Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Barcelona’ya bunu yapan bizimkileri ne yapar düşünmek içimden gelmedi :)

İşte o Barça yok artık. Yıllardır bu duruma adım adım geldiler. Barça sistemine uygun ne hoca ne de oyuncu aldılar son yıllarda. Böyle kendini bitiren bir klüp görmedim. Yazık ettiler gelmiş geçmiş en iyi futbolu oynayan takıma. Messi acilen ayrılmalı. Üzülüyorum. Milli takımda çektiğini burada da çekiyor artık

• İşte o Barça yok artık. Yıllardır bu duruma adım adım geldiler. Barça sistemine uygun ne hoca ne de oyuncu aldılar son yıllarda. Böyle kendini bitiren bir klüp görmedim. Yazık ettiler gelmiş geçmiş en iyi futbolu oynayan takıma. Messi acilen ayrılmalı. Üzülüyorum. Milli takımda çektiğini burada da çekiyor artık

Messi önümüzde ki sezon kesinlikle gidecektir hocam gerçekten yazık adama.Messi için en iyi takım kesinlikle Manchester City olur.Guardiola ile beraber harikalar yaratabilir..Kendisi için en doğrusu bu olur.

• Messi önümüzde ki sezon kesinlikle gidecektir hocam gerçekten yazık adama.Messi için en iyi takım kesinlikle Manchester City olur.Guardiola ile beraber harikalar yaratabilir..Kendisi için en doğrusu bu olur.

Aynen öyle. Pl de oynayamaz diyenlere çok güzel bir cevap verir. Yoksa böyle bir kariyeri tek maç üzerinden silinip gidecek.

• İşte o Barça yok artık. Yıllardır bu duruma adım adım geldiler. Barça sistemine uygun ne hoca ne de oyuncu aldılar son yıllarda. Böyle kendini bitiren bir klüp görmedim. Yazık ettiler gelmiş geçmiş en iyi futbolu oynayan takıma. Messi acilen ayrılmalı. Üzülüyorum. Milli takımda çektiğini burada da çekiyor artık

Hocam bu çöküşte Messi'ninde payı büyük, pek çok hocayı kötü oynayarak sabote etti. Kesinlikle TD seçen bir oyuncu. Daha pahalı bir sözleşmeye yıllarca Barça'da kalabilir, Premier lig gibi bir maceraya kalkışacağını düşünmüyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Acil yetiştirmem gereken bir çeviri vardı. Aman dedim bu maç kaçmaz, bari şöyle bir yarım saat izleyeyim diye düşündüm. 90 dkyı tamamladım. pişman mıyım? Hayır. Bir daha böyle maç kolay kolay yaşanmaz.

BORN IN WINTER

• Bu arada Bayernliler için farklı Barcelona galibiyeti çok şaşırtıcı değil. Yıllar evvel Barçanın çok daha iyi olduğu zamanlarda videodaki gibi muhteşem bir ambiyansla Barçayı paket etmişlerdi. Bayernin gol müziği harika...

• Hocam bu çöküşte Messi'ninde payı büyük, pek çok hocayı kötü oynayarak sabote etti. Kesinlikle TD seçen bir oyuncu. Daha pahalı bir sözleşmeye yıllarca Barça'da kalabilir, Premier lig gibi bir maceraya kalkışacağını düşünmüyorum.

Pek çok hoca dediğin kimler? Messi ye bağlı tamamen takımı kuran yönetim. Alt yapıdan düzgün oyuncu çıkarmayan yine yönetim. Alınan oyunculara bak. Barça yı Barça yapan sistemine uygun hoca ve oyuncular yetiştirmesi ve uygun olanı almasıdır. Yeni yönetim çöp etti takımı.

• Pek çok hoca dediğin kimler? Messi ye bağlı tamamen takımı kuran yönetim. Alt yapıdan düzgün oyuncu çıkarmayan yine yönetim. Alınan oyunculara bak. Barça yı Barça yapan sistemine uygun hoca ve oyuncular yetiştirmesi ve uygun olanı almasıdır. Yeni yönetim çöp etti takımı.

Bende onu diyorum ya, Barcelona'ya uygun değil Messi'ye uygun takım kurarsan böyle kalırsın ortada. Bu sadece maalesef yönetimin suçu değil, Messi yaklaşık 20 yıldır o kulüpte; nüfuzu ve hakimiyeti belli. Kulüpten gitmesin diye mutlu edilmeye çalışılıyor hep.

• yıllar yillar evvel van bomelli bayerni 5 0 yenmişlerdi ve van bomel bizle dalga gectiler demisti.

Bayern ondan sonra dogru kulup yapılanmasıyla grnc ama populerisi biraz zayiflamis ribery robben gibi oyunculari aldi ve once daha önce de bu takimda calisan jupp haykens getirdi ve direk gecis oyunu oynadi.takima genc oyuncular aldi surekli coman gibi.sonunda bu oldu.

Bizde ise pas oyunu oynayan oyuncuyu alip kontratak futboli oynatmaya calisir hocalar.sonra yönetim hemen gonderir niye bu olmado demez.yaşı 35 olan oyuncuyu alir( bayern de ise 35 yaşında ki en iyi futbolcular ginderildi) ve ondan hizli seri güçlü oyun bekler

• Pek çok hoca dediğin kimler? Messi ye bağlı tamamen takımı kuran yönetim. Alt yapıdan düzgün oyuncu çıkarmayan yine yönetim. Alınan oyunculara bak. Barça yı Barça yapan sistemine uygun hoca ve oyuncular yetiştirmesi ve uygun olanı almasıdır. Yeni yönetim çöp etti takımı.

Messi'nin yemediği oyuncu kalmadı. Hoca da kalmadı. Son 5 senede kaç tane hoca değiştiler. Gelen hocaların hepsi eski takımlarında çok iyi olmasına rağmen Barcelona'da başarısız oldu bu tesadüf değil. Altyapıdan oyuncu çıkmaması nasıl yönetime yazıyor anlamadım. Roberto,Ansu Fati,Araujo,Puig altyapıdan bu sene oynayan oyuncular. Transfer konusuna gelirsek messi Griezzman'ı aldırdı,coutinho'yu aldırdı. Kimi istedilersen aldılar ama başarısız oldular. Aynı durum Arjantin milli takımında oluyor. Adam agüero,icardi yedek tutturuyor. Dybala'yı milli takım kadrosuna aldırmıyor. Teknik direktör dakika 70 kenardan Messi'ye aguero'yu oyuna alayım mı diye soruyor. Dünyanın en iyi oyuncusu diye tüm sistemi üstüne yapıyorlar. İzinsiz tek iş yapamıyorlar. Barcelona'nın kalkınması Messi'nin gidişi ile olur. Ben messi'ciyim ama bunlarda gerçekler.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Messi yıllardır barca da kafasına göre takılıyor. Neymar bile illallah etti psg ye gitti. İstediği topçuyu aldırıyor istemediğini gönderiyor. Biz messiden öncesini de biliyoruz. Barcelona takım oyunu oynayarak kazanıyordu. Her ne olursa olsun o disiplinden kopmazdı. Messiden sonra her şey değişti. Herkes messi merkezli oynamaya başladı. Xavi ve İniesta varken işe yatıyordu. Fakat o ikisi gidince messi merkezli sistem teklemeye başladı. Takımda ki herkes isyan bayrağını çekti. İlk kopan parça da neymar oldu. Hatta yanılmıyorsam bir röportaj da messi dünyanın en iyisi olabilir ama dünyanın en yalnız insanı. Çok iyi ya da en iyi olmak sizi çok sevdirmiyor maalesef. Demişti. Barça da sevilmiyor messi ama en iyi olduğu için de ses çıkartılmıyor. Messiyi gönderip eski katalan zihniyetli disiplinli barçaya dönmedikleri sürece işleri nanay olur.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Barcelona, teknik direktör Quique Setien'in görevine son verdi.

Ben olsam pasaportunu falanda iptal ettiririm :)

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Fenerbahçe bugün sosanın menajeri ile son pürüzler hakkında konuşacak sona yaklaşılmış gibi duruyor yaşlı bir oyuncu olsa bile ortasahaya fark yaratacak gibi duruyor.

• Fenerbahçe bugün sosanın menajeri ile son pürüzler hakkında konuşacak sona yaklaşılmış gibi duruyor yaşlı bir oyuncu olsa bile ortasahaya fark yaratacak gibi duruyor.

Puruzler devam edeydi iyiydi.yasli oyincu alinca gelismekte olan genc oyunculara ket vuruluyor.

Ve takim kondisyonu ister istemez dusuyor.

Simid 4 2 3 1 oynasa fb orta saha da gustavo mert hakan sosa oynar ozan tolgay yedek olur tolgay koreldi yanina bide korelmeye musait ozan i koymus olur fb.bu ayni zamnda kanatlarda bile degisklik yaptirir.esas mevki 10 numara olan ve bence uzun sure oynasa fark yapabilecek oyuncu olan ferdi de yedege gecebilir cunku ozan oynarsa bu sefer mert hakan kanata gecer.

Umut vadeden ve oguz kagan guctekin ise formayi gormedrn baska takima gider