Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fazla değil 25-40km daha batılasa gene kafidir olmasa bile doğulamasın kafidir bu şekildede havada her türlü görürüz büyük ihtimalle son 24 saat kala inceler verileri noktayı koyarız o işi yeterki gfs gibi olmasın. Zaten o haritaları atmam 15 dakikamı aldı aşırı kastığı için site ben cevapla diyorum o bana geri yolluyor delirtti beni ^^

İnşaAllah biraz daha batılar.Dediğin gibi batılamazsada en azından böyle kalsın oda bu yoklukta yeter.Hiç sorma bende yazıyorum bekliyorum olmuyor bir daha yazıyorum. En sonunda pes ediyorum.

• Bünyamin Sürmeli son videosunda bir kac videosunda da surekli kuresel isinmayi konusuyor insan oglunun dogaya veridigi zararlari yaptığı israflari artik diyorki yani sonuna geldik dogayi mahvettik extrem seylere hazir olun demek istiyor kuraklik olsun sicak olsun hic bir mevsimi tadiyla yasayamiyoruz artik dedi 2019 yili en sicak 2.yil olarak kayitlara gecmis her senede bu artarak devam edicek gibisinden konustu yani boyle kotuye eğilim devam edecek demek istiyor hak veriyorum bazi anlattığı şeylere çünkü ortada olanlar su yasadigimiz dönem kışın ortasindayiz daha elimize kar alamadik gercekten işler çığırından cikiyor gibi artik

• Hocam bende inağzında oturuyorum belki bilirsiniz

yıllarca liseye ve dersaneye giderken dolmuşla servisle geçtiğim yerler hocam . 14 yaşıma kadar Gelik'te , 22 yaşıma kadar Klimli Soğuksu da oturdum ;)

hocam konumun denize sıfır ama yakınında 202 evler ve ileride tepebaşına bu gece hafif kar yağabilir . Perşembe akşamı ve Cuma günü de denizden biraz yükseklere çıkarsan hatırı sayılır bir kar örtüsüyle karşılaşabilirsin :)

• yıllarca liseye ve dersaneye giderken dolmuşla servisle geçtiğim yerler hocam . 14 yaşıma kadar Gelik'te , 22 yaşıma kadar Klimli Soğuksu da oturdum ;)

hocam konumun denize sıfır ama yakınında 202 evler ve ileride tepebaşına bu gece hafif kar yağabilir . Perşembe akşamı ve Cuma günü de denizden biraz yükseklere çıkarsan hatırı sayılır bir kar örtüsüyle karşılaşabilirsin :)

Ben bağlık tepesi Dilektepe sokaktayım hocam rakım 148 mt

• Trakya olarak kuruduk geçen seneyi mumla arıyoruz.Kar'ı geçtik artık yağmur yağarsa en azından kendimizi teselli edicez.

Bizim adımıza çok kötü bir kış sezonu yaşanıyor.

Hadi biz Tekirdağ olarak az da olsa yağış aldık ama Orta Trakya Ve Edirne resmen alarm veriyor artık.

• Bünyamin Sürmeli son videosunda bir kac videosunda da surekli kuresel isinmayi konusuyor insan oglunun dogaya veridigi zararlari yaptığı israflari artik diyorki yani sonuna geldik dogayi mahvettik extrem seylere hazir olun demek istiyor kuraklik olsun sicak olsun hic bir mevsimi tadiyla yasayamiyoruz artik dedi 2019 yili en sicak 2.yil olarak kayitlara gecmis her senede bu artarak devam edicek gibisinden konustu yani boyle kotuye eğilim devam edecek demek istiyor hak veriyorum bazi anlattığı şeylere çünkü ortada olanlar su yasadigimiz dönem kışın ortasindayiz daha elimize kar alamadik gercekten işler çığırından cikiyor gibi artik

Aynen hocam size sonuna kadar katılıyorum. İnfoclimatta geçmiş yıllar Bursa verilerini inceledim. Bursa 2019 da 473 mm yağış almış bu ise verilerin tutulmaya başlandığı 1980 den beri son 40 yıllık süreçte en az yağış miktarı demek oluyor. Geçmiş yıllar ortalaması 800 mm civarı olan Bursa’da 1000 mm yi deviren bi çok yıl olmuş. Kar açısından bakarsak bu sene şu ana kadar sistemlerde en düşük 3 dereceyi gördük yani havada dahi kar alamadık. Bundan önceki en kötü kış ise 1981 senesine ait. O sene de hiç örtü oluşmamış. Bursa’da Beğenmediğimiz 2007 kışında yerde 8 cm, 2014 kışında ise 17 cm’lik örtü oluşmuş. Yani bilinçsiz ve aşırı sanayileşme yüzünden Bursa’da artık bırakın karı yağmur bile yağmıcak. Yazlar artık daha sıcak olucak. 35 40 derecelik iğrenç iğrenç yazlara devam ;(