olmus. Sonuc olarak Allah Birligimizi Huzurumuzi Korusun. Bugunler gelip gecer........

• manasbalasy hocam gerçekten ekonominin neden bu halde oldugunu merak ediyorsan, kafanda ki soru işaretlerini gidermek istiyorsan ve gerçekten dış güçler var mı yok mu? Aydınlanmak istiyorsan, gir Twitter'a 3 milyon takipçili, dünyada ekonomi alanında kabul görmüş ve çok başarılı olan ekonomist Özgür Demirtaş'ın twitlerini incele. Videolarını izle. Emin ol çok şeyi anlayacaksındır.

takip ediyorum Özgür Hocayı

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hangi Arap ülkesinin ekonomik programı var ? Adamlar çölden çıkan neft olmasa açlıktan geberir . Katar az kafasını kaldırdı az daha Venezueladan beter oluyordu ? Bizim yumuşak karnımız ekonomi. aynı şeyleri diyoruz zaten aşağı yukarı . Üretim mekanizması çalışmıyor bizde . Yine aynı örneği veriyorum

Venezuela = Arabistan
    İkisi de petrol üreticisi .
    Başka hiç bir şey üretmiyorlar . Neden ekonomileri arasında uçurum var peki ? Mantıklı bir açıklaması var mı ?

Yanlış düşünce işte. Hiçbir üretimi olmayan,planı,gelişmişliği olmayan venezuela ile arabistan'ı kıyaslamak bir mi? Arabistan'ın turist kapısı da bir hayli fazla. Onu da geçiyorum 2030 vizyonu,kalkınma projesi var. Hem hukuk hem ekomonik yönden bir kalkınma projeleri var. Yani iki uç,saçma örnek kıyaslaması oluyor. Şu arabistan'ın yaptığının yüzde 1'i yok sende maalesef. Dış güçler falan hikaye. Her şey senin elinde. Sen üretimini iyi tutarsan,ihracatı attırırsan,hukuk ve adalet ortamında güven aşılayıp reformlar yaparsan kimse karşı koyamaz hikaye dedikleriniz tamamen hikaye.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Suudi_Arabistan%27ın_2030_vizyonu

1. Yaşam Kalitesi Programı.
    2. Mali Sektör Geliştirme Programı.
    3. Konut Programı.
    4. Mali Denge Programı.
    5. Ulusal Dönüşüm Programı.
    6. Kamu Yatırım Fonu Programı.
    7. Özelleştirme Programı.
    8. Ulusal Şirketler Tanıtım Programı.
    9. Ulusal Sanayi Geliştirme ve Lojistik Programı.
    10. Stratejik Ortaklıklar Programı.
    11. Hac ve Umre Programı.
    12. İnsan Sermayesi Geliştirme Programı.
    13. Suudi Karakter Zenginleştirme Programı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Suudi Arabistanla Venezuela yı kıyaslamak mı?

Akıl tutulması yaşıyorum şu an?

Suudi Arabistan dünyanın en büyük din turizmine sahip ülkedir!

Bea ile Venezuela yı kıyaslamak dubai gerçeği Avrupanın ortadoğuda beyni!

Coğrafi konum, stratejik konum arkadaşlar yapmayın lütfen

• 1 Sterlin = 19 Lira,1 Euro = 16 Lira ,1 Dolar = 14 Lira ,1 Bulgar Levası = 8 Lira ,1 Gürcistan Larisi = 4.4 Lira ,1 Papua Yeni Gine Kinası = 4 Lira ,1 Malezya Ringgiti = 3.3 Lira

Türkiye sadece dolar karşısında değer kaybetmiyor. Bulgar levası ve papua yeni gine kinası karşısında değer kaybetmesi normal mi arkadaşlar bu da mı dış güçlerin oyunu olacak? Allah aşkına bulgaristan dediğiniz nedir ya 1 tl 8 leve yapıyor yazık valla.

• Bu konu başlığı altında farklı düşüncelere sahip insanlar birbirini kırmadan çok güzel argümanlar ortaya koyuyor, okuması keyifli oluyor, sabit fikirli olmaktan çıkıp olaylara farklı açıdan bakmamı sağlıyor, katkıda bulunan herkese teşekkürler.

• Bana şunun mantıklı izahını yapacak olan bir kardeşim var mı?

Dünyaya demokrasi dersi veren demokrasinin jandarması olan Amerika neden petrol zengini Venezuelaya ambargo uygularken Suudi Arabistan'a uygulamıyor?

Suudi Arabistan da da demokrasi yok Venezuela da da?

Ben işin burasındayım

• Bu konu başlığı altında farklı düşüncelere sahip insanlar birbirini kırmadan çok güzel argümanlar ortaya koyuyor, okuması keyifli oluyor, sabit fikirli olmaktan çıkıp olaylara farklı açıdan bakmamı sağlıyor, katkıda bulunan herkese teşekkürler.

Neden kıralım birbirimizi kardeşim. Herkes ülkenin menfaatini düşünüyor burada

• Suudi Arabistanla Venezuela yı kıyaslamak mı?

Akıl tutulması yaşıyorum şu an?

Suudi Arabistan dünyanın en büyük din turizmine sahip ülkedir!

Bea ile Venezuela yı kıyaslamak dubai gerçeği Avrupanın ortadoğuda beyni!

Coğrafi konum, stratejik konum arkadaşlar yapmayın lütfen

Beylikdüzü buz gibi buz cama çık görim senide 1/kahkahas23s1 1/kahkahas23s1

• manasbalasy Venezuela yıllardır öyle 80'li yıllardan beri. Yüzde 88 enflasyonu görmüş o dönemde bile Ülkenin hiçbir ekonomi olsun,hukuk olsun, kalkınma olsun proje çabası yok. Üretim hiçbir şey yok. Petrolden gelen geliri tamamen ithalata yatırıp ihracatı neredeyse tamamen bırakmış bir ülke. Üstüne ABD ambargosu yemiş. Arabistan'a ambargo uygulasa ABD'nin zararına olur, hiçbir kazancı olmaz ve Arabistan'ın kaybı olmaz, Venezuela öyle değil işte bağımlı adamlar. Hâlâ Venezuela'dan çıkan petrolün en büyük alıcısı ABD mesela. Ha Venezuela petrolün dışında üretim, ihracat yapsaydı dışa bağımlı yaşamasıydı Arabistan gibi olurlardı ABD ambargosu falan da etkilemezdi. Güç tamamen senin elinde. Sen üretimi iyi tutarsan, sürekli yatırım alanı oluşturup ülkene döviz girdisi sokarsan farketmez. Her şeyi ile başa çıkarılır yeter ki doğru adımları uygula.

• neyse arkadaşlar konu uzar gider . herkese düşünceleri için teşekkür ediyorum . güzel bir açık oturum oldu akşam akşam :)