Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rakımı baz aldığında çevresine göre Susurluk'ta sıcaklık 1,5-2 derece daha düşük ama yetmiyor arkadaş.Çevresi çok yüksek misal Balıkesir merkez maksimum şuan 1,5-2 derece olmalıydı.

• Bursa Osmangazi Merinos tarafındayım ben hâlâ havada bile kar göremedim. Havada görsek yetecek konuma düştüm. Şu son 2 senedir büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Bursa'da hep bir sıcaklık sorunu oluyor. Eskiden sabah bir kalkardım yerde kaç cm kar yollar kar dolu. Şimdi havada zor görüyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de beklenen yağışların yarın (Cuma) akşam saatlerinden itibaren Pazar günü sabah saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli yer yer yoğun kar (20-50 cm.) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

07.02.2020 21:00-09.02.2020 09:00

Sevgili MGM, hava forumdan saygılar sevgiler öncelikle. Bir sualimiz olacaktı, bu gönderide adı geçen sakarya Türkiyedeki bildiğimiz sakarya ili değil mi? yoksa biz karıştırdıysak affola....

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Bursa Osmangazi Merinos tarafındayım ben hâlâ havada bile kar göremedim. Havada görsek yetecek konuma düştüm. Şu son 2 senedir büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Bursa'da hep bir sıcaklık sorunu oluyor. Eskiden sabah bir kalkardım yerde kaç cm kar yollar kar dolu. Şimdi havada zor görüyoruz.

Yalnız Bursa değil hocam Balıkesir genelinde de durumlar aynı.İnatla 2 saatir 2,5 dereceyiz.

• abo marmara denizinde erdek yakin simsekler cakiyo sapsari kutleler geliyo asagiya dogru gokgurultulu simsekli i kar alabiliriz uydulamadan takip ediyorum

• Kandıradan bir cisim yaklaşıyor üstümüze doğru. O kısmı takipte kalalım hızlı ilerliyor. Eğer dağılmazsa yada yön değiştirmezse tam anlamıyla bi yarım saat içinde gerçek ilk karımızı görmüş oluruz inşallah

• Çevrenizde fazlaca sanayi var mı hocam, Tüpraş'a vs. yakın mısınız?

Hocam doğru söylüyorsunuz Tüpraş falan var da 2016ya kadar her sistemde güzel bir yağış aldık. Nedendir bilinmez son senelerde havada dahi olsa göremiyoruz... Şu sıralar kar taneleri var yağmur arasında secebiliyorum.

• Ufacık sarı bir kütle vardı, yaklaşıyor dedim ya konumumda hava sıcaklığı 10 dakika 0.5 den 1 dereceye yükseldi artışı da devam ediyor. Arkadaş şaka mısın sen ya

• Hocam doğru söylüyorsunuz Tüpraş falan var da 2016ya kadar her sistemde güzel bir yağış aldık. Nedendir bilinmez son senelerde havada dahi olsa göremiyoruz... Şu sıralar kar taneleri var yağmur arasında secebiliyorum.

Hocam anlık burada 1 dereceyle arabaları beyazlattık, 0.5 derece ile yağmaması çok ilginç. Aklıma bir tek ısı adası geliyor hemde Tüpraş gibi dev organizasyonlar ile.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bursa yıldırım 300m rakımda aniden yoğun kar başladı...ama örtü zor.artan sanayileşme ve nüfus,ovacıktaki hes in artan üretimi ve dağ köylerine yapılan-yapılmaya devam eden santraller sıcaklık sıkıntısı yaratıyor...kendi ellerimizle doğayı katledip doğadan istekte bulunuyoruz...