Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Maçı çevirmeleri hakan'a yazar. Girdiği gibi oyunu değiştirdi. Rebic çok iyiydi milanda. Juventus'ta rabiot'un golü çok iyi.

Yalnız Hakanın maşallahı var çocuk gerçekten kendini buldu inşallah böyle devam eder bizede başına taş düşer belki gelir

• Hakan'ı milli takımdaki taktik yakıyor, çocuğu atıyorlar sol kanata yetmezmiş gibi arkasında ve önünde yer alan sol bek ve forvet mevkilerimiz kalite olarak milli takımın kalan ortalamasından çok geride olduğu için verimi iyice düşüyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Hakan'ı milli takımdaki taktik yakıyor, çocuğu atıyorlar sol kanata yetmezmiş gibi arkasında ve önünde yer alan sol bek ve forvet mevkilerimiz kalite olarak milli takımın kalan ortalamasından çok geride olduğu için verimi iyice düşüyor.

Kardeşim vallaha o kadar güzel söyledin ki benim anlamadığım bu işte bu adamın milanda nasıl oynadığını göre göre nasıl milli takımda adamı hapsediyorlar sol kanata bu da çok garip geliyor bana

• Kardeşim vallaha o kadar güzel söyledin ki benim anlamadığım bu işte bu adamın milanda nasıl oynadığını göre göre nasıl milli takımda adamı hapsediyorlar sol kanata bu da çok garip geliyor bana

Hakandan driplinglerle hızlıca sol kanadı yarsın geçsin beklentisi varda, ticari araçla hız yapılır mı veya spor araçla yük taşınır mı? Haketmediği bir eleştiriyi topluyor bencede.

Şenol hocada aklındaki oyunu oynatmak istiyor, Hakan işte kendini ne kadar adapte edebilirse.

• Hakandan driplinglerle hızlıca sol kanadı yarsın geçsin beklentisi varda, ticari araçla hız yapılır mı veya spor araçla yük taşınır mı? Haketmediği bir eleştiriyi topluyor bencede.

Şenol hocada aklındaki oyunu oynatmak istiyor, Hakan işte kendini ne kadar adapte edebilirse.

Bence milli takım futbolculara göre sistem ile olur hocanın artık geliştirmesi lazım diycem ama kısır döngü üç hocanın etrafında döndüğü için fazla umutlanmıyorum yoksa şu an ki takım çok potansiyelli

• Bence milli takım futbolculara göre sistem ile olur hocanın artık geliştirmesi lazım diycem ama kısır döngü üç hocanın etrafında döndüğü için fazla umutlanmıyorum yoksa şu an ki takım çok potansiyelli

Valla aynen abi maşallah muhteşem bir kuşak yakaladık, değerlendirmemiz şart...

• Yabancı sınırı getirildi. Bu sezon kadroda 14 yabancı sahada 8 maksimum yabancı. Altyapıdan 2000 doğumlu ve sonrası 1 tane en az oynatma zorunluluğu 11'de.

Gene menajerler ve Alman kulüpleri zengin olacak. Getirecekler gurbetçi topçuları. Skandal karar. 15 senede 9 kere Kural değişmiş. Mevcut kural 28 Türk'te yapabilirsin ama 14 türk zorunlu diyordu. Yazık oldu. Digiturk aradım ve iptal etmek istediğimi söyledim Eylül'de sona eriyor en yakın bayiden iptal ediliyormuş ilk işim iptal ettirmek olