Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Doğu , Güney Marmara ve Karadeniz bayram eder şu görüntüde . Ecmwf akşam yamuk yapmaz inşallah .

2 Mal editiert, zuletzt von Dincer41 ()

• Gfs akşam modeli istediğimiz kıvamda sayılır kar verdi bize. Yaklaşık 70-90km arası batıladı öğlene göre bi 30-40 daha batılarsa tadından yenmez. Ecmdende o ışığı gördükmü çok iyi olacak tek gfsye pek güvenmiyorum.

Diyagramlarda 500hpa soğuğu biraz daha batılaya bilir demiş. İnşaAllah daha da hatırlayacak. Ecmwf den o ışığı görürüz inşaAllah

• Düzce

Çok Bulutlu

0,3 °

Bu seferde yağış sıkıntısı çekeceğiz galiba yağış hiç denk gelmedi :(

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Herkes kar yağışının peşinde ama depil kar yağmur bile yok malesef ülke olarak çok zor bir kış geçiriyoruz ocak ayı koca bir bom boş kasım aralıkda iyi sayılmazdı bi kaç yağış dışında ben artık kar değil yağsında ne yağarsa yağsın peşindeyim

• Herkes kar yağışının peşinde ama depil kar yağmur bile yok malesef ülke olarak çok zor bir kış geçiriyoruz ocak ayı koca bir bom boş kasım aralıkda iyi sayılmazdı bi kaç yağış dışında ben artık kar değil yağsında ne yağarsa yağsın peşindeyim

Ne yağarsa yağsın demekle sadece bugünü egale edersin dostum. Susuzluk büyük bir sorun teşkil etmiyor suanlık ülkemizde barajlarimiz Aralık sonu yine güzel doluluk oranlarına ulaşmaya başardı.

Kar doğanın temizleyicisi olarak bilinir hatta nenelerimiz bile derdi kar yağsada mikroplar gitse hastalıklar azalsın diye.

Yakın vadede hastalıklar daha önemli benim gözümde su konusu yakın vadede sorun teşkil edecekmiş gibi de gözükmüyor.

Yine diyorum mevsim normalleri gereği ve yakın vadedeki sorunlar gereğince şuan bize yağmurdan ziyade 'KAR' gereklidir. Takdir ALLAH'ın.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Haklısın ama durumlar pek iç açıcı durmuyor malesef karın öneminin bende farkındayım hem doğa için hemde biz insanlar için umarım en kısa zamanda kavuşuruz gerçekten garip bir zamandayız artık ayılar bile lış uykusuna yatmıyor çünkü eskisi gibi kış tadında değil havalar çocukluğumda sabahdan öğlene kadar yağan kar diz boyuna gelirdi insan özlüyor malesef hakkımozda hayırlısı belkide kış yeni başlıyordur rabbim hayırlısını versin diyecek söz yok

• Yarın Güney Marmara ve Batı Karadenizin iç kesimlerinde yer yer görülecek olan kky akşam saatlerinde yerini yer yer kara çevirecek bölgelerimizin kuzey kıyılarıda akşam saatlerinde yer yer kky ve kar görülebilecek

Trakyanın doğusu haricinde yağış beklenmiyor

Çanakkale’nin batısında yağış ancak sabah saatlerinde görülebilecek doğusunda ise gün boyu aralıklarla yağış görülebilir