Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 büyükler para muslukları kapanınca sıradan takım oluyorlar. Hep aynısını söylüyorum ama tekrar edeceğim. Suçu sahadaki elemanlardan ziyade yönetimlerde arayın. Devlet desteği olmasa zaten birkaç kulüp dışındakiler çöp...

Not :yönetimler açısından diye ekleme yapayım...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• Fenerbahçe nin dengesi bozuldu hocalık futbolculuk bir durum yok bugünkü kötü futbolu bekliyordum çok şaşırmadım. Saha dışında haklı olsan bile bu kadar konuşmamak lazım.

• Bu fenerbahçeden adam olmaz. Ersun derhal gitmeli bu kadar salak bir futbol oynanamaz.

ersun gidecek dertler bitecek mi.çapsız futbolcularından oluşan takım yönetim ve comolli. Gidiyorsun kjaer yerine ramiyi aldırıyor.Tabii ersun hocanın da hatası büyük tolga olsun jailson olsun

• Ben sezon başlamadan önce Fenerbahçe eğer Ersun yanal ile başlarsa büyük hayal kırıklığı olucak dediğimde twitter da bazı arkadaşlar alay ediyorlardı.Bakıyorumda şimdi hepsi istifaya çağırıyor.:hfyeni (18)::hfyeni (18): Ersun yanal hoca falan değil arkadaşlar.Bu adam Trabzonspor'u batırmış birisidir.Sırf nisan ayında şampiyon yaptı diye istediler bu adamı ve sonuç ortada..Aziz Yıldırım'ı bu taraftar çok arar.:thumbup:

• kardeş sen nediyon ya kötü oynasın 34 te 34 yapsın.bıktım ya adam gibi kadro kurmuyorlar .Bir sol bek almadı ya.Biz ne zaman yüzümüz gülecek. Ne kadar beceriksiz bir takı

Eyvallah zevk almadan izle takımı..Ersun hoca gitsin demiyorum ben özellikle lig ortasında alınan hoca bir işe yaramaz zaten.Ancak hocanın hataları çok özellikle bu maç için..Takımda da oyun kurma sıkıntısı bariz belli oluyor orta sahadan taşıdığımız topu ileride öldürüyoruz.Rakip ceza sahasında atak yapamıyoruz açılan ortalar da fayda etmiyor etkisiz oluyor..

• Ben sezon başlamadan önce Fenerbahçe eğer Ersun yanal ile başlarsa büyük hayal kırıklığı olucak dediğimde twitter da bazı arkadaşlar alay ediyorlardı.Bakıyorumda şimdi hepsi istifaya çağırıyor.:hfyeni (18)::hfyeni (18): Ersun yanal hoca falan değil arkadaşlar.Bu adam Trabzonspor'u batırmış birisidir.Sırf nisan ayında şampiyon yaptı diye istediler bu adamı ve sonuç ortada..Aziz Yıldırım'ı bu taraftar çok arar.:thumbup:

1- Trabzonu batıran ersun ise bugün trabzonun isteletini oluşturan da o..Ayrıca trabzonu batıran hoca halilhodzic.

2-Aziz yıldırım yüzünden tranfer yapamıyoruz.Kulübü batırdı gitti.Kim kimi arıyor

• Eyvallah zevk almadan izle takımı..Ersun hoca gitsin demiyorum ben özellikle lig ortasında alınan hoca bir işe yaramaz zaten.Ancak hocanın hataları çok özellikle bu maç için..Takımda da oyun kurma sıkıntısı bariz belli oluyor orta sahadan taşıdığımız topu ileride öldürüyoruz.Rakip ceza sahasında atak yapamıyoruz açılan ortalar da fayda etmiyor etkisiz oluyor..

ben sana tepki vermiyorum yanlış anlama ama iki hafta öncesine kadar takım toparlanmıştı.Saha dışı olaylar takımı çok etkilemiş.Özellikte takım demorilize olmuş geçen haftadan

• 1- Trabzonu batıran ersun ise bugün trabzonun isteletini oluşturan da o..Ayrıca trabzonu batıran hoca halilhodzic.

2-Aziz yıldırım yüzünden tranfer yapamıyoruz.Kulübü batırdı gitti.Kim kimi arıyor

Ersun hangi altyapıyı oluşturmuş Trabzonspor'da?

