Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kar haritasına bakarak heveslenme hevesin kursağında kalabilir. Bursa'da Uludağ ve yüksek köylere kar yağar. Şehir merkezinde havada görsen kârdır cm diyorsun :) Akşam güncellemeleri ile rayına oturur. Biraz sakin olmalısın. Arkadaş yeni sanırsam hocalarım sakin olun heyecanlı birine benziyor olabilir böyle böyle öğrenecek :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hala aradaki mesafeden dolayı hava durumlarının da aynı olucağını düşünüyor kardeşimiz sıkıntı yok belli ki öğrenmesi gereken birçok şey var daha karasallık ile iklim arasındaki ilişki gibi mesela divane

• Kar haritasına bakarak heveslenme hevesin kursağında kalabilir. Bursa'da Uludağ ve yüksek köylere kar yağar. Şehir merkezinde havada görsen kârdır cm diyorsun :) Akşam güncellemeleri ile rayına oturur. Biraz sakin olmalısın. Arkadaş yeni sanırsam hocalarım sakin olun heyecanlı birine benziyor olabilir böyle böyle öğrenecek :)

Hocam bunu biliyorum tabiki zaten sadece ona baksam 70 cm veriyor yaşadığım ilçeye ama ben Kestel de oturuyorum ve yaşadığım yerin rakımı da yüksek belki Orhangazi de yaşayan hocamız bilir göçmen konutları var burda ben onunda yukarısı dayım neredeyse rakım 210 metre çoğu zaman Bursada sulu kar varken burda kar tutmuş oluyor.

Gerçi sizinde ismin sonu 16 sizde bilirsiniz dağın eteyindeyi zaten^^

• Orhangazi bence en sıkıntılı ilçelerden biri bu sistemde havada bile kar görme ihtimali düşük Orhangazi (merkez) tabi yüksekler kar görür ama Kar haritasında da zaten Orhangazi'ye kar vermemiş yani modellere bakarsak kar yok ama değişebilir tabi artık bu akşam Enes hocanın açıklamalarını bekleyeceğiz.

Orhangazi de yaşayan hocam Orhangazi ile ilgili yaptığım yorum buydu bu yorumu eleştirmişti biri demiştiki daha önce 25-30 (onu Bursa doğusu için yazmıştım) cm kar olur diyordu şimdide kar yok diyor olay burdan başladı kar yokta yazmadım ayrıca o yorum budur buyurun okuyun tıklayıp soruya bakarsanız daha iyi olur.

2 Mal editiert, zuletzt von Bursa1616 ()

• Ben yörem adına düşüncelerimi söyleyeyim.İvrindi, Balya,Dursunbey ve ortalama 400-450 metreden yukarısı için kar yüksek ihtimal veya hemen hemen garanti.Balıkesir, Susurluk gibi iç kesimlerin akıbeti atmosferin yapacağı sürprize kaldı, belli bir dilimde havada görmek için çırpınacağız.

• İlker abi Tekirdağ'da kar olmayacakta köfte yemeyecez sanma ^^

Ben yörem adına düşüncelerimi söyleyeyim.İvrindi, Balya,Dursunbey ve ortalama 400-450 metreden yukarısı için kar yüksek ihtimal veya hemen hemen garanti.Balıkesir, Susurluk gibi iç kesimlerin akıbeti atmosferin yapacağı sürprize kaldı, belli bir dilimde havada görmek için çırpınacağız.

kesme umidini biz ne zaman bagira bagira sistem aldik... senelerdir hep boyle gelmedimi..... kim 3 gun oncesinden tahmin yapti yoremiz adina. su memleketimizin surprize en acik bolgesiyiz haberlere 2-3 senede bir illa cikariz

• kesme umidini biz ne zaman bagira bagira sistem aldik... senelerdir hep boyle gelmedimi..... kim 3 gun oncesinden tahmin yapti yoremiz adina. su memleketimizin surprize en acik bolgesiyiz haberlere 2-3 senede bir illa cikariz

Ümit kesmek değil hemşo en kötüsüne hazırlıyorum kendimi.Ümit kesmeye daha vakit var kışımız daha yeni başlıyor sonuçta :)

• kesme umidini biz ne zaman bagira bagira sistem aldik... senelerdir hep boyle gelmedimi..... kim 3 gun oncesinden tahmin yapti yoremiz adina. su memleketimizin surprize en acik bolgesiyiz haberlere 2-3 senede bir illa cikariz

Ümit kesmek değil hemşo en kötüsüne hazırlıyorum kendimi.Ümit kesmeye daha vakit var kışımız daha yeni başlıyor sonuçta :)

MGM bile ümidi kesmemiş 5 derece de KAR nasıl yağacaksa artık. :D

bf9895f27d8752885d4.jpg

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.