Deprem Öncesi Doğada Değişim/İşaret

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu başlık altında deprem öncesi doğada gerçekleşen değişimlerden bahsedilecektir. Yeni konu açılmayacaktır.

Örneğin, Marmara’yı sarsan büyük 17 Ağustos 1999 depreminin, 2 Ağustos tarihinde sinyal verdiği ortaya çıktı. Yalova/Termal Kaymakamı Kasım Esen, 2 Ağustos 1999 tarihinde Termal Kaplıcaları’ndaki zeminlerin çatlayarak yeni kaynakların ortaya çıktığı, suların 60 dereceden 80 dereceye ulaştığı ve her zaman temiz akan suların çamurlu akmaya başladığı bu durum sonrasında tutanak tutularak Sağlık Bakanlığı ve Turban Genel Müdürlüğü’ne bildirildiğini açıkladı.

• Prof. Ahmet Ercan araştırmasında doğada meydana gelen değişimlerin, depremin habercisi olabileceğini belirtiyor.

Gökyüzündeki değişimler (1 saat - 1 hafta öncesi)

Deprem ışıkları: Güneşin yeni doğup batışı gibi ışık hüzmeleri görülür.

Alev topları: Yanan bir kibrit alevi gibi alev topu görülür.

Deprem bulutları: Açık havada, kırılacak bölgenin üzeri bulutlanır.

Yıldırımlar: Olağan dışı mor, yeşil, kırmızı, mavi, pembe renkli oluşumlar görülür.

Gökkuşağı: Açık havada kısa gökkuşağı oluşur. Bunda yeşil, siyah, mavi renk egemendir.

Hava sıcaklığı: Havada aşırı sıcak ve sıkıntı meydana gelir.

Ay, yıldızlar: Parlak bir gökyüzü içinde yıldızlar elde tutulacak kadar yakın görünür.

Uğultu: Yerden anlam verilemeyen bir uğultu duyulur.

Bitki ve ağaç değişimleri (1 - 3 ay öncesi)

Meyve ağaçları: Erken çiçek açar ve erken meyve verir.

Ot ve ağaç dalı: Yüzeyleri kızarır, yanar.

Küstüm çieği (mimoza): Gündüz, deprem öncesi pörsür.

Deniz ve göl değişimleri (1 saat - 2 hafta öncesi)

Su basması: Bir iki hafta önceden kıyıları deniz basar.

Su çekilmesi: 1 ile 5 saat öncesinden deniz kıyıdan çekilir.

Dalgalar: 1 ile 5 saat öncesine kadar çarşaf gibi düz olan denizde, gemi geçmiş gibi dalgalar oluşur.

Düz deniz: Deniz çarşaf gibi düzgün olur.

Hava kabarcığı: Deniz ya da gölde bolca hava kabarcığı görülür.

Isınma: Deniz tabanındaki ısınmadan dolayı suyun ısısı da normalin üzerine çıkar.

Yeraltı suları değişimleri (1 saat - 3 ay önceden)

Su verimi: 1 ile 4 litrelik verim artışı olur.

Basınç artışı: Su basıncında 1-1.5 barlık artış olur.

Su sıcaklığı: Olağan sıcaklığın 1-2 derece üzerinde ısınır.

Yeni kaynak: 1 ile 2 hafta öncesinden yeni kaynak oluşur ya da var olan kaynak kuruyabilir.

Su gazları: Karbondioksit, metan ve radon gazı içeriği artar.

Su tadı: Su acılaşır ya da tatlılaşır.

Suda koku: Çürük yumurta ve kükürt kokusu gelir.

Su kimyası: İletkenlik, radon, civa, helyum, karbondioksit artışı gözlenir.

Kabarcıklar: Su içinde hava kabarcıkları oluşur.

Dere suları: Kesilir, kurur ya da çoğalır.

• Arkadaşlar bir çoğunuz Astrolojiyi gökyüzü açılarını bilir. Benim tanıdığım ve takip ettiğim birçok astrolog var genel olarak tahminleri tutuyor çünkü bilimsel denilebilir. Takip ettiğim ve tanıdığım astrologlar 1999 17 Ağustos depreminin geldiği günkü gökyüzü açılarının Ekim sonu ve Kasım başı gibi aynı şekile geldiğini söylüyorlar ve o tarihler arasında biraz daha dikkatli olmamız gerektiğini söylüyorlar tutar tutmaz buraya yazmak istedim takip edelim her dakika her an tedbirli olalım 1 dakika sonra bile büyük deprem olabileceğini unutmayalım.

• Gökyüzünde sessiz flaş patlaması özellikle mavi ve yeşil renkte olursa bildirin arkadaşlar

1999 depreminden saniyeler önce parlak bir ışık gördük eşimle beraber. Üstelik Çorlu'da

Bazı arkadaşlar ( ben görmedim) beyaz veya mavi renkte flaş gördüklerini söylediler.

Ben bunu uzun yıllar sonra araştırdım biraz. Parlak, kırmızıya yakın ve nispeten uzun süren ışığın, fay kırıklarından çkan metan gazının bir şekilde tutuşup,

gökyüzüne yükselmesi, flaş parlamalarında elektromanyetik ışımalar olabileceği söylendi.

Ama tüm bilgim bu konuda bu kadar.

Yani ışıklar sebep değil, sonuçtur gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.

• Ilker Gunebakan bir diğer olasılıkta enerjisini boşaltan 2 levhanın sürtünmesi ve ortaya kıvılcım tarzı elektriklenme çıkması..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• https://quakeforecast.blogspot…tc8-110m6m7-110-m6m7.html

Bu adam ekim sonlarına doğru 10 15 gün içerisinde İstanbul'da 6-7 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşeceğini söylüyor Astroloji (Gökyüzü) açıları da bunu doğruluyor peki Astroloji açılarında ne var derseniz 1999 depreminin gerçekleştiği açılara çok yakın açılar oluşuyor ekim sonuna doğru bence takip etmeliyiz.

PergamoN  Ilker Gunebakan

• https://quakeforecast.blogspot…tc8-110m6m7-110-m6m7.html

Bu adam ekim sonlarına doğru 10 15 gün içerisinde İstanbul'da 6-7 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşeceğini söylüyor Astroloji (Gökyüzü) açıları da bunu doğruluyor peki Astroloji açılarında ne var derseniz 1999 depreminin gerçekleştiği açılara çok yakın açılar oluşuyor ekim sonuna doğru bence takip etmeliyiz.

PergamoN  Ilker Gunebakan

Bu kişiler bağıntılı kişiler frank,ditranium sayfası vb. dikkate almıyorum

6-7 ciddi büyüklük olurda gerçekleşirse biraz olsun bakış açım değişir.Çünkü 4-5 gibi sık gerçekleşmiyor hatta bayadır gerçekleşmiyor.

Bune ek irfan aydınoğluda sarı sis gördüğünü bu zamana kadar ne zaman sarı sis gördüyse 4-5 arası deprem olduğunu söylüyor 10 gün içinde ,

genelde ilk 3 gün içinde gerçekleşiyormuş dediğine göre.

dacca1a1d.png

• Depremi yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum .

Allah yardımcınız olsun her zaman yanınızdayız kardeşlerim ...

Allah beterinden saklasın.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley