Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Neresi kar alacak? X şehri nasıl olacak ? Sorularına cevap için zaman henüz uzun

Gerektiği zaman değerlendirme yaparız gerekirsede, bilen bilir haritalı tahminlerimiz var onuda yaparız

Benim en çok üzüldüğüm konu balkon sefasını göremeyecek olmam...ah o eski balkon manzarası şimdiden çok özledim 😁😁😁

• Kimse takır takır kar beklemesin. Şehir merkezleri havada kar görürse ne mutlu. Şakır şakır yağmur var. Yükseklere sağlam kar yağar. İç kesimler kar alır. Bilecik Bozöyük Domaniç Bursanın dağ ilçeleri Taraklı gibi yerler. Batı Karadeniz kar alır. Bolu Kastamonu Zonguldak Karabük yüksek rakımlı yerler kar alır. Benim tahminim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Kimse takır takır kar beklemesin. Şehir merkezleri havada kar görürse ne mutlu. Şakır şakır yağmur var. Yükseklere sağlam kar yağar. İç kesimler kar alır. Bilecik Bozöyük Domaniç Bursanın dağ ilçeleri Taraklı gibi yerler. Batı Karadeniz kar alır. Bolu Kastamonu Zonguldak Karabük yüksek rakımlı yerler kar alır. Benim tahminim

Bursa ova kısmı ne olur sizce?

• Görüntüler bozdu.Şuan 500metre üstü ve Çanakkale ve Balıkesir arası hariç (Balıkesir merkez dahil değil ).Kar görmeyecektir ovalar kıyılarda dahil. Gfs sistemi yedi. Bakalım Ecm ne diyecek hala modeller ortak değil çok farklılar

• Görüntüler bozdu.Şuan 500metre üstü ve Çanakkale ve Balıkesir arası hariç (Balıkesir merkez dahil değil ).Kar görmeyecektir ovalar kıyılarda dahil. Gfs sistemi yedi. Bakalım Ecm ne diyecek hala modeller ortak değil çok farklılar

Bursayı saymadın

• Büyük ihtimal öyle yapıcam artık

Teşekkür ederim

Son kale Ecm ! Gem veriyorda ne kadar dikkate alınabilir.Ukmoda bir gün veriyor.Ecm’de verdi havada belki biraz ince örtü çatılarda felan ama Gfs Edirne çanakkaleden öteye sokmadı soğukları şu iki gündür

• Bursayı saymadın

Heyecanlı kardeşim. Heyecanını anlıyorum ve sana saygı duyuyorum. Benden sana bir tavsiye. Bu konunun bölge sorumlusu var. Zamanı gelince gerekli açıklamayı yapar. Formun resmi açıklaması onun yapacağı açıklamadır. Bölge sorumlumuz Enes kardeşimizdir. Bizim tahminlerimiz kişisel tahmindir. Bursaya gelince havada kar görürsen iyi. Yağar mı yağmaz mı bilemem. Enes kardeşimizin açıklamalarını ve tahminlerini takip etmen yeterli olacaktır. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum seni

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Son kale Ecm ! Gem veriyorda ne kadar dikkate alınabilir.Ukmoda bir gün veriyor.Ecm’de verdi havada belki biraz ince örtü çatılarda felan ama Gfs Edirne çanakkaleden öteye sokmadı soğukları şu iki gündür

GEM kendine çekemiyor ama ECMWF GFS yi daha önce bir çok kez kendine çekmişti sizin de dediğiniz gibi son kale ECM

• Heyecanlı kardeşim. Heyecanını anlıyorum ve sana saygı duyuyorum. Benden sana bir tavsiye. Bu konunun bölge sorumlusu var. Zamanı gelince gerekli açıklamayı yapar. Formun resmi açıklaması onun yapacağı açıklamadır. Bölge sorumlumuz Enes kardeşimizdir. Bizim tahminlerimiz kişisel tahmindir. Bursaya gelince havada kar görürsen iyi. Yağar mı yağmaz mı bilemem. Enes kardeşimizin açıklamalarını ve tahminlerini takip etmen yeterli olacaktır. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum seni

Teşekkür Ediyorum