Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 Mal editiert, zuletzt von KARAYEL_59 () aus folgendem Grund: @Enes Güleç(17)Emeğinize sağlık 👏👏👏ama nolcak bu orta Trakya nın boşluğu 😭

• Sakarya nolur hocalarım bu sistemde

Daha iyi bilen hocalarımız yorumlarsa daha sağlıklı olur, kendi naçizane bildiğim kadar yorumlayacak olursam;

Çarşamba akşamına kadar alçak kesimler ve kıyı kesimleri kar havada anca görür. Kampüste güzel yağış ile soğuğun denk geleceğini düşünüyorum imkan varsa oraya çıkılabilir yakın. Perşembe günü dek'ler ile yağışlar alınır, soğuk yeterli ama DEK''ler pek kuvvetli olmayacaktır, gelen DEK anlık örtü yapar güzel seyirlik olur o kadar.

Genel olarak bu sistemde de sakarya yüksekleri 10-20cm belki daha üstü alırken merkez ve alçak kesimlerde pek kar örtüsü göremeyebiliriz.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Sakarya nolur hocalarım bu sistemde

Merkez ve kıyı kesimleri yağışın büyük bölümünü yağmur olarak alacak. Yarın akşam saatlerinden itibaren hafif, orta kuvvette kara döner perşembe sabahına kadar aralıklarla devam eder. sonrasında yağış kesilir yerini kuru soğuğa bırakır.

• k.delen1034 hemşo beklentiye girme bence havada gör belki inecik bir örtü yeter :D2

Çarşamba akşam üstü,akşamından itibaren kar geçişleri olur ama etkili bir yağış yok zaten sıcaklıkta tam olarak istenilen boyutta değil.Yağış anında 0-2 derece bandında gezer yağış durduğu anda fırlar diyorum ben.WRF bunu desteklerken POSEIDON ve SKIRON daha iyimser yaklaşıp en azından kursağı bastıracak şekilde kar ve soğuk vermiş.

HERMES WRF Çarşamba 21:00

2 metre değerleri

forum.havaforum.com/attachment/129982/

Yağışforum.havaforum.com/attachment/129983/

SKİRON Perşembe 00:00

2 metre değerleri

forum.havaforum.com/attachment/129988/

Kar

forum.havaforum.com/attachment/129989/

POSEIDON Çarşamba 21:00

2 metre değerleri

forum.havaforum.com/attachment/129996/

Kar

forum.havaforum.com/attachment/129997/

ICON'da aralıklarla kar geçişi olur sıcaklıklar -1 ila 3 derece bandında gider gelir diyor.

forum.havaforum.com/attachment/129998/

forum.havaforum.com/attachment/130003/

forum.havaforum.com/attachment/129999/

Manya model BOLAM'da her yere eşit miktarda kar vermiş.Bunu kaale almayalım bile :)

forum.havaforum.com/attachment/130010/

Sonuç olarak yaşa gör salınımlarından biri bana soracak olursan sistem anında takip etmeye bile değmez sıcaklık düştü yükseldi yağış oldu olmadı derdiyle kafayı yedirir adama.Benim gözüm ilerisinde :chinese: