Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Orta ve dogu karadeniz kazanacak metreleri zorluyor bizde radar takip ediyoruz batı karadeniz olarak güzel oluşumlar var karadeniz çalışıyor;)8)hava-kars323

batı karadenızde radarda bır olusum yok hocam kucuk kume kume halındeler zaten ılerledıkce erıyıp yok oluyorlar

• Yok askerlik yaktı beni memleketim de 50 cm kar var :)

Şimdiden hayırlı tezkereler diyeyim o zaman :)

Memleket kara doyarken biz Ankara'da kuru soğuk çekiyoruz, aynı kader :)

Bugün gündüz de kuzeyli dondurucu rüzgarla birlikte -3 derece civarındaydı

• Sistemin son kütlesini de aldık. En başından beri en kuvvetlisi oldu. Yağış muazzamdı, tabiri caizse gökten kardan adam yağdı. Her yer buz olduğundan düşen her tane yapıştı kaldı. Sabah mümkünse dışarı çıkmayın. Bu saatten her yer kayıyorsa sabahını düşünemiyorum...

• Kocaeli'de örtü görürsün değmez Kastamonu'ya gitmene dendi ama burda oldu 3 cm, köyde olmuş 40-50 cm. Bir sonraki muhtemel sistemi memlekette karşılayacağım inşallah. Bu şehirde zor anlaşıldı :S^^

• Şuan o kadar pişmanım ki Trabzona gitmediğime.Ulan 300-400 lira da olsa kıyacaktım bu sistemi kaçırmayacaktım.Bu karadeniz 4-5 senede bir böyle efsanevi sistem alıyor.Ama doğu marmara maalesef o kadar seyrekki aldığımız sistemler.Şuan acayip kıskanıyorum o doğu karadenizi.Yine çok şükür az da olsa örtü aldık.Ama beklenenden oldukça az bir örtüyle kışı kapatmak üzücü.

• marmara bolgesi olarak az cok kar gorduk kiyilar heryer kar aldi masallah tabi sistemin yagis konusunda zayiflamasi ve kisa suren yarim gunluk bi sistem olmasina ragmen bu kis bari kar gormadik demeyen kalmadi marmara bolgedinde aza kanaat edicez artik dunya nifus artisi ve dogayi mafediyoruz simdi sitem ediyoruz herkez gibi bende cok daha fazla kar gormek istiyordum ama kismetiniz bukadarmis bence buda daga iyi gunlerimiz gibi gorunuyo yillar gectikce kuresel isinma artiyo

• Zonguldak Bartın bölgesi sanırım ihya oldu .. Harika yağış aldık , güzel hava olaylarına şahit olduk .. Günlük guneslikken bir anda başlayan rüzgar 3 dk icinde gelen ani kar yağışları - dolu yağışları ... bundan sonrasi bizim icin ekstra mutluluk :)

Memlekette değildim ama Ereğli-Alaplı kıyı bölgeler örtü anlamında pek tatmin olmamış gibi.

İç kesimler bitabii epeyi doymuştur onca birikimden sonra :)

• havada sasirdi marmara denizi manyas golu dek kutlesi olusturuyo sanirim kulleler olustu geliyo ustumuze radarda hava sicakligi -6 derece 10 dakika yagis alsak heryer benbeyaz olur umarim ugrar manyasa