Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • herkez kendine gore yorumluyo modelleri kendi bolgesini verdimi azlag oluyo vermedimi cop suan ist bayram ediyo ecmwf guncellemesiyle ama tam tersi balikesirliler agliyo gsf blksesir 40 cm kar verirken yagis cokken ecmwf daha soguk versede yagi yok blksir kar haritasi 7 8 cm kar veriyo suan icin yagislarin hic bi tutarliligi yok zaten mgm de hic bi zaman tam tuturamiyo yagis miktarini yagis nekadar surecek biliyo ama yogun diyo bazen cok az yagis oluyo normal yagis veriyo sular seller goturuyo yani o kar haritasi hikaye yagis miktari tam hic bi zaman tuturamiyo hic bi tahminci

• Çarşamba gecesi Karayel faktörü var Arkadaşlar,O soğuk nasıl ilerler karadan siz az çok Manyas-Gönen bölgesini tanıyorsunuz sorun olmaz bence,kar haritalarına çok takılmamak gerek

• 2.salınıma Güney Marmara ve Trakya adına malesef demek geliyor içimden.Doğu Marmara İstanbul Anadolu yakasından batısına kuru soğuk hükmünü giydirmek istemiyorum ama tipik doğu eğilimli Kırım salınımı Doğu Marmara-Batı, Orta, Doğu Karadeniz salınımı olarak canlanıyor gözümde.İlk salınım desen ECMWF kuru soğuk diye bas bas bağırıyor GFS'de gökten kardan adam yağdığı halde. Üstelik fark 96.saatte.

• Sıkıntı şu ki siklon hızlı hareket ediyor. Aslında 30 cm kar alacaksak bu 12 saatte değilde şöyle 2-3 günde olsa da havada da doya doya izlesek. İkinci salınımda kuru soğuk yiyeceğiz Kuzey Ege ve Trakya olarak malesef :/

• Balıkesirliler toplanıp atlayın otobüse ister Bursa ister İzmite gidin. Özellikle perşembe gece 12 ye bilet alın. Uzun bir yolculuk olur kahve çay beleş...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Balıkesirliler toplanıp atlayın otobüse ister Bursa ister İzmite gidin. Özellikle perşembe gece 12 ye bilet alın. Uzun bir yolculuk olur kahve çay beleş...

Hocam Kocaeli'de yaşıyorum, üniversite eğitimi görüyorum (denizli'de) derslerim yarın başlıyor, sizce ne yapmalıyım 😂

Ben kabul etmiyorum ama bu teklifi hani sizden önce başlayacaktık abi :D:D:D

• İlk siklonda mutabakat yok halen.Yarınki çıktılar önemli rol oynuyor ilk sistem için.İkinci büyük top için zamanımız var ,takibe devam

Önce ilk siklonu rayına sokalım komşum.Vallahi gerisi olması da olur yumruk kadar kar göreyim yeterli bana :P