Sezon başı sohbetleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bide widleo hocam neden güneydoğu bu kadar zor giriyor soğuk 3-4yıl önce öyle değildi

bunun güneydoğuyla ilgisi yok kuzey bölgelere de giremiyor ki size nasıl gelsin :)

• wildleo1907 hocam iyi akşamlar. GFS bugün çok farklı bir sinoptikle karşımızda. Sabahtan beri bozmadı aynı basınç yerleşimlerini iskandinavyada türeyen alçak basınç işi bozuyor. Sizce GFS'nin bu tavrı değişir mi? ECMWF ile bir türlü mutabakat sağlayamadı gitti şu GFS. Bu sene de geçen sene gibi modellerin arasında bir kopukluk var eskiden olsa 200h'da gördüğümüz sistem çok hafif değişikliklerle gelirdi. Şimdilerde maalesef 40 takla atıyor mübarek.

• 29 Aralık 500 hpa da -35 var. Ah be 850 hpa yaktın bizi!

Hocam iyi akşamlar bir soru sormuştum ancak silinmiş görmemiş olabilirsiniz yeniden sormak isterim. Pazar sabahı İstanbul'da kar için şartlar yeterli görünüyor tabi 0m ve 200m 'yi bir tutmuyorum ancak havada ilk kar haberlerini konumuzda alabileceğimizi düşünüyorum,siz 850 hpa'yı beğenmediniz sanırım . İstanbul bu tarz sistemleri es geçmez düşüncenizi merak ediyorum,teşekkürler.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Hocam iyi akşamlar bir soru sormuştum ancak silinmiş görmemiş olabilirsiniz yeniden sormak isterim. Pazar sabahı İstanbul'da kar için şartlar yeterli görünüyor tabi 0m ve 200m 'yi bir tutmuyorum ancak havada ilk kar haberlerini konumuzda alabileceğimizi düşünüyorum,siz 850 hpa'yı beğenmediniz sanırım . İstanbul bu tarz sistemleri es geçmez düşüncenizi merak ediyorum,teşekkürler.

Kara doyacaksın berkay_tuku inan ki!