Deprem Öncesi Hayvanlarda Değişim/İşaret

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu başlık altında deprem öncesi hayvanlarda gerçekleşen değişimlerden bahsedilecektir. Yeni konu açılmayacaktır.

Örneğin, deprem öncesi köpeklerde, aşırı şekilde uluma ve havlama, ağlayarak havlama, huzursuzluk, kümeleşme, sürekli yeri dinleme ve gökyüzüne bakma, havlayarak sahibini bina dışına çıkarma ve ortadan kaybolma gibi durumlar genel olarak gözlemlenmiştir.

• Prof. Ahmet Ercan araştırmasında hayvan davranışlarında meydana gelen değişimlerin, depremin habercisi olabileceğini belirtiyor.

Böcek ve hayvan davranışları (1 saat-3 gün öncesi)

At, eşek, inek: Tasmalarını koparırlar. Ahır kapılarından dışarı çıkmak isterler. Tepelere doğru koşarlar.

Tavşan ve fare: Yapıların üst katlarına kaçışırlar. Direklere tırmanırlar. Yere inmek istemezler.

Domuzlar: Hızla yukarıya doğru koşarlar. Toprağı delicesine eşelerler.

Kediler: Kutu ya da çöp bidonu içine atlarlar. Top gibi sıkışıp, şiddetle titrerler.

Köpekler: Korku dolu havlarlar.

Balıklar: Göl ya da deniz tabanının ısınması sonucu yüzeye yakın yüzerler. Yılan balıkları ortadan kaybolur.

Ölü balık: Balıklar nedensiz bir şekilde ölürler.

Ördek, kaz, kuğu: Göle girmek istemezler. Göldekiler ölebilir.

İpek Böcekleri: Arka arkaya dizilirler.

Yengeç: Plajda yengeçler dolaşır.

Martılar: Çembersel olarak uçarlar.

Büyükbaş hayvanlar: 3-4 gün önce elektromagnetik ışınlardan etkilenmeye başlarlar.

Karıncalar: Yuvalarından dışarıya çıkarlar.

• İnternette gördüğüm kadarıyla tavuklarda da ağaca çıkma gibi durumlar oluyormuş. Yerden uzaklaşma isteği gibi anladım ben. Tavukları saatte 1 kontröl ediyorum, yerdeler mi ağaçtalar mı diye. Gece seslerini duymak için camı az aralık bırakıyorum. Çok mu panik oldum bilmiyorum ama faydası olursa hayat kurtarır.

• Benimde bu gece rüyama girdi deprem aslında baya oldu düşünmeyeli ama anlam veremedim deprem oluyor kumburgaz fayı diyorlar televizyonda haberlerde 6.4 oldu diyorlar Bi anda uyanıyorum inşallah olmaz.

• https://m.haber7.com/amphtml/g…-goruldu-cok-sayida-yilan

1999_depremi_oncesinde_gorulen_doga_olayi_yeniden_goruldu_cok_sayida_yilan_1593273152_3831.jpg

27 Haziran 2020, 21:26

Türkiye’nin 5’inci büyük gölü olan İznik Gölü’nde boylar 1 buçuk metreye yakın birçok yılan suyun üstünde görüntüledi. 1999 yılında yaşanan deprem felaketi öncesinde de bölgede çok sayıda yılanın su yüzeyinde görüldüğü iddia edildi.

• Merhaba arkadaşlar bu sene ben ve etrafımdaki herkes karıncalardan şikayetçi evde inanılmaz karınca var herkes aynu şeyi söylüyor bu depremle ilişkilendirilebilir mi ya da başka bir nedeni olabilirmi

• son 10 dakikadır yatağa uzanmıştım hayvanlar acı acı bağırmaya başladı 10 dakikadır aralıksız martılar ve güvercinler acı acı bağırıyor her yerde bayağı varlar ve kedi sesi de duydum arada hayvanlar aşırı huzursuzlandı şuan yazarken bile sürü halinde bağırıyorlar güvercinler ve martılar gyak gyak ses çıkartıyorlar yer bağcılar/istanbul
    martılar sürü halinde dairesel dönüp ciyaklıyorlar ve hala susmadılar

Aynı şekilde benim muhabbet kuşlarıda ses çıkarmaya başladı ve susmadılar

• Normalde gece ses çıkarmazlar uyurlar ama bu gece öyle cıyakladılar ki yanlarına gittim aklıma kötü olaylar geldi Allah korusun dedim. Böyle bir yoruma denk gelince tüylerim ürperdi.

• son 10 dakikadır yatağa uzanmıştım hayvanlar acı acı bağırmaya başladı 10 dakikadır aralıksız martılar ve güvercinler acı acı bağırıyor her yerde bayağı varlar ve kedi sesi de duydum arada hayvanlar aşırı huzursuzlandı şuan yazarken bile sürü halinde bağırıyorlar güvercinler ve martılar gyak gyak ses çıkartıyorlar yer bağcılar/istanbul
    martılar sürü halinde dairesel dönüp ciyaklıyorlar ve hala susmadılar

Konum neresi hocam

• Konum neresi hocam

istanbul hocam

Normalde gece ses çıkarmazlar uyurlar ama bu gece öyle cıyakladılar ki yanlarına gittim aklıma kötü olaylar geldi Allah korusun dedim. Böyle bir yoruma denk gelince tüylerim ürperdi.

acaba istanbulda olan hayvan tepkileri doğu anadoluda olan bir depremi 1000lerce kilometre öteden hissedebilirlermi ?