Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2012 iyiydi ama örtü bakımından efsane bi kış olmadı bölgem adına 2005-2006da öyle onları eliyorum direk. 64'ü 2 sistemini kısmen beğendim. 66-67 kışıda fena değilmiş en azından sistemler inmiş sürekli etkili yada orta kuvvetli. 67-68 kışı en iyi gibi geldi net bakamasamda. Ama ben yinede 2004 efsanesini istiyorum ve tercih ediyorum dibine kadar yaşadığım için.

x5oAtq.png

x5Envp.png

x5EuV8.png

x5EcnS.png

• Bu 2004 heryere yaradı marmarada, bereketli yılmış, ama beni en çok etkileyen 2. sistem olmuştu. İlk sistemin rüzgarı muazzamdı zaten izobarlara bakınca görünüyor. Hatta meşhur karaköy iskelesi batmış, boğaz köprüsünün 1 halatı kopmuştu..

Bana sorsanız 2.sini isterim o sistemin öncesinde hava sıcaklıkları 4-5 li derecelere düşmüş üzerine de ana sistem gelince uzun süre sonra İstanbul gibi karlı sistemlere hep yağmurla başlayan ve sonra kara çeviren bir ilde bile direkt kar olarak başlamıştı. Elimde mezura 2 saat sonra evin önüne inip kar kalınlığı ölçmüştüm hatta 5. saatte o yaşıma kadar görmediğim olmuş ana sokak tamamen karla kaplanmış ve binaların arası da kar olmuştu..

Kısacası 2004 şubat benim için yeri apayrı bir sistemdir. Hayatımda 1 defa daha böyle bir sistemi yaşamak isterim. Bursada durum nasıldı Sedat hocam?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu arada Ecm sabah ayın 4'ü akşamı ve 5'i aksamı arası Doğu Marmara ve Batı Karadenize yağışlar verip sıyıran Ull'den 3-5 bişe faydalanırsınız demiş. Gfs'de veriyor ama bu kadar değil. Yarında verirse Haliyle Mgm'de uyarı yapar o yüzden yağışın olmama ihtimali olur bunuda unutmamak gerekiyor ^^

xx_model-en-323-0_modez_2020090300_82_4976_157.png

• Kısacası 2004 şubat benim için yeri apayrı bir sistemdir. Hayatımda 1 defa daha böyle bir sistemi yaşamak isterim. Bursada durum nasıldı Sedat hocam?

Narsil hocam Bursa da önce 1-2 saat gibi sulu kar şeklinde başlamıştı akşama doğru direk kara çevirmiş ve 3 gün yağmıştı mübarek.O sistemde aklımda kalan akşamları kar yağarken gökyüzünde ki o muhteşem kırmızılık hiç unutamam.Sonra sistem bitiminde pazar günü yine hiç unutamam Bursa'da Ankaragücü maçımız vardı hakem sahada 80 cm karı görünce iptal kararı alacaktı ki tribündeki bütün taraftarlar sahaya inmiş 2 saatte sahayı tertemiz yapmıştık :)

Bu sisteme benzer bir sistem 1981-82 kışında görmüştüm Bursa'da sonra bu sistemi koyarım.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

Einmal editiert, zuletzt von Sedat ()

• Bu 2004 heryere yaradı marmarada, bereketli yılmış, ama beni en çok etkileyen 2. sistem olmuştu. İlk sistemin rüzgarı muazzamdı zaten izobarlara bakınca görünüyor. Hatta meşhur karaköy iskelesi batmış, boğaz köprüsünün 1 halatı kopmuştu..

Bana sorsanız 2.sini isterim o sistemin öncesinde hava sıcaklıkları 4-5 li derecelere düşmüş üzerine de ana sistem gelince uzun süre sonra İstanbul gibi karlı sistemlere hep yağmurla başlayan ve sonra kara çeviren bir ilde bile direkt kar olarak başlamıştı. Elimde mezura 2 saat sonra evin önüne inip kar kalınlığı ölçmüştüm hatta 5. saatte o yaşıma kadar görmediğim olmuş ana sokak tamamen karla kaplanmış ve binaların arası da kar olmuştu..

Kısacası 2004 şubat benim için yeri apayrı bir sistemdir. Hayatımda 1 defa daha böyle bir sistemi yaşamak isterim. Bursada durum nasıldı Sedat hocam?

Hocam yanlışınız var 2004 yılında ki fırtınadan değil. Karaköy iskelesi yanlış hatırlamıyorsam 21 Kasım 2008 tarihinde ki 100 km esen Lodos fırtınasından batmıştı. Üzerinden 12 yıl geçmiş.

2 Mal editiert, zuletzt von Jack Snow ()

• Hocam yanlışınız var 2004 yılında ki fırtınadan değil. Karaköy iskelesi yanlış hatırlamıyorsam 21 Kasım 2008 tarihinde ki 100 km esen Lodos fırtınasından batmıştı. Üzerinden 12 yıl geçmiş.

olabilir aklimda oyle kalmis, dogrudur dediginiz:) tesekkur ederim duzeltmeniz icin..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil hocam Bursa da önce 1-2 saat gibi sulu kar şeklinde başlamıştı akşama doğru direk kara çevirmiş ve 3 gün yağmıştı mübarek.O sistemde aklımda kalan akşamları kar yağarken gökyüzünde ki o muhteşem kırmızılık hiç unutamam.Sonra sistem bitiminde pazar günü yine hiç unutamam Bursa'da Ankaragücü maçımız vardı hakem sahada 80 cm karı görünce iptal kararı alacaktı ki tribündeki bütün taraftarlar sahaya inmiş 2 saatte sahayı tertemiz yapmıştık :)

Bu sisteme benzer bir sistem 1981-82 kışında görmüştüm Bursa'da sonra bu sistemi koyarım.

benim icin her zaman ilk sirada 2004 sistemi var hocam, bakalim nasipse Bursa da da guzel bir sistem yasariz hatta bu sene olur belkide:)

• Canımsın hocam estağfirullah ne demek. Aşağıda o anlara dair video paylaşıyorum. Gerçekten müthiş bir fırtınaydı.

https://youtu.be/kq-D9NFniPo

evet bende biraz evvel baktim, gercekten oda etkili bir firtinaydi..

• Kısacası 2004 şubat benim için yeri apayrı bir sistemdir. Hayatımda 1 defa daha böyle bir sistemi yaşamak isterim. Bursada durum nasıldı

Bursada sevgililer günü 3 gün sürmüştü.Bilmem anlatabildim mi ?;)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bursada sevgililer günü 3 gün sürmüştü.Bilmem anlatabildim mi ?;)

Maşallah hocam tam sevgililer günü kutlaması olmuş:)