HF 2019 Yaz Ligi Yarışması 9 (21.09.2019)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kadar kişinin 0 çekmesinin sorumlusu mgmdir. Pazartesi günü 21-29 gösteriyor cumartesi tahmini için. Sonuçta tabi kendi irademiz ile tahmin yapıyoruz ama en azından bir fikir verir diye düşünüyoruz. Kendi adıma konuşacak olursam ilk tahminim Google hava durumunu baz alarak 22,5 ile 32,5 civarı bir şeydi sonra baktım mgm düşük göstermiş dedim Google hava durumunun bilmediği bir şey biliyor ki bu kadar düşük bekliyor. Tabi ben ne olur ne olmaz bir tık daha yüksek tahmin yaptım. Ona rağmen geceden bonusu zor kurtardım gündüzden 0 çekmeye doğru gidiyorum. Birdaha mgm ye bakmak mı. Asla!

• Bu kadar kişinin 0 çekmesinin sorumlusu mgmdir. Pazartesi günü 21-29 gösteriyor cumartesi tahmini için. Sonuçta tabi kendi irademiz ile tahmin yapıyoruz ama en azından bir fikir verir diye düşünüyoruz. Kendi adıma konuşacak olursam ilk tahminim Google hava durumunu baz alarak 22,5 ile 32,5 civarı bir şeydi sonra baktım mgm düşük göstermiş dedim Google hava durumunun bilmediği bir şey biliyor ki bu kadar düşük bekliyor. Tabi ben ne olur ne olmaz bir tık daha yüksek tahmin yaptım. Ona rağmen geceden bonusu zor kurtardım gündüzden 0 çekmeye doğru gidiyorum. Birdaha mgm ye bakmak mı. Asla!

Bir nevi mgm de testten geçiyor hocam dedikleri kadar 3 gün üstü tahminleri yüksek doğruluk göstermiyor ne yazık ki.

• Bir nevi mgm de testten geçiyor hocam dedikleri kadar 3 gün üstü tahminleri yüksek doğruluk göstermiyor ne yazık ki.

0aca76b945668a.png

Hocam bu Google ın Muratpaşa konumuna geçen hafta pazar akşamı saat gece 10 gibi bugün beklediği sıcaklık değeri. Ve o günden bu güne çok aşırı değer vermedi. Sadece gündüzü 33e çekti. Mgm ne yaptı. Bir 34 dedi bir 30 bir 29 bir 33 dedi. İstasyona 7 gün boyunca her gün bir farkı tahmin sundu:D

• Aynı anda 3 hatta 4 bilindik hava tahmin sitesinden yararlanıp ortalama değer yakalamaya çalışıyorum. Birde üstüne riske girip pazartesiden tahmini yapıyorum. Has gidiyoduk ama Antalya'da tosladık, yanıldık :)