Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa'da bunaltıcı bir sıcak var. Nem oranı fazla herhalde valla nefes almakta güçlü çekiyorum. Bunaldı içim.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yağışların hepsi Batı karadeniz civarına gitti şuana kadar birşeyler olmalıydı. Geceye kadar bekliyelim bakalım. Yarınki aksiyonsuz cephe yağışını bekleyecek halimiz yok :)

• Hayal ettiğimiz gibi gitmedi şu ana kadar. Ama yine de bu gece önemli bir şeyler olması lazım. Özellikle gece bol şimşek aktivitesi olursa süper olur. Gecenin o ani aydınlanması yok mu harika bir olay. Sıkıntı havanın soğuması keşke bugün de hava sıcak devam etseydi kütlelerin girişiyle soğusaydı çok şeyler olurdu. Ama yapacak bir şey yok.

• Anlaşılan aksiyon yok busefer gece saatlerinde 3gibi felan cephe yağışı gelicek öğlen çekilir hayırlı sehirler şimdiden :) En azından serinlik olsun arada yağışlar olsun modeller Mayıs son gününe kadar serin taraftasınız diyor şimdilik.

• Sizin gibi detaylı verileri incelemeyi bilmiyorum ama yıllara dayanan bir tecrübem var. Dün burada arkadaşların oraj beklentisini okuduğumda acaba dedim. ama sabah kalktığımda işe giderken dedimki bu havada oraj olmaz. İstanbul da Rüzgar poyrazdan sert eserken , havada bu kadar serinken hiç oraj olduğunu görmedim , hafif veya sprey yağış olur genelde

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Bölge olarak yağışa odaklanacağız, hem havanın soğuması hemde CIN değerlerinin yüksek olması oraj konusunda maalesef beklentiyi karşılamadı, oraj için başka sefere artık, karadenizi izleyeceğiz oraj konusunda.. Bursa-bilecik hattı aslında olabilir verisini veriyordu ancak beklediğimiz gibi gelişmedi şartlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bölge olarak yağışa odaklanacağız, hem havanın soğuması hemde CIN değerlerinin yüksek olması oraj konusunda maalesef beklentiyi karşılamadı, oraj için başka sefere artık, karadenizi izleyeceğiz oraj konusunda.. Bursa-bilecik hattı aslında olabilir verisini veriyordu ancak beklediğimiz gibi gelişmedi şartlar..

hocam sen bilimsel açıkladın , ben karadüzen

• hocam sen bilimsel açıkladın , ben karadüzen

estf hocam bendeki de çok bilgi değil, forumda ne cevherler var bir bilsen:) bizim ki yanında devede kulak kalır

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sakarya Kaynarca akşam 6 dan beri aralıksız devam eden bir yağmur var. Ruzgar hamleleri kuvvetli. Spreyimsi yağış tam çiftçilerin istediği şekil. Toprağa işleyen akıp gitmeyen şekilde aralıksız devam ediyor. Hava da üşütüyor. Konumum da anlık 13 derece

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.