Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa’da, son 75 yılın mayıs ayı sıcaklık rekoru 38 derece ile kırıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre mayıs ayı en yüksek sıcaklığı 26 Mayıs 1945 tarihinde 37 derece ölçülmüştü.

Memleketim Bursa yanıyorhava-gunes11 Ama bu sıcaklıkların düşüşü de fena olur oralardahava-yagmusrs323

• Bursa’da, son 75 yılın mayıs ayı sıcaklık rekoru 38 derece ile kırıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre mayıs ayı en yüksek sıcaklığı 26 Mayıs 1945 tarihinde 37 derece ölçülmüştü.

Memleketim Bursa yanıyorhava-gunes11 Ama bu sıcaklıkların düşüşü de fena olur oralardahava-yagmusrs323

Hocam haberlere çok inanmayın derim belediyelerin tam da güneşin altına yerleştirdiği termometrelere bakıp rekor diyorlar. Burada o termometrelerde 52-53 dereceleri gördük zamanında ama öyle bir ihtimal yok tabii. Bugün de yine aynı termometrelere bakıp Antalya'ya 47.2 derece diyen haberler vardı.Bursa'yı en yüksek 36 gördüm ben bugün.

• Ben de Bursa’yı bugün en yüksek 36 derece gördüm. Ama daha yükseğine çıktıda kaçırdıysak o da olabilir. Netleştirmek için MGM’nin bugün ölçülen en yüksek değerler sayfasına bakıyorum ama henüz veriler gelmedi.

• Bursa, Orhaneli, ORHANELİ 37,0
    Bursa, Harmancık, HARMANCIK 36,8
    Bursa, Yıldırım, YILDIRIM 36,6
    Bursa, Yenişehir, BURSA YENİŞEHİR HAVALİMANI 36,0
    Bursa, Gürsu, GÜRSU 35,9
    Bursa, İznik, İZNİK 35,8
    Bursa, Osmangazi, BURSA 35,7
    Bursa, Kestel, KESTEL 35,6
    Bursa, Orhangazi, ORHANGAZİ 35,3
    Bursa, İnegöl, İNEGÖL 35,2
    Bursa, Büyükorhan, BÜYÜKORHAN 35,2
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA 34,9
    Bursa, Karacabey, KARACABEY 34,5
    Bursa, Nilüfer, NİLÜFER 34,5
    Bursa, Yenişehir, YENİŞEHİR/ALAYLI KÖYÜ 33,6
    Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/GÜNDOĞDU 32,7
    Bursa, Keles, KELES 31,9
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/ ESKİKIZILELMA KÖYÜ 31,7
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/GÜRGENDAĞ ORMAN SAHASI 31,0
    Bursa, Karacabey, KARACABEY/BAYRAMDERE GÖLETİ 30,9
    Bursa, İznik, İZNİK/BURSA RADAR SAHASI 28,5
    Bursa, Gemlik, GEMLİK 28,4
    Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/SARIALAN 27,2
    Bursa, Mudanya, MUDANYA/GÜZELYALI BALIKÇI BARINAĞI 25,5
    Bursa, Mudanya, MUDANYA 24,4
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ 23,4

Bugün (17.05.2020) Bursa ve istasyonlarında ölçülen en yüksek sıcaklıklar.

• Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

20 si akşamı sağlam cape ve LI değerleri var ancak CIN değerleride yüksek, eğer CIN değerleri düşerse çok sağlam oraj var özellikle Balıkesir-Bursa-Bilecik için

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bu tabloya göre yalovada ucundan yakalayabılır hocam

Yakalaar aynen, şu CIN işi bozuyor, hoş cape değerleri baya sağlam dolu görme ihtimalide artıyor bu değerlerle

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hocam ıstanbulun ozellıkle iç kesımlerınde yıne sarı turuncu kucuk tomurcuklar olusacaktır.ha nereyı vurur,anı yasayarak goruruz..istanbul bu sanmam bos gecırecegını.

• @4 Şubat hocam K 29 CAPE 1300 LI değeride -5 lerde tamda dediğinize göre bir tahmin çıkabilir, uçmazda kaçmazda normal bir oraj görebilir Bursa, bunun 20 mayıs öğleden sonra olan skew-t sine bakın GFS de en sağlam cape değerlerinin olduğu anlar o zamanlar diye hatırlıyorum

• selamun aleykum . hayırlı ramazanlar olsun. şu an bulunduğum nokta orta kuvvette poyraz alıyor. akşamları üşütüyor. 40 km güneyde Sakarya şehir merkezinde ise arkadaşımla konuştum kavruluyoruz diyorlar .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Cin değeri kırılır diye tahmin ediyorum bursa bilecik hattı favorim Cape epey bir yüksek li değerleri de bunu destekliyor guclu oraj şartları sağlanıyor gün yaklaştıkça herşey daha netlesir

• Hazır ola geçtik beklemedeyiz tabi bu arada kazaklarımızı sandıktan çıkarıp tişörtlerimizi 6-7 günlüğüne geri koymayı unutmuyoruz efem :) Yağışı biraz daha arttırdınmı uçuşa geçeriz. Şimdilik Kocaeli diyagramı bu şekilde. Mevsimine göre baya sağlam bi sistem normallerin 6-8 derece altı galiba gerçi o Afrika atağından sonra bunada insan şaşırmıyor artık.

graphe_ens3_bwx0.gif