• 1- Trabzonu batıran ersun ise bugün trabzonun isteletini oluşturan da o..Ayrıca trabzonu batıran hoca halilhodzic.

Trabzon'un iskeletini oluşturan hoca Ersun Yanal'mı ? :hfyeni (18)::hfyeni (18): Hocam yapmayın lütfen.Ayrıca Aziz yıldırım yüzünden transfer yapamıyoruz lafıda biraz saçma geldi açıkçası.Ersun Yanal'ın isteyipte alınmadığı bir transfer bu sezon var mı ? Tolga Ciğerci'yi bakkalcı Mehmet abi falan istemedi herhalde ? bu kadar istemiş ki her maç oynatıyor.Kendinizi kandırırsınız hocam böyle diyerek.Ali koç ve Ersun yanal olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon olamaz..

• Ersun hangi altyapıyı oluşturmuş Trabzonspor'da?

alt yapıdan çıkardığı futbocular olarak yusuf yazıcı parlattı,abdülkadir ömürü hüseyin türkmeni kadroya aldı.Bugünün kadrosunda pereriayı,sosayı kadroya onun döneminde katıldı.Ersun hocanın trabzondaki son sezonu gerçekten kötüydü ama ondan önceki senede castillolu sezonda trabzon ikinci yarı en çok puan toplayan ve ligin en iyi topunu oynayan takımdı.

• FB mi iyi oynadı yoksa skor avantajıyla kapanan bir TS mi vardı? Bence bunu bakmak lazım, net pozisyon olarak sadece Emre'nin pasında Kruse'nin şutunu hatırlıyorum; Uğurcan iyi çıkardı onuda.

Futbol izleyicisi olarak özellikle ilk yarısı çok zevkli bir maçtı.

Trabzon maçından sonra FB ezici oynadi yorumlarını kabul etmediğimi söylemiştim. Rıdvan Dilmen bile dile getirmiş, ilk yaridaki bitik GS bile TS deplasmanında mağlupken tek kale oynadı. O maç bence büyük aldatıcıydı.

Başakşehir maçında müthiş futbol vardı ama ondan sonra maalesef. Stoperde Jailson ısrarı, kanatta Tolga ısrarı gibi saçma sapan kararlarda son noktayı koydu. Özellikle Tolga her maç min. 2 gol kaçıran bir adam, GS'de de aynıydı. Bunun dışında Deniz Türüç ve Falette'ye harcanan para keşke lazım yerlere gitseymiş. Falette bu Jailson'u kesemiyorsa oynamasın zaten.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Mesela maçta ki Tolga - Emre değişikliğinin bana mantıklı bir açıklamasını yapıcak birisi var mı ? Ayrıca şu pozisyona maç içerisinde çok güldüm.:hfyeni (18)::hfyeni (18): Ersun hocam ofansif bir oyun için kaleci bile oynatmamış.

589b35521.jpg

• Yıllığına 1 milyon 750 bin usd alıp taşın altına elimi koyarım pek örtüşüyor. Yani aylığınız 875bin TL.. Nasıl bir taşsa o bilemedim...

• Mesela maçta ki Tolga - Emre değişikliğinin bana mantıklı bir açıklamasını yapıcak birisi var mı ? Ayrıca şu pozisyona maç içerisinde çok güldüm.:hfyeni (18)::hfyeni (18): Ersun hocam ofansif bir oyun için kaleci bile oynatmamış.

589b35521.jpg

Bunun Ersun Yenal la ne alakasi var anlamadim kaleci hatali cikis yapip golun yenmesindeki bas mimar, Ersun ne yapacakti sahaya girip kaleyimi koruyacakti?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• haftaya ersun un kaderi belli olur mac en asagi berabrrlik biter buda gs in isinr gelir yukarıdaki takimlar puan alsada ts zorlu maclari var. O puqn kaybetse bile aldigi avantaj yeter yine diger takimlarda bu surecte puan kaybetse de hemen hemen fb ilr ayni duruma gelirler

Basta aziz yildirimin hatası olsa da gecen sene basinda yapilan hatalara devre arasinda devam edildi.en buyik hata alinan oyuncularin oynamamasi bence mesela tolgay 3 milyon euro ve maasi mehmet ekici.moses zman zaman sedar aziz sadik ve aklima gelemyen bir tin oyuncu.

