Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sezon 11 Eylül lakin yabancılar geri gelir mi :) transferi neye göre yapacaksın orası muamma yine kiralık topçu olursa facia yetenekli genç almak ve eldeki yaşlı yabancıları yollamak gerekiyor

Feghouli, Falcao, Linnes, Diagne, Babel, Belhanda, Maicon bir dünya kabarık kontrat var. Isimiz zor abi :(

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Pandeminin etkisi öyle böyle olmadı lakin bizim kanser spor için pandeminin etkisi olsada göze çarpmıyor.Kötüydük yine kötüyüz :D ha birde şu var takımlarda hocalarda futbolcularda tatile hazırlamış kendini.Hırs mırs kalmamış lig bitsin diye bakıyor gözler.

Ben sizinle kapışınca zevk alıyorum yalan değil ama siz gerçekten Emre ve Volkan ile bir düzen kurarsanız bence hiç iyi olmaz diye düşünüyorum kaliteli kadro işide artık tarih oldu sırf sizin için değil bu fpa belki hayırlı olacak bir kaç sene içinde

• Feghouli, Falcao, Linnes, Diagne, Babel, Belhanda, Maicon bir dünya kabarık kontrat var. Isimiz zor abi :(

lines hariç geri kalan hayatta gitmez yalnız diagne konusunda çok hata yaptılar kalmalıydı bu takımda sosyal medya üzerinden takım kurulmaz kardeşim bak falcao göz göre göre lades oldu

• lines hariç geri kalan hayatta gitmez yalnız diagne konusunda çok hata yaptılar kalmalıydı bu takımda sosyal medya üzerinden takım kurulmaz kardeşim bak falcao göz göre göre lades oldu

Güvenilir yerlere göre Belhanda'da paket diyorlar abi, Arabistan yolcusu.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ben sizinle kapışınca zevk alıyorum yalan değil ama siz gerçekten Emre ve Volkan ile bir düzen kurarsanız bence hiç iyi olmaz diye düşünüyorum kaliteli kadro işide artık tarih oldu sırf sizin için değil bu fpa belki hayırlı olacak bir kaç sene içinde

Buna bende katılıyorum açıkçası.İkisininde Fenerbahçe sevdasından hiç mi hiç şüphem yok lakin bazı şeyler sevdayla bitmiyor.Futbol artık eskisi gibi karadüzen değil bu takımın başına olay anında köpüren değil hamleleriyle köpürten biri şart.

• Güvenilir yerlere göre Belhanda'da paket diyorlar abi, Arabistan yolcusu.

Hatta satılmış diye duydum darısı ciguliye yalnız donk ile 1 milyon euro’luk anlaşma düşünülüyor yazık olur o paraya gerçekten inanılmaz paralar dönüyor yine kampanyalar başlar sezon ortası :)

• Buna bende katılıyorum açıkçası.İkisininde Fenerbahçe sevdasından hiç mi hiç şüphem yok lakin bazı şeyler sevdayla bitmiyor.Futbol artık eskisi gibi karadüzen değil bu takımın başına olay anında köpüren değil hamleleriyle köpürten biri şart.

Kesinlikle doğru söylüyorsun yedek kulübesi yönetmek kolay iş değil

• Şehrimin takımı Kocaelispor'un şampiyonluğunu kutluyorum. 2.ligte başarılar diliyorum. Ait olduğu yere yani Süper Lige dönmesi dileğiyle. 💚🖤

• dün aradım aboneliğimi iptal ettim. Süper lig zaten izlenmezdi o paralara artık yabancı sınırlamasıyla hiç çekilmez artık. Yabancı sınırlamasını isteyenler alsın abonelik. Yıllardır öğrenemedik 20 yılda kaç kere değişti yabancı sayısı hangisinin ne faydası oldu. Mesele sayıdan önce zihniyeti değiştirmek altyapıyı geliştirmek. Altyapıdan disiplinli kaliteli karakterli yetenekli gençler yetiştirmek. 20 yıl öncede 35 yaşındaki emekliliği gelmiş adamlara milyon eurolar veriyorduk yabancı sınırı 1 futbolcu olsa yine gider bizim yöneticiler/taraftarlar 35 yaşındaki adama milyon eurolar verir/verdirtir. Scout'ta neymiş. diagneyi falcaoyu kim aldırdı galatasaraya taraftar. dünyada forvet yok gibi yönetimde taraftarda aylarca bu isimle yattı kalktı. aynı taraftar/yönetim teneke bağlayıp gönderecek şimdi. Bizim yöneticilerin de taraftarında zihniyetinde değişim şart. Yabancı sayısına gelene kadar değişecek o kadar çok şey var ki...

