GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Aralık 2019)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kasım ayını güzel duygularla açtık ama bizim için güzel bir ay olmadı.Aralık ayını yağışlı ve soğuk hava ile açıyoruz öyle de devam etmesini umuyoruz.Bu kış sezonunun en kritik güncellemelerinin yorumlanacağı konuyu açıyorum arkadaşlar.Umarım iskandinav bölgesine yapışan bol morlu soğuklu sinoptikleri bu konuda ülkemiz üzerinde paylaşmak bize nasip olur.Tekrardan Hayırlı olsun.Gece güncellemesi ile konuyu şenlendirelim.

• Bu konudan İlk kıyılara karlı sistemi konuşuruz inşallah bu sezon için. Hayırlı uğurlu olsun. Nice yeni konulara...:) Yıl başını karlı geçirmek dileği ile..<3.hava-kars323hava-kars323uzays3271653126<3

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

2 Mal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Yeni konumuz hayirli olsun..uzays3271653126bu ikon eski trt hava durumu ikonudur. Tipki eski kislar gibi kislari yasamak dilegiyle ... uzays3271653126uzays3271653126 bolca kar haberleri sunariz bu ikonla insaAllah

• Cold.EFso Diğer konu kapanmış. Bende diyorum niye 2dakikadır yetkiniz yok diyor.

Paracıklara erken kıydık galiba ^^ Ne demek rica ederim, zamanım olduğunca bide özellikle iyi sinoptikler verdikçe en ince detayına kadar paylaşırım zaten. Bu aralar uzun vadede çöp sinoptikler verdiği için valla hocam inanınki paylaşasım hatta bakasım bile gelmiyor. Genemi çöp diyip kapıyorum hemen:) Gif olarak paylaşıyorum arada boşa konu yemesin sizin göz zevkinizi kaçırmasın ve benimde zamanımı almasın çöp sinoptikle diye.

Buyrunuz efem.

RXonQf.gif

850hpa uzun vadede ağır çöp olduğundan 1 resimle siz bunu anlayını sunuyorum.

RXoIGR.png

• ExcuseMe teşekkürler

Bunlar delil olacak Eps’ye ayna olmak için

Ayrıca 8’inden itibaren baya baya mavilik artışı var güzel ülkemizde

Bence umutlu olmak için yeterince sebep var , turuncular mor olabiliyorsa maviler pembe olur bu performansla 😊

• ExcuseMe teşekkürler

Bunlar delil olacak Eps’ye ayna olmak için

Ayrıca 8’inden itibaren baya baya mavilik artışı var güzel ülkemizde

Bence umutlu olmak için yeterince sebep var , turuncular mor olabiliyorsa maviler pembe olur bu performansla 😊

500hpa fena gözükmüyor ama 850hpa çok kötü şuanlık o tarihlerde en büyük sıkıntı orda zaten. Bakalım değişim olacakmı.

• Yeni sayfamız hayırlı olsun, bol karlı bir Aralık olması dileğiyle. uzays3271653126

tumblr_inline_p1zt0eQ99n1ug9g8l_500.gif

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Paylaşıma puan var. Rezerveleri alalım. Kim yapacak paylaşımı. 1 saat var. Paylaşımı yarıda bırakmak yok ama ona göre ha :) sonra vay ben duymadım vay ben işitmedim olmasın.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Yeni konu hayırlı olsun. Yağış sıkıntısının olmadığı, karlı sistemlerin ard arda geldiği bol aksiyonlu bir Aralık ayı olması dileğiyle inşaallah hava-kars323uzays3271653126