Bi takimda yeni gelen oyunci oynamauacaksa onlarij yerine genc hamleler yapilmali.

Tolgay yerine oguz kagan guctekin kadroda olsaydi veya brezilyali bir genc.moses yerine yine genc bir kanat.seezinu daha iyi gecirmeye yarardi

Ayrica fb nin alt yapi da kötü yani tesis yaptik filan hikaye fb butun alt takimlari ayni sahada oynuyor yani alt yapiya da sarilamaz

• Fenerbahçeliler dışında herkez yazmış maşallah, neyse sorun yönetimde Fenerbahçe kulübü maalesef iyi yönetilemiyor bu durum takıma ve diğer branşlara sıçrıyor. Ali Koç dedik genç kültürlü beyefendi, ticareti bilir denildi iyi Fenerbahçeli ama kulüp yönetmek maalesef böyle birşey değil. Fenerbahçe saha içi dışı başarısızlıklarını gündem değiştirmekle kapatmaya çalışıyor, Comoli efendinin yaptığı transferler ve başarısızklar ortada, üstüne birde Ersun hocanın taktik ve adam seçme yanlışları katılınca ortaya saçma sapan olaylar çıkıyor. Aslında 2. yarıya iyi başlamış bir Fenerbahçe vardı taki Trabzonspor maçına kadar bu maçta iyi oynayan Fenerbahçe puansız dönünce işler tamamen tersine döndü. Bundan sonra nacizhane Fenerbahçenin matematiksel şansı olsada bence şampiyonluk şansı yok. Bu puan kayıpları devam ederse ligiin ilk 5 sırasının bile gerisinde kalabilir çünkü hem puanlar yakın hemde üstteki takımlar arasında iyi bir çekişme var..

Ben Ersun hocayı beğenirim, Trabzonspora gittikten sonra ve oradan ayrıldıktan sonra bence mental olarak sallantıda, Fenerbahçeye geldiğinden beride kötü bir performans gösteriyor, haftaya son kozudur kaybederse zaten istifa edeceğini düşünüyorum. Bunun yanısıra kulübün durumu ortada maddi belirizlikler borç vs almış başını gitmiş zaten, bunun yanında yanlış transferlerde tuz biber oluyor. Hakemler federasyon diğer küluplerle ilgi açıklama duymak istemiyorum Ali Koç ve yaverlerinden, taraftar bu kulübe daha ne yapacak bilmiyorum.

Şampiyonluk yarışına gelince Trabzonspor Sivas Başakşehir taş gibi takımlar ve bunların şanslarının yüksek olduğunu düşünüyorum arkalarından Galatasaray geliyor sonrada Beşiktaş ve Fenerbahçe..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Comoli Brad Pittin Kazanma Sanatı filmindeki yöntemlerle (istatistik yüzdeleri koşu pas şut vs.) transfer politikasını oluşturuyor.Oynanacak taktiğe uygun istatistikleri yüksek ama oldukları takımda geri kalmış yeteneklerin tespiti üzerine.Temeli doğru olsa bile uygulamada yanlışlıklar olunca kabus haline dönüşebiliyor.Slimani örneğini verirsek Fb de 15 maçta sadece 1 golü varken Monacoda 14 maçta 8 gol 7 asiste ulaşmış...

• Bu arada geçen gün Ahmet Nur Çebi; elektrik faturasını bile ödeyecek para yok demiş, yorumlara baktım rakip takımlar dalga peşinde, üzüldüm. Şimdi olmasa bile rakiplerde de 3-5 yıl içinde benzer tablolar görülebilir, ortak kanayan yaramızla dalga geçiyoruz. Borcu borçla kapatıp faizi büyütüyoruz. Henüz TFF kısıtlamalarının yanı sıra UEFA'nın FFP uygulayacağı takımlar var; en büyük gelirlerin Avrupa'dan geldiğini düşünürsek men cezası falan çok can yakar.

Mesela GS gayrimenkulunu satmamış olsa durumu perişandı. Şu an borç yükü en az diye konuşulsa bile rakamın büyüklüğü çok fena. İşin özü artık toparlanma vaktidir. Taraftarların görüşleri de dahil olmak üzere yeniden yapılanma şart.

Bara döda fiskar följer strömmen...