• Şu yabancı sınırını savunanlar ne açıdan savunuyor bana lütfen anlatsın. Altyapı tesisleri yetersiz, oyuncular eğitim almıyor tak 11'e koydun diye altyapıdan oyuncu mu kazanmış oldun? Bende bunu anlamıyorum. Yabancı sınırı varken hangi topçu ülkeden çıktı? 2008 stoper yoktu uğur boral,hakan balta falan devrildi. Euro 2016 stoper yoktu okay mehmet topal oynadı. Şimdi stoperlerin Ozan Kaan Almanya, Merih mert müldür(sağ bek) İtalya, çağlar İngiltere, zeki (sağ bek) umut (sol bek) Fransa'da oynuyor. Orta saha okay İspanya, hakan Çalhanoğlu İtalya, Cengiz İtalya, yunus Mallı Almanya,kenan karaman Almanya,Enes Ünal İspanya. Milli takımın 11'inde 8 tane Avrupa'da oynayan futbolcu var. Müthiş bir prestij bu. Avrupa sana imreniyor yaptığına bak. Hangi ülkede yasak var ve başarılı olmuş ciddi soruyorum? Biri de malum takım yazmış forumdan. Herhalde Twitter'da Bülent Uslu, Ankaralı Atiba okuyup gelmiş. Malum takımın adı yok mu? Yabancı sınırı 8 kime batıyor demiş 6 düşünce ne yapacaksın? Beşiktaş en kötü etkilenecek takım. Düzgün yerlisi yok takımda. 40 yaşına gelmiş atiba oynuyor. Yerli transfer yapma şansı yok. Altyapı o kadar iyi değil çünkü U19 u17 kaçıncı oluyor görüyoruz. Bomboş işler. Bu yasağı kim getirdi oda belli.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• En başta yönetimin transfer politikasını değiştirmesi gerekiyor artık.Oyuncular yaz kampına bile yetişemiyor.Her sene 10-15 tane adam alıyorlar 10-15 tane adam gönderiyorlar.Altyapıda birsürü genç topçular var yıllardır Ozan Kabak'tan başkası girmedi takıma.Bu kadar cezaya,sakata rağmen hoca hala Jimmy ve Şener gibi pili bitmiş,futboldan uzak adamları oynatarak yanlış yapıyor.Emin Bayram'ı falan geçtim de;Ömer Bayram'ı 80 dakika orta sahanın her alanında izleyen (!) gözlere Atalay'ı izleme fırsatı verilmiyor.1 kere bile fırsat verilmedi şu çocuğa ligde.Yaşı geldi 20'ye hala fırsat bekliyor.Avrupa'da bu yaşta bir sürü oyuncu var senede 25-30 maç banko oynuyorlar.23 yaşında olan Youri Tielemans'ın 2013 yılından beri çıktığı toplam resmi maç sayısı 258..Bu kafa ile devam edersek işimiz yaş.

• Hala yerli - yabancı oyuncu ayrımı yapılmasını gerçekten anlamıyorum. Buyurun bakın 14 yabancı kuralı var fakat Trabzonspor mükemmel şekilde genç ve yerli oyuncu oynatabiliyor. Biz niye yabancı oyuncu sayısını sınırsız bırakıp ekstra madde ekleyemiyoruz. Mesela şu yaş üstü olmaz, milli takımda oynamamışsa gelemez gibisinden koy net tavrını gelecekse iyi adam gelsin futboluna katkı versin. Yerli oyuncu yetiştirmek için yabancı oyuncuyu yasaklamak nasıl bir mantık gerçekten anlamıyorum.

Aslında sorun ülkemizde şu, maalesef futbolu yöneten kişilerin genel mesleği inşaat olduğu için çok global düşünmelerini beklemiyorum, şu federasyon da bir tane futbol bilen bunun içinden gelen adam yok. Her senemiz bu yüzden kayıp, milli takım teknik direktörümüz çok yetenekli fakat milliyetçi duygularla fikir veriyor federasyona. Bu spor global bir spor, dünya ile yarışmak istiyorsak onlar gibi düşünmek zorundayız. Velhasıl kelam yerli oyuncu yetiştirmenin yabancı sayısı ile alakası yok, futbolda bir reform yapacaksın sonra kaliteli yabancı futbolcu almak senin seçeneğin olacak.

• Mesela İngiltere'de Onyekuru, Everton kulübün oyuncusuyken sırf Nijerya milli takiminda forma giymedigi icin Everton kurallar gereği oynatamadı. Bir futbolcunun kendisini öylesine gelistirmesi gerekiyor ki, önce milli takiminda oynayacak, ardindan ingiltereye transfer olursa oynama sansini bulabilecek. Zira transfer olsa bile oynayamayacak. Keza Everton sırf bu yüzden onyekuruyu monacaya satmak zorunda kaldi.

Biz hala yabanci sayjsi ile ugarasip duralim. Öyle kurallar koy ki, ülke futbolu gelissin. Federasyindan bir tane akilli adam cikipta demiyor ki, yabanci kurali sacmalik.

• Bizde ki olay tamamen menejerlerin işi yerli futbolcuymuş süper lig dahil bütün hocalar çıkartsın tutan mı var yok hocalar bile yerli oyuncu transferinden para alıyor arkadaşlar geçen gün denizl maçını izliyorum kaleci ve eski iki tabzonlu yumlu ve yamlu ya alt yapıda bu adamlar kadar oynayacak oyuncumu yok denizlide bütün takımlardan bir sürü örnek veririm size alt yapılarda hala torpil dönüyor bu ülkede yabancıyı yasaklayın torpil kısmı para yedirme kısmı bitmediği sürece oyuncu çıkmaz

• Yabancı futbolcu sınırlaması olayı, futbolseverler hariç, herkes için win-win durumudur. Türk futbolcular hayalini kuramadığı takımlarda yer bulacak. Menajerler bu durumdan nemalanacak. Teknik direktörler, kulüp başkan ve yöneticileri ceplerini dolduracak. Siyasiler futbol ile gündem belirleyecek. olan yine taraftara olacak.

Kimse kusura bakmasın ama ben Tarık Çamdal, Mustafa Sarp gibi tipleri Galatasaray'da izlemek istemiyorum. Yanına pas atamayan adamları izleyip cinnet getireceğim bir maça zaman ayırmak istemiyorum.

An itibariyle yayıncı kuruluş ile sözleşmemi uzatmayacağımı kendilerine beyan ettim. Maç yayını olduğu saatlerde de hiç bir mekanda bulunmama, lisanslı ürün almama gibi kararlar aldım (korsanla işim olmaz, yanlış anlaşılma veya yönlendirme olarak algılanmasın). Tüketici olarak haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

• sura16 benim isim vermeme gereği duyup malum takım yazmamı eleştiriyorsun kalkıp kendin benim için isim verme gereği duymadan biride diye hitap ediyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bir şeyi eleştireceksen aynı şeyi kendin yapmayacaksın ki yaptığın eleştiride haklı olabilesin.

• Rize Kayseri arasında çok önemli bir maç var ama RİZE takımının bundan haberi yok Kayseri çok iyi top oynuyor ama mensah diye bir çocuk var kendini ne sanıyorsa hep bir çalım sevdasında bu şekilde devam ederse Kayseri yener

• Kayseri kalecisi yediği golde kısmen hatalıydı ama yüzde yüz bir golü çıkarttı. Kayseri çok kaçırdı bakalım nolur.

Yabancı sınırı geldikten sonra Türk futbolu bitmiştir. Zeki yavru Mustafa Yumlu Mustafa Akbaş Batuhan Atarslan gibi gereksizlere milyonlar dökülecek yine. İngiltere ve İtalya izlerim daha iyi. Ha bir de Vintersaga kombine ayarlarda bizi misafir ederse İsveç ligini izlerim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.