Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Novak ortalama bir oyuncu. Fenerbahçe için iyi transfer ama maaşı fazla diye duydum. Hücumcu bek. Golü kokluyor. Ama savunması kötü. Pozisyon bilgisi iyi değil. Pasör oyuncu değil. Önüne pasör,orta açmayı bilen, sık sık bekine dönüp, yardım eden kanat lazım. Yoksa devre arası gelmeden Fenerbahçe ligin en iyi bekini aldık fos çıktı diyebilir. Komple bir bek değil. Ayrıca sol stoperi de yok Fenerbahçe'nin novak'ın defansif açığını örtebilsin.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• İlginç bir yaklaşım bana göre sezonun en iyi sol bekiydi.Bunu Trabzonspor'da oynarkende söyledim Novak kazmaysa bizim bekler 2 sezondur asma dalıydı :D2

Bizimkiler iyi değil, ama Novak da hakikaten bizi tatmin edecek bir yetenek görmüyorum, belki beklentim çok büyük bilmiyorum ama düşüncem böyle :)

• Bizimkiler iyi değil, ama Novak da hakikaten bizi tatmin edecek bir yetenek görmüyorum, belki beklentim çok büyük bilmiyorum ama düşüncem böyle :)

Olabilir hocam her düşünceye saygımız var sonuçta.Umarım yararlı olur :)--

• Novak şahsi fikrim yararlı olabilir ancak sorunumuz şurada olur kim savunma yapacak:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Novak şahsi fikrim yararlı olabilir ancak sorunumuz şurada olur kim savunma yapacak:)

Novak savunma kısmında gerçekten eksik. Pozisyon bilgisi zayıf. Pas oyununda etkisiz. Geçişlerde savunmadan topu çıkarması falan yok. Ama hücumda defans arkası koşuları, içeri kat etmesi ile iyi destek veriyor. Golü de kokluyor. Geçen sezon tüm sezon 2 yada 3 ortası vardı. Önüne pasör, orta açan, sık sık bekine geri dönen bir kanat lazım. Sol stopere de arkasını toplayacak iyi bir stoper lazım. Yoksa arkasını toplamak ile Fenerbahçe çok uğraşabilir. Maksimum verim almak için doğru kurgu önemli. Novak'ta, Caner'de ofansif bek. Novak hiç orta açmaz,Caner hep orta açar zıt profil. İş öndeki kanat ve arkadaki stoperde bitiyor aslında sol bek verimi için fener'de.

• Novak savunma kısmında gerçekten eksik. Pozisyon bilgisi zayıf. Pas oyununda etkisiz. Geçişlerde savunmadan topu çıkarması falan yok. Ama hücumda defans arkası koşuları, içeri kat etmesi ile iyi destek veriyor. Golü de kokluyor. Geçen sezon tüm sezon 2 yada 3 ortası vardı. Önüne pasör, orta açan, sık sık bekine geri dönen bir kanat lazım. Sol stopere de arkasını toplayacak iyi bir stoper lazım. Yoksa arkasını toplamak ile Fenerbahçe çok uğraşabilir. Maksimum verim almak için doğru kurgu önemli. Novak'ta, Caner'de ofansif bek. Novak hiç orta açmaz,Caner hep orta açar zıt profil. İş öndeki kanat ve arkadaki stoperde bitiyor aslında sol bek verimi için fener'de.

Fenerbahçeninde son yıllarda sorunu bekleri özellikle duran toplarda gelmiyor, kısa boylu bekler maalesef buna imkan sağlamıyor.. Novak bu açığı kapatır ama orta sahada novağa yakın oynayacak olan oyuncu ve dediğin gibi arkadaki stoper iyi olursa bu açık kapatılır özellikle iç sahada..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Zaten yıl boyunca Dirar-Hasan Ali'yle sol beksiz gibi oynadık.Bence pek bir şey farketmez:grinning_face_with_smiling_eyes: Bu arada Caner sol açık mı oynayacak orasını tam anlayamadım.Erol Hoca yayında iyi olan formayı kapar gibi bir şey söyledi.

• Zaten yıl boyunca Dirar-Hasan Ali'yle sol beksiz gibi oynadık.Bence pek bir şey farketmez:grinning_face_with_smiling_eyes: Bu arada Caner sol açık mı oynayacak orasını tam anlayamadım.Erol Hoca yayında iyi olan formayı kapar gibi bir şey söyledi.

Bek oynayacak novak ile rekabete girecek dedi. Hatta hücumcu bir arkadaş savunması zayıf ama biz hücum futbolu oynayacağız savunması bir önem teşkil etmeyecek dedi. Biraz yanlış yorum oldu o son yorumu :) artık bütün futbolcular iki yönlü olmak zorunda. Birinin açığını diğeri ile kaparsan 1 kişi eksiliyorsun her bölgede.

• Bir ufak uyarı FB'de Smolov'da gelirse yeni transferlerin yaş ortalaması 30.25 oluyor. İsimler iyi güzel ama birde bugünün yarını var, yani oyuncuyu ileride satabilmek önemli. Mert Hakan hariç kalan isimlerin muhtemelen son takımı olabilir.

GS aynısını yaptı, şu an satacak adam bulamıyor dolayısıyla kaynak yaratamıyor. Önceki 2 sene şampiyon olmasa hali beterdi. Satılabilmeye tek potansiyel adam Luyindama, o da sakatlık geçirdi piyasası düştü.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()