Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fatih Terim salmış yine zehiri

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Vintersaga Tudor çok iyi hocaydı. Tek dezavantajı tecrübesiz ve genç olması. Taktik bilgisi falan çok iyiydi. Hele östersunds faciası sonrası basın mensupları adama demediğini bırakmazken iki ay sonra bu takım bambaşka olacak göreceksiniz demişti. Nitekim ilk 8 hafta Galatasaray, ömrümde gördüğüm en iyi oyunlardan birini oynamıştı. Müthiş zevk veriyordu.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Habertürk'te Ali koç konuşuyor. Ali Koç: “Ben hiçbir zaman başarı vaadinde bulunmadım. Değişim ve sistem vaatlerim oldu.” dedi. Seneye Emre Belözoğlu önemli rol oynayacakmış futbol şubesinde. Hoca lig bitince açıklanacakmış. Vedat ile ilgilenenler varmış. Henüz teklif yokmuş.

• Vintersaga Tudor çok iyi hocaydı. Tek dezavantajı tecrübesiz ve genç olması. Taktik bilgisi falan çok iyiydi. Hele östersunds faciası sonrası basın mensupları adama demediğini bırakmazken iki ay sonra bu takım bambaşka olacak göreceksiniz demişti. Nitekim ilk 8 hafta Galatasaray, ömrümde gördüğüm en iyi oyunlardan birini oynamıştı. Müthiş zevk veriyordu.

Kısmi olarak katılıyorum hocam, özellikle kondisyon olarak süper bir takımdı. Fatih Terim boşa çıkmasa görevine devam ederdi muhtemelen ama GS içinde Fatih Terim ismi herşeyi eziyor işte. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Habertürk'te Ali koç konuşuyor. Ali Koç: “Ben hiçbir zaman başarı vaadinde bulunmadım. Değişim ve sistem vaatlerim oldu.” dedi. Seneye Emre Belözoğlu önemli rol oynayacakmış futbol şubesinde. Hoca lig bitince açıklanacakmış. Vedat ile ilgilenenler varmış. Henüz teklif yokmuş.

Kısaca Fenerbahçe seneye de kanser etmeye devam edecek

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Ali Koç: "Sportif açıdan, futbola gelmeden önce diğer branşlara bakalım. Fenerbahçe sonuçta bir spor kulübü. Masa tenisinde, kürekte, yüzmede, her yerde şampiyonluklar, rekorlar kırarak 2 sene geçirdik. Kadın basketbol takımımız olağanüstü başarılı oldu."

Yanlış anlaşılmasın da masa tenisi, kürekte Fenerbahçe zaten yıllardır şampiyon oluyor. Orada diğer kulüplerin o kadar iyi bir yapılanması yok. Ali Koç direk etki etmemiştir yani. Bunu başarı olarak görmesi yanlış.

Kruse konusunda davalık olunmuş ve Fenerbahçe iyi bir para kazanabilir dedi. Zajc ailevi nedenlerden yurtdışına gitmiş. Gustavo ise kalıyormuş.

• Yabancı sınırı geliyormuş. Ali Koç açıkladı. Bugün TFF toplantı yapmış kendi arasında. Sınırlama geleceğine altyapıdan oyuncu oynatma zorunluğu gelmeli. Zaten 2 altyapıdan oynatma zorunluluğu koy 2 tane yabancı otomatikman düşüyor ilk 11'den.

Ali Koç: "Biz Türk oyunculara ağırlık veriyoruz. Yabancı sayısında kısıtlamaya gidilecek."

• Yabancı sınırı geliyormuş. Ali Koç açıkladı. Bugün TFF toplantı yapmış kendi arasında. Sınırlama geleceğine altyapıdan oyuncu oynatma zorunluğu gelmeli. Zaten 2 altyapıdan oynatma zorunluluğu koy 2 tane yabancı otomatikman düşüyor ilk 11'den.

Ali Koç: "Biz Türk oyunculara ağırlık veriyoruz. Yabancı sayısında kısıtlamaya gidilecek."

Türk ligiyle alakamı azalmıştım, seneye izlememek için güzel bahane oldu. Hasan Ali Kaldırım, Umut Meraş, Hüseyin Türkmen, Ahmet Çalık gibi isimlerle mutluluklar. :)

Bundan sonra kışın Almanya, yazın İsveç ligindeyiz. /scatisma2::341

• Yabancı kısıtlaması gelmese sanki kulüplerin parası var alacak. Devlet bankalarla kredi yolunu açmasaydı birçok kulüp kilit vuruyordu zaten. Ama o krediler de babalarının hayrına vermediler. Yayıncı kuruluş da yan çizme derdinde.Tv den kampanya yapsan Pandemi de varsa sen bana yolla durumu millette. Yabancısını satabilen parasını idareli kullansın... ^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ali Koç: "Olaylar yaşandı, herkes izledi. 'Hakaret eden, kavgaya karışan, akredite bölgeleri ihlale eden yöneticilere' gibi birçok şey var burada. Saldırı, hakaret, küfür, sahaya inme oldu. Maçtan sonraki demeçleri saymıyorum. Biz bunu yapsak giyotin mi seçerdik, ip mi?"

Ali Koç: "Tekme tokat giren arkadaş 30 gün yemiş, 15 alan var. Komik bunlar. Bu kararlar türk futbolu için utanç."

Ali Koç,Semih Özsoy 60 Gün Mustafa Cengiz 150 gün hak mahrumiyeti almıştı sadece demeçlerden. Alanyaspor maçında 5 madde ihlali var. Normalde 200-300 gün arası hak mahrumiyeti oluyor. Covid maddesi falan da var sonradan eklenen çünkü. Ali Koç bu konuda çok haklı. TFF yapısı tamamen değişmeli.

o fener maçında bunun aklına kim girdiyse gitti mükemmel işleyen sistemi mahvetti kendini de bitirdi

• Anlık Malmö'de Djurgarden'i 1-0'la paket edip gönderiyoruz. Son dakikalar.

Elfsborg'da tas gibi takım olmuş, lider Norrkoping'i deplasmanda yendi ya la.

Elfsborg benim takım nedensiz bir bağlılık hissediyorum birkaç senedir ortalama gidiyordu

• Elfsborg benim takım nedensiz bir bağlılık hissediyorum birkaç senedir ortalama gidiyordu

Nasıl nazarım değdiyse o yazıdan sonra 90+3'te gözlerimin önünde golü yedi ve 1-1 bitti maç ama taş gibi takım olmuşlar yinede, yenilgileri yok henüz.