Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zonguldak Bartın bölgesi sanırım ihya oldu .. Harika yağış aldık , güzel hava olaylarına şahit olduk .. Günlük guneslikken bir anda başlayan rüzgar 3 dk icinde gelen ani kar yağışları - dolu yağışları ... bundan sonrasi bizim icin ekstra mutluluk :)

• Şuan o kadar pişmanım ki Trabzona gitmediğime.Ulan 300-400 lira da olsa kıyacaktım bu sistemi kaçırmayacaktım.Bu karadeniz 4-5 senede bir böyle efsanevi sistem alıyor.Ama doğu marmara maalesef o kadar seyrekki aldığımız sistemler.Şuan acayip kıskanıyorum o doğu karadenizi.Yine çok şükür az da olsa örtü aldık.Ama beklenenden oldukça az bir örtüyle kışı kapatmak üzücü.

• marmara bolgesi olarak az cok kar gorduk kiyilar heryer kar aldi masallah tabi sistemin yagis konusunda zayiflamasi ve kisa suren yarim gunluk bi sistem olmasina ragmen bu kis bari kar gormadik demeyen kalmadi marmara bolgedinde aza kanaat edicez artik dunya nifus artisi ve dogayi mafediyoruz simdi sitem ediyoruz herkez gibi bende cok daha fazla kar gormek istiyordum ama kismetiniz bukadarmis bence buda daga iyi gunlerimiz gibi gorunuyo yillar gectikce kuresel isinma artiyo

• Zonguldak Bartın bölgesi sanırım ihya oldu .. Harika yağış aldık , güzel hava olaylarına şahit olduk .. Günlük guneslikken bir anda başlayan rüzgar 3 dk icinde gelen ani kar yağışları - dolu yağışları ... bundan sonrasi bizim icin ekstra mutluluk :)

Memlekette değildim ama Ereğli-Alaplı kıyı bölgeler örtü anlamında pek tatmin olmamış gibi.

İç kesimler bitabii epeyi doymuştur onca birikimden sonra :)

• havada sasirdi marmara denizi manyas golu dek kutlesi olusturuyo sanirim kulleler olustu geliyo ustumuze radarda hava sicakligi -6 derece 10 dakika yagis alsak heryer benbeyaz olur umarim ugrar manyasa

• bugrag tatmin olmak için kaç cm kar bekliyorlar bilmiyorum ama rakımı düşük bi yerdeyim ve gayet tatmin edici bir sistem oldu benim adıma ... beklentilerim 15 cm üstüydü ve yağdı hocam .. tabiki 2016 başı sisteminden sonra insanlarda beklenti yüksek ama 4 senedir ilk defa adam akıllı kar aldığımızı da unutmamak lazım .

Tipiyse ara ara tipi - örtüyse örtü - dolu - ani rüzgarla gelen harika kar yağışları

en önemlisi ara ara yağışlar devam edecek

• Gece gece sıkıntı bastı arabayla gidişime özel bir Susurluk turu yapayım dedim de pişman oldum.Yollar kızak gibi :S

09 Şubat - 02.14

Susurluk Balıkesir

Açık

-4,4 °C

• GabelBerg10 hocam aman ha iyi misin bu havada yola mı çıkılır ? Yollar buz pisti jilet gibi. Ben bir keresinde kartalı kaydırmıştım öyle ama Allah'tan bir şey olmadı. Kaza yaptıktan sonra arabayı bırak asfalta çıktım ayakta duramıyordum

• Erdek'te denizin dibindeki istasyon şu an tam 0 derece. Benim rakımım 25-30 metre ama bizim buralar içeride kalıyor. 0,5-1 hatta 1,5 derece bile oynuyor olabilir. Oturduğum yer eski dere yatağı

• GabelBerg10 hocam aman ha iyi misin bu havada yola mı çıkılır ? Yollar buz pisti jilet gibi. Ben bir keresinde kartalı kaydırmıştım öyle ama Allah'tan bir şey olmadı. Kaza yaptıktan sonra arabayı bırak asfalta çıktım ayakta duramıyordum

Yok yok başkan sıkıntı yok bir iki kayıştan sonra şehir içinde bıraktım arabayı yayan geri döndüm eve :D

• GabelBerg10 aman ha hocam . kış lastiği fayda etmez ancak kar lastiği olması lazım bu yollarda . Ki kar değilde buz varsa o bile fayda etmez

Doğru söylüyorsun hocam yollarda kar kalmadı bir iki tur atalım dedimde arabaya bindikten sonra yolun cam gibi parladığını fark ettim.Hatayı baştan kesip yayan döndüm eve :P:D