Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kim diyo onu site kastığı için giriş yapıp bakamadım pek. Öğle güncellemesinde doğulamışsa bile eğer akşam tekrar eski halini alabilir daha çok sabah akşam güncellemelerini dikkate alalım. Öğle güncellemesi ecmnin hem sınırlı oluyor 96 üstü yok hemde epsside yok. Bakıcaz artık.

Akşamı bekleyelim o halde eyvAllah sagolasın.

• Şöyle bir dolanayım sosyal medyada site kasıyor millet dağılana kadar dedim birde ne göreyim Twitter'da küresel ordinasyusa saldırıyorlar. :D Nasıl bir vaad de bulunduysa artık. :D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Tanıdığım Gölcük yine karla karışık yağmur belki yağış yoğunlaşınca kara dönen bir yağış tipi ile 1. Sistemi geçirir sürprizler olursa durum farklılaşır . 2. Sistemden ise umudum var yerde hatrı sayılır örtü yapacağina inaniyorum .

• Ecm sabaha göre net doğuladı doğal olarak sabahki orta kuvvetli dek sistemini çöp etmiş oldu.. Bu kazığını unutmuyacam Ecm sabahki güncellemesinde Cumartesi gecesine hatta nerdeyse Pazar sabahına kadar dek veriyordu ve sağlamdıda yağışlar şimdi Cumartesi 10-11'e kadar veriyor ve azaltmışda bantları. Çöp oğlu çöp bundan sonra sınırlı alan modellerine bakıcaz bahtımıza ne çıkarsa yazık gerçekten ya sabah tüm ortalamalarıyla sistemi batılı veriyordu şimdi bi anda doğulattı 15-25cmler düştü 5-10cm'e o bile belki zor olabilir neyse 5cm örtü oluşsada onada razıyım artık.

• Ecm sabaha göre net doğuladı doğal olarak sabahki orta kuvvetli dek sistemini çöp etmiş oldu.. Bu kazığını unutmuyacam Ecm sabahki güncellemesinde Cumartesi gecesine hatta nerdeyse Pazar sabahına kadar dek veriyordu ve sağlamdıda yağışlar şimdi Cumartesi 10-11'e kadar veriyor ve azaltmışda bantları. Çöp oğlu çöp bundan sonra sınırlı alan modellerine bakıcaz bahtımıza ne çıkarsa yazık gerçekten ya sabah tüm ortalamalarıyla sistemi batılı veriyordu şimdi bi anda doğulattı 15-25cmler düştü 5-10cm'e o bile belki zor olabilir neyse 5cm örtü oluşsada onada razıyım artık.

72 h içinde nasıl bu kadar değişim gösteriyor anlamış değilim. Dün akşama göre neredeyse 100km doğuladı. Ana çıktı sabah ortalamanın bile üzerindeydi. Diyagrama göre batılaması gerekirken gitti de doğuladı. Artık yaşayıp göreceğiz.

• bu sistemi hiç yaşanmamış gibi pas geçsek keşke... insanda ne keyif bıraktı ne şevk. Takibe başladığımızda ilk salınım -12 ikinci salınım -14 veriyordu bölgemize. Başarı yoksunu modellerimiz sayesinde -8 ve -10lu değerlere geriledi sistemler ayrıca süreleri ve yağışları da büyük oranda azaldı. Ben eski kışları özledim ne yazık ki... Sokak lambasına bakarken hipnoz olduğum o günleri özledim....hava-kars323

• istanbul icin kotu bi gunceleme olmus yagis cok azalmis yarin icin ama guney marmara yarin cok iyi bi yagis ve kar alacak gibi duruyor modellede gore konumum sansli ama modeller artik yagis bakimindan guven olmuyo yarin gorup izlicez artik cok yagis gosterip az yagis aldigimiz az gosterip ekili yagis aldimiz cok zamanlar oldu

• 72 h içinde nasıl bu kadar değişim gösteriyor anlamış değilim. Dün akşama göre neredeyse 100km doğuladı. Ana çıktı sabah ortalamanın bile üzerindeydi. Diyagrama göre batılaması gerekirken gitti de doğuladı. Artık yaşayıp göreceğiz.

72'ninde altında hatta 66.saatde yani öğle güncellemesinde bozmuş sonradan görmüştüm onu sonrasıda bozarak 12zye geldi. Biz aslında yanlış modele bakıp sevinmişiz ve umut bağlamışız. 2 gündür Ukmo hep bu tarz gösteriyordu öylede geliyor gfsde sonradan geç toparladı ama iş işten geçmişti. Ecm ilk sistemi bildi ab konusunda gfsye göre ama 2. sistemde ağır çuvalladı özellikle dün ve bugün. Harbiden ölü model lakabını hakediyor yarın akşamdan itibaren sınırlı modellere bakarız toprağım ona göre yağışı takip ederiz yapacak birşey yok en azından mahallemizin önünde 3-5cmde olsa kar görelim kafi.

• 72'ninde altında hatta 66.saatde yani öğle güncellemesinde bozmuş sonradan görmüştüm onu sonrasıda bozarak 12zye geldi. Biz aslında yanlış modele bakıp sevinmişiz ve umut bağlamışız. 2 gündür Ukmo hep bu tarz gösteriyordu öylede geliyor gfsde sonradan geç toparladı ama iş işten geçmişti. Ecm ilk sistemi bildi ab konusunda gfsye göre ama 2. sistemde ağır çuvalladı özellikle dün ve bugün. Harbiden ölü model lakabını hakediyor yarın akşamdan itibaren sınırlı modellere bakarız toprağım ona göre yağışı takip ederiz yapacak birşey yok en azından mahallemizin önünde 3-5cmde olsa kar görelim kafi.

Bu çıktı sıcak çıktı olma ihtimali var ama hemen hemen bütün modeller bu şekilde geleceğini gösteriyor. Dediğin gibi kar topu yapacak kadar yerde kar olsun bende razıyım. Şu asfalt beyazlayıp beyaz güzellik her yeri kaplasın tamam.

• Vallahi ben hala direkt bugün gözüktüğü gibi geleceğini düşünmüyorum . He belki 50 kilometre batılar belki de tekrar daha fazla doğular .