Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akşam maçı izlemedim. Sabah kalktım golleri izledim. Altay senden bir halt olmaz kardeşim. Havalimanında pasaporta mühür vuran polis adamların stoperi. Allah aşkına bu milli takım bana Avcı dönemini hatırlattı. O da toplamıştı nerede çöp varsa. Bu takımda aynı. B grubunda bizi kevgire çevirirler

Performansı kötü ama bu yorum komik olmuş dün akşam sahada kim güzeldi ki ? Ayrıca Uğurcan’ın Lüksemburg’dan üç yemesiyle hiç bir farkı yok eleştiriyi adil yapalım

• Lüksemburg ve Faroe Adaları'ndan 2 maçta 5 gol yiyen bir takım için eleştirilecek en son kişiler kalecilerdir. Şu 2 takımı da kalecisiz bile çıksan yenmen gerekiyor senin. Nüfusu, Türkiye'de sosyal medya da futbolcular için açılmış fan sayfalarından bile az olan bir takım karşısında rezil olduk. Suç kalecilere gelene kadar tonlarca sebep var. Lig maçlarında kaleciyi eleştirirsin ki zaten Altay'ın performansından memnun olan bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu pek sanmıyorum. Ancak şu 2 maçta da kalecileri suçlamak anlamsız.

• Allah aşkına bu nedir ya ,

Lüxemburg ile berabere kal,

Fareo adaarına yenil ,

Eleştirenlere ,

Biz bilmiyormuyuz yaaaaa,

Görmüyor muyuz yaaaa

Diye cevap ver.

Her şey pes paye

Elini masaya vur.

Bir halt da bilmiyorsun ve görmüyorsun.

Streamable Video
    streamable.com

• Haklı. O kadronun başına Guardiola'yı getirsen bile bir şey yapamazdı. Görev aldığı süre boyunca çoğu maçta baskılı oynayan taraf bizdik. Bizim taraftar bu adamı kötülüyordu. Guardiola'da ne salak hocaymış kaç sene bu adamla çalışmış yav. Bizim taraftar meğersem Guardiola'dan daha iyi biliyormuş.

• HerroYaMerro hocam, tespitiniz yanlış, bu adam teknik direktör filan değil, bunu daha önce de yazdık çizdik, adam 63 yasinda emekli ikramiyesini kaptı Galatasaray'dan. Babel , Benitez ,Eric Ten Haag, Fatih Terim ile çalışıp, Domenecti övmüş, eğer domenect kalsaydı Babel imzayı atmıştı 3 sene daha.

• HerroYaMerro hocam, tespitiniz yanlış, bu adam teknik direktör filan değil, bunu daha önce de yazdık çizdik, adam 63 yasinda emekli ikramiyesini kaptı Galatasaray'dan. Babel , Benitez ,Eric Ten Haag, Fatih Terim ile çalışıp, Domenecti övmüş, eğer domenect kalsaydı Babel imzayı atmıştı 3 sene daha.

Hocam yani diyorsunuz ki Guardiola salak 11 sene boyunca bu adamla çalışmış. İç sahada Torrent ile Beşiktaş'ı 2-1 yendiğimiz maçta ki futbolu daha önce en son hangi maçta izledin ağabey bana bir söylesene? Ben söyliyim büyük ihtimalle Tudor'un olduğu zamanda izlemişsindir. Fatih Terim kendi kurmuş olduğu kadroyla ne yaptı Allah için? Denizlispor'a falan ben mi elendim, takımı küme düşme potasında ben mi bıraktım, Ligde 10 maç arka arkaya ben mi galibiyet alamadım? Diceksin şimdi bana Avrupa'da namağlup lider falan eyvallah evet ama aç maçları izle Muslera neleri çıkarmış, kaç tane top direkten dönmüş. Sırf Fatih Terim'e olan saygınızdan böyle düşünüyorsunuz ki hocayı bende severim ancak doğruya doğru demeyi bilmemiz lazım. Geldiği kısa sürede bile 3 senedir Fatih Terim'in çalıştırdığı takımdan daha iyi, daha sistemli futbol oynattı.

İşte bilimsel futbol ve bilimsel futbol geçmişi :D2

Guardiola’da hoca değil zaten Bayern ,Barça bunlarda takım değil hocam size bir Terim daha yakışır :D2

• Tamam o zaman Domenect eline imkan verilseydi büyük hoca imiş. Yok mu aklı başında bir Galatasaraylı, hadi Fenerbahçeli GabelBerg10 hocamızı anlıyorum. Terim kötü top oynattı diye mi bunca eleştiri, aldırdığı adamlardan bir Cicaldau parasını kurtarmayacak gibi, digerlerini görüyoruz zaten, Babel sol kanada inip topu evelemekten baska ne yapmış. Sözleşme kapacaktı Domenect kalsaydi.Guardiola mevzusu ne alaka, konu o mu?

• Tamam o zaman Domenect eline imkan verilseydi büyük hoca imiş. Yok mu aklı başında bir Galatasaraylı, hadi Fenerbahçeli GabelBerg10 hocamızı anlıyorum. Terim kötü top oynattı diye mi bunca eleştiri, aldırdığı adamlardan bir Cicaldau parasını kurtarmayacak gibi, digerlerini görüyoruz zaten, Babel sol kanada inip topu evelemekten baska ne yapmış. Sözleşme kapacaktı Domenect kalsaydi.Guardiola mevzusu ne alaka, konu o mu?

Benim aklım gayet yerinde ağabey. Eleştiriyi ne diye yapıcaz peki? Futbol konuşuyoruz, magazin değil. Kötü top oynatıyorsa tabiki eleştirilecek. 1 sene değil 2 sene değil 3 senedir kötü futbol var sahada. Fatih Terim'e hazır kadro vereceksin ki anca başarı yakalasın. Tudor'un kurduğu kadroya konup şampiyon olmak kolaydı. Kadro dağıldı, kendi kadrosunu kurdu, Aytaç - Berkan - Taylan - Cicaldau - Morutan - Ömer Bayram gibi çer çöpleri kadroya ben doldurmadım. Bunlara dünya kadar para saçıp verim alamayan kim? İsmail Çipe ve Fatih'e bizi mahkum eden kim? Takımda evlatçılık yapıp elini öpene forma şansı veren kim? Her sezon birsürü topçu alıp hiçbir sistem oturtamayan kim? Her seferinde ocak ayını işaret edip yine bir şey yapamayan kim? Geçelim bu işleri. Hoca kendini yenileyemedi ve modern futbola ayak uyduramadı.

• Milli takımın en iyi kalecisini tartışmamız gerekirken hangisi daha kötü diye yarıştırıyoruz şu anki oynayışlarına göre ne altay iyi ne de uğurcan iyi ikisi de kova ben fenerbahçeliyim altayı da eskiden çok severdim 2020-2021 sezonunda bizi çok kurtardı hakkını yememek lazım eskiden fener kalesinde güven veriyordu

Ben her zaman rekabetten yanayım Fatih hoca Galatasaray’ı senelerce şampiyon yaptı o yüzden Torrenti savunuyorum değil.Fenerbahçeli olmamla benim yorumumu niye ayrı tuttunuz onu da anlamadım Fenerbahçeliyim diye iyiye kötü mü diyeceğim hocam ?

• Benim aklım gayet yerinde ağabey. Eleştiriyi ne diye yapıcaz peki? Futbol konuşuyoruz, magazin değil. Kötü top oynatıyorsa tabiki eleştirilecek. 1 sene değil 2 sene değil 3 senedir kötü futbol var sahada. Fatih Terim'e hazır kadro vereceksin ki anca başarı yakalasın. Tudor'un kurduğu kadroya konup şampiyon olmak kolaydı. Kadro dağıldı, kendi kadrosunu kurdu, Aytaç - Berkan - Taylan - Cicaldau - Morutan - Ömer Bayram gibi çer çöpleri kadroya ben doldurmadım. Bunlara dünya kadar para saçıp verim alamayan kim? İsmail Çipe ve Fatih'e bizi mahkum eden kim? Takımda evlatçılık yapıp elini öpene forma şansı veren kim? Her sezon birsürü topçu alıp hiçbir sistem oturtamayan kim? Her seferinde ocak ayını işaret edip yine bir şey yapamayan kim? Geçelim bu işleri. Hoca kendini yenileyemedi ve modern futbola ayak uyduramadı.

Ayni dusuncedeyim guzel ozetlemişsin degerli hocam

• Ben her zaman rekabetten yanayım Fatih hoca Galatasaray’ı senelerce şampiyon yaptı o yüzden Torrenti savunuyorum değil.Fenerbahçeli olmamla benim yorumumu niye ayrı tuttunuz onu da anlamadım Fenerbahçeliyim diye iyiye kötü mü diyeceğim hocam ?

Galatasaray yakin tarihindeki tüm başarıları Fatih Terim ile kazanmıştır, keza Türk milli takımları da öyle. Bu böyle bilinen, net bir gerçekliktir. Kendisine Galatasaraylı diyen bir taraftarın Domenct kalsaydı iyi olurdu sözleri yanlış kere yanlıştır. Terimin vakti geçtiğini düşünebiliriz ama hazir kadroyu buldu öyle şampiyon oldu sözleri izaha muhtactir. Tudor kondisyonu iyi olabilir ama Galatasaray coktan ,iceride, dışarıda 4 yemeye başlamıştı Terim geldiğinde, taraftar yolunu gözlüyordu.En büyük mutlulukları yaşatmıştır Terim Galatasaray taraftarına. Fenerbahçe kelimesine niye takiliyorsun, Fenerbahçe tabi ki istemez Fatih Terimin görev aldığı bir Galatasarayı.

• Galatasaray yakin tarihindeki tüm başarıları Fatih Terim ile kazanmıştır, keza Türk milli takımları da öyle. Bu böyle bilinen, net bir gerçekliktir. Kendisine Galatasaraylı diyen bir taraftarın Domenct kalsaydı iyi olurdu sözleri yanlış kere yanlıştır. Terimin vakti geçtiğini düşünebiliriz ama hazir kadroyu buldu öyle şampiyon oldu sözleri izaha muhtactir. Tudor kondisyonu iyi olabilir ama Galatasaray coktan ,iceride, dışarıda 4 yemeye başlamıştı Terim geldiğinde, taraftar yolunu gözlüyordu.En büyük mutlulukları yaşatmıştır Terim Galatasaray taraftarına. Fenerbahçe kelimesine niye takiliyorsun, Fenerbahçe tabi ki istemez Fatih Terimin görev aldığı bir Galatasarayı.

Sizin futbol anlayışınıza göre istemez ,görüşler bambaşka burda beni bilen bilir anlaşılan siz bilmeyenlerdensiniz konu benim için kapanmıştır bol Terimli günler dilerim :)