Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şuan durumu tek iyi olan başakşehire bile ne verilmiş gerçekten cok komik kimin kime calıstıgını cok iyi görüyoruz burdan

Hasbinallah kuraldan haberiniz yok yazıyorsunuz. Bir açın okuyun şu kuralı. Geçen sezona göre limitler geçen bu oynanan sezon değil. Seneye iki katı limiti olur. Ayrıca Başakşehir'in bir geliri yok. Taraftarı yok. Kombine, bilet, forma geliri yok. Seneye Cl faktöründen iki katı limiti olur.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu taraftar 3 Temmuz'da Başkanı tutuklandığında olduğu gibi,4 Nisan'da otobüsü kurşunlandığında olduğu gibi yine takımının ve başkanının arkasında duracaktır! Biz neler gördük bugünleri de aşacağız İnşallah..

GS ve FB'de maaş yükü çok ağır, 2 kulübü yiyen konu bu olacak.

Yalnız FB'nin bankalar birliği konusunda haklılığını belirterek şunuda söylemeden geçemeyeceğim: Açıklamada bahsedilen mevcut 64 milyon euro bütçe 520 milyon tl gibi bir limite işaret ediyor. Öyle bir limit kimsede yok ki? Yani 154 yerine 454 verse bile gümlemiyor mu? Bilmiyorum yanlış mı anladım konuyu acep? :/

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Hasbinallah kuraldan haberiniz yok yazıyorsunuz. Bir açın okuyun şu kuralı. Geçen sezona göre limitler geçen bu oynanan sezon değil. Seneye iki katı limiti olur. Ayrıca Başakşehir'in bir geliri yok. Taraftarı yok. Kombine, bilet, forma geliri yok. Seneye Cl faktöründen iki katı limiti olur.

bak dostum zorla benle tartışmaya girme zararlı çıkarsın bilgilerini kendine sakla benm mesajlarıma alıntı yapma. bu kadar çok bilgilisin git tff başkanı ol burda ne işin var senin. geçen sezonda başakşehir tüm takımlardan daha iyidi borçları bile yok nerdeyse.

• Sakin arkadaslar guzel guzel tartisin..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• GS ve FB'de maaş yükü çok ağır, 2 kulübü yiyen konu bu olacak.

Yalnız FB'nin bankalar birliği konusunda haklılığını belirterek şunuda söylemeden geçemeyeceğim: Açıklamada bahsedilen mevcut 64 milyon euro bütçe 520 milyon tl gibi bir limite işaret ediyor. Öyle bir limit kimsede yok ki? Yani 154 yerine 454 verse bile gümlemiyor mu? Bilmiyorum yanlış mı anladım konuyu acep? :/

zaten kendileri yazmış -436 milyon diye bence federasyon kaldırsın limitleri isteyen istediğini yapsın hesabı uefa kessin analarının liginde oynasınlar yabancı kuralıyla uğraşsınlar bunların neyine avrupa kardeşim

• GS ve FB'de maaş yükü çok ağır, 2 kulübü yiyen konu bu olacak.

Hocam o geçen seneki transflerle birlikte olan harcama muhtemelen.Zaten 92 milyon euro'lardan 64'e inildiği de yazıyor açıklamada.Ben öyle anladım yani ama açıklanan tarzda bir limit kabul edilemez.

