Sezon başı sohbetleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkese Merhabalar,

Yaz elbette çok güzel bir mevsim, serin mavi sular, geç kararan havalar, uzun günler, tatiller vs. ama biz kış çocuğuyuz. Denize girerken dizine kadar suya girdiğinde denizin içinde yürürken "acaba bu sene kar bu seviyede yağacak mı?" diye düşünenlerin forumu Havaforum'da hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Henüz Sonbahar ile ilgili adam akıllı çalışma fırsatım olmadı ama gözlemlerime ve bilgi ve veri toplamaya devam ediyorum. Bu aşamada bir nevi karalama tahtası kıvamında yazmak istediğiniz bu kışa ve sonbahara dair görüş ve yorumlarınızı burada görmek isterim. Ben de kendimce katkıda bulunmaya çalışacağım.

Tüm Havaforum ailesine güzel ve heyecanlı bir sezon diliyorum.

Sevgiler,

:gun_bandana:

• Hoşgeldiniz hocam hareketli, enerjisi bol, aksiyon dolu bir sezon geçirmek dileğiyle. :gun_bandana:

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Merhaba Serkan abi yeni sezonumuz hayırlı olsun hepimize. Benim merak ettiğim geçtiğimiz sezonun sonunda görülen İskandinavya’nın kuzeyinde ki Yüksek Basıncı bu yıl kışın daha geniş alanında görme ihtimalimiz olabilir mi bu konuda ki değerlendirmelerini merakla bekliyorum. Teşekkürler, sevgiler saygılar sunarım.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Hocam hosgeldiniz son yıllarda yaşadığımız şansızlıkları bu sene kırarız inşallah mükemmel bir kış sezonu olması dileğiyle yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılar

• Merhaba Serkan abi yeni sezonumuz hayırlı olsun hepimize. Benim merak ettiğim geçtiğimiz sezonun sonunda görülen İskandinavya’nın kuzeyinde ki Yüksek Basıncı bu yıl kışın daha geniş alanında görme ihtimalimiz olabilir mi bu konuda ki değerlendirmelerini merakla bekliyorum. Teşekkürler, sevgiler saygılar sunarım.

Berkaycigim daha çok konuşuruz bu konuları. Kış mevsimi ülkemiz acısından yıllardır iki ayrı fazda gösteriyor kendisini. Ben bu yıl erken ve zamansız bir kış okumasından ziyade vaktinde ve yerinde bir kış olmasını temenni ediyorum. Iskandinavya YB sini ilk fazda değil ikinci fazda bekliyorum. Yüksek için ilk fazda beklentim baltık coğrafyası ve orta avrupa.

• Hoş geldiniz wildleo1907 hocam, sizi yeniden sahalarda görmek güzel oldu. İnşallah bu sene o döngüyü kırıp ülke geneli olarak güzel bir sezon geçiririz. :)uzays3271653126hava-kars323hava-kars323

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 15 gün içinde Nurmansk bölgesi kar örtüsüne kavuşmuş olacak ardından ay sonu Sibirya kar örtüsü rakamlarını önceki yıllar ile karşılaştırarak öngörü yapmaya çalışacağız.