Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam misal bugün sizi destekleyecek bir olay yaşandı: Bugün gol atan 21 yaşındaki 55 numaralı orta saha oyuncusu sözleşmesi asgari ücrete yapılmış fakat iyi niyetli oynuyor ve önüne bir plan gelince başarılı da olabiliyor. Bizdeki geçen seneki gündem ise sözleşmeleri minimum 2-3 milyonluk Nzonzi, Seri, Lemina gibi oyuncuları oynatmaya çalışmaktı. Bu seneki gündem ise Falcaoyu nasıl gönderebiliriz şeklinde. Bununla birlikte sözleşmesi düşük ücretli Oğulcan ise oynadığı her maçta çok faydalı oldu hatta Falcaodan fazla yararlı oldu. Yani futbol tamamen maliyet-fayda analizi yapılarak bir CEO'nun şirketi yönettiği gibi profesyonelce yönetilmeli.

Aynen öyle hocam ,klasik olacak ama işin sırrı tamamen altyapı ve birlikte takim olabilmekte gerisi boş bence

• Aynen öyle hocam ,klasik olacak ama işin sırrı tamamen altyapı ve birlikte takim olabilmekte gerisi boş bence

Hocam ben de şunu merak ediyorum şampiyonlar ligini, avrupa ligini kazanan takımlarda alt yapıdan kaç oyuncu bulunuyor?

• Hocam ben de şunu merak ediyorum şampiyonlar ligini, avrupa ligini kazanan takımlarda alt yapıdan kaç oyuncu bulunuyor?

Hocam onlarda altyapı olmasa bile altyapısı iyi olan takımları sömürebilecek mali kuvvet mevcut. Bizde o yok, birde altyapı olmayınca üsttekilerde arta kalan yaşlı oyuncular bize kalıyor ki onların pek çoğunda altyapıda mevcut. Bu işi iyi yapamayan büyük takımlarda sürünüyor, son yıllarda bknz. Arsenal, Manchester United

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Hocam onlarda altyapı olmasa bile altyapısı iyi olan takımları sömürebilecek mali kuvvet mevcut. Bizde o yok, birde altyapı olmayınca üsttekilerde arta kalan yaşlı oyuncular bize kalıyor ki onların pek çoğunda altyapıda mevcut. Bu işi iyi yapamayan büyük takımlarda sürünüyor, son yıllarda bknz. Arsenal, Manchester United

Aslında demek istediğim şu alt yapısı sağlam bir takım kurarsan ekol olursun Avrupa'da başarılı da olursun ama en iyi olamazsın aklıma Belçika milli takımı Ajax gibi takımlar geliyor ya da Abdullah Avcı :D

• yil basindan beridir söylüyorum bu takim deplasmn takımı bu takim hizli gecis taktigi yapmaya calisan arkada bosluk bulursa etkili olabilecek takim. Ha buda bir taktikdir ama cok nadir yaparsin veya elinde son lukaku kane gibi oyuncularin varsa yaparsin.

Ikincisi transferde sıkıntı var sosa ni boylr olacağı zaten belliydi.ferdi 10 pelkas ikiside pas futnolunda ve ikside tek pasla oynamayi sevn oyuncular ama kanattalar ve oyun onlara uygun deel.

Thiam ve cisse bos alanda kısıtlı yetenkleri olan oyuncular.

Ve en onemli sorun oyun anlayisi günümüz futbolunda pas isabetini hizli gecisle birlestirmen lazım bunada uygun oyunculardan sadece birkaci var bizde.erol bu anlayisla asla fb de basarili olamaz dunayda basarili olan yok zaten

• Aslında demek istediğim şu alt yapısı sağlam bir takım kurarsan ekol olursun Avrupa'da başarılı da olursun ama en iyi olamazsın aklıma Belçika milli takımı Ajax gibi takımlar geliyor ya da Abdullah Avcı :D

Ha orası öyle tabii ki hocam. Şampiyonlar ligi şampiyonluğu gibi başarılar mevcut mali şartlarda imkansız. Adamlar tek futbolcuya şak diye 250 milyon euro verebiliyor. :D2

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bugün Beşiktaş Alanyasporu 3 fark ile yenerse Galatasaray bay geçtiği hafta lider olacak şaka gibi :D2 bu arada Beşiktaş akşam Alanyayı yener