• Fenerbahçe 7 senedir şampiyon olamıyor ve kupa alamıyor. Ekonomisinin bozulma noktası aziz yıldırım'ın yaptığı Nani,rvp yüksek ücretli oyuncular. Sonrasında ali koç geldiği gibi ilk 2 sezonda tam 30 transfer yaptı bakabilirsiniz. Bu 30 transferin çoğu başarısız oldu. Kalitesinden bağımsız 33 yaşında gustavo'ya 6.5m bonservis verildi ondan dönük bir bonservis kazanamazsın. Twitter'da Fenerbahçe'li tüm fenomen hesaplar ve gazeteciler Ali Koç'un elinde. Her başarısızlığında bu fenomen hesapları ve gazeticileri algı ile başka yere çekerek başarısızlığını ört pas etti. Niye 2 senede 30 transfer yapılıp başarılı olamadığını, paraları çar çur ettiğini konuşan var mı? Fenerbahçe taraftarı bu algıya uydukça değil 7 sene 14 sene şampiyon olamaz. Doğrular bunlar şimdi gene yanlış anlayan olacak. 30 transfer yerine 10 kaliteli transfer yapıp şampiyon olsaydı veya cl gitseydi limit falan konuşulur muydu? Fenerbahçe limiti artsa bile uefa ile anlaşması var sattığın kadar al gene o kadar transfer yapamaz. 1 transfer fazla yapar. Bu kadar objektif arkadaşlar devre arası Fenerbahçe yüzde 30 limit aşımı yaptı cezası puan silme ve transfer yasağı niye verilmedi onuda söylesin hepsini kabul edeyim. Aynı cezadan Bursaspor ve Eskişehir puanları silinip, transfer yasağı yedi. Fenerbahçe taraftarı bir algının peşinde gidiyor. Ali Koç çok yanlış yapıyor. Böyle başarılı mümkün değil olamaz.

• Fenerbahçe açıklamasını okudum ve maaşların Fenerbahçe gazeticileri tarafından yalan açıklandığına emin oldum. 64milyon maaş ödüyormuş kulüp. Gustavo 2.5m diyorlardı. Adam geldiği kulüpte 2.8 yada 3.6 seviyesinde alıyordu Fenerbahçe için indirim yaptı diyordu. İşte gerçekler bunlar. Ali Koç kap açıklamasına maaşları yazmadı hiçbir zaman. Başkaları almasın diye Deniz Türüç'e bonservis fazla ve fazla maaş ödedi. Vedat olayında öyle yaptı. Şimdi Mert Hakan olayı aynı şekil. Transfer çalımı deniliyor evet öyle ama şeffaf kap açıklaması yapmıyor. Dünya para veriyor hakettiğinden çok oyunculara. O yüzden bu halde işte kulüp bunu anlatmak istiyorum gene yanlış anlayacaklar.

• Limitin artması bir şey ifade etmeyecek ki? Fenerbahçe'nin uefa ile sattığın kadar al anlaşması var. İsterse 50 milyon limit versin tff. Onu geçtim geçen sezon limit aşımı yüzde 30'du fenerbahçenin. Bunun cezası transfer yasağı ve puan silme. TFF Puan silmiyor, transfer yasağı vermiyor limiti düşük veriyor eldekileri satarsanız,bankalar ile anlaşma yaparsanız transfer yapabilirsiniz diyor. TFF kıyak bile geçmiş açıkcası yanlış anlama. Bursaspor yüzde 26 ile puan silme ve transfer cezası aldı. Eskişehir'de aynı şekil.

Aynen öyle kıyak geçti Fener'e.Devre arasında yapılanlar falan hep yalan.Nihat Özdemir Ali Koç'u çok sever hatta(!).Siz ne söylerseniz söyleyin biz başkanın yanındayız.Ne kadar eleştirsek de Atatürkçü kişiliğini ve vizyonunu gayet biliyoruz.Bu takım yıkılmayacak İnşallah..

• Hocam o geçen seneki transflerle birlikte olan harcama muhtemelen.Zaten 92 milyon euro'lardan 64'e inildiği de yazıyor açıklamada.Ben öyle anladım yani ama açıklanan tarzda bir limit kabul edilemez.

Hocam FB'nin kabul edilmeyen özel bankalarla olan anlaşması dahil edilince oluşan rakam 56 milyon euro diye okudum. FB aslında çeşitli FB'li iş adamları sayesinde sponsorluktan çok güzel para kazanan bir kulüp, bu kadar üstüste şampiyon olamamaya rağmen 56 milyon euro müthiş para ama halihazırda 64 milyon euroluk bir yük varsa isteneni yinede vermez. Minimum 20 milyon eurodan kurtulması lazım ki yeni TD ve yapılanmasını bir nebze yapabilsin.

18.8 milyon euro olduğunu varsaymak bile saçma olur, yani tüm futbolcuları göndermen falan gerekiyor heralde.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Aynen öyle kıyak geçti Fener'e.Devre arasında yapılanlar falan hep yalan.Nihat Özdemir Ali Koç'u çok sever hatta(!).Siz ne söylerseniz söyleyin biz başkanın yanındayız.Ne kadar eleştirsek de Atatürkçü kişiliğini ve vizyonunu gayet biliyoruz.Bu takım yıkılmayacak İnşallah..

Atatürkçü kişiliği ve vizyonu şimdi ne alaka sen akıllı adamsın yapma gözünü seveyim. Futbol yönetme Atatürkçülüğüne mi bakıyor? Devre arası zaten yüzde 30 limit aştınız cezası bunun puan silme ve transfer yasağı. Bursaspor ve Eskişehir daha az aşmasına rağmen aldı ceza. Bugün açıklamada Fenerbahçe onuda söylemiş ceza gelecek diye. Hayır onu geçtim tamam arkasında olun, başkanı seviyorsunuz da Atatürkçülük kişiliğine laf atan olmadı. Ama bak akıllı adamsın şunu sorgula. 2 senede tam 30 transfer yaptı tam 30. Müthiş bir rakam değil mi? Hangisi başarılı oldu? Deniz Türüç kaç maça çıktı dünya para verildi. Reyes, Zanka, frey falan balon transferler say say bitmez. 33 yaşında gustavo 6.5 milyon bonservis verildi, 3 milyondan fazla da maaş alıyor. Satış yapamaz,gelir elde edemezsin. Yaptığı hamleler mantıklı mı? Vallahi böyle Fenerbahçe değil 7 sene 14 sene daha başarılı olmaz. Sen akıllı adamsın ama hatalarını da göz önüne al. Algı ve adamları ile Ali koç başarısızlığını hep başka yöne çekiyor. Sizin için kötü oluyor yoksa banane Fenerbahçe başarısız olmuş olmamış. Ama yazık Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri 7 senedir tek başarısı yok.

• sura16 Zamanında burda Fenerbahçeyi ve Ali Koç'u en çok eleştiren ben değil miydim? Ancak bir anda 18 Milyon Euro limit vermek nedir? Sen de akıllı adamsın Ali Koç'un belki de bu kişiliğinden dolayı bu kadar baski gördüğünü anlayabilecek düzeydesin.Biz takımın doğru gittiğini düşünmüyoruz hatta ben Ali Koç'un sportif konudaki başarısını yeterli bulmadığım için bu sene ayrılmasını isteyenlerdenim.Ama böyle bir durumda da sonuna kadar arkasında olacağımı belirtiyorum.

• sura16 Zamanında burda Fenerbahçeyi ve Ali Koç'u en çok eleştiren ben değil miydim? Ancak bir anda 18 Milyon Euro limit vermek nedir? Sen de akıllı adamsın Ali Koç'un belki de bu kişiliğinden dolayı bu kadar baski gördüğünü anlayabilecek düzeydesin.Biz takımın doğru gittiğini düşünmüyoruz hatta ben Ali Koç'un sportif konudaki başarısını yeterli bulmadığım için bu sene ayrılmasını isteyenlerdenim.Ama böyle bir durumda da sonuna kadar arkasında olacağımı belirtiyorum.

O konuda tamam doğrudur. Bence 18 milyon çok az. Ekonomik olarak çok bitik Fenerbahçe evet doğru da bir anda 18milyona kadroyu çekemez. En azından 2-3 sene süre vermesi lazım ki eldeki oyuncuların sözleşmesi falan bitsin. Sadece 64milyon maaş ödüyormuş kulüp. Limiti en azından mevcut kadroya yetecek kadar yükseltmeleri mantıklı olur.

• Bence olacak olanlar spor bakanlığı, Cumhurbaşkanı araya girer. Fenerbahçe bankalar birliği ile imzalar. Fenerbahçe'nin limiti 300ml TL civarına çekilir. Olacağı o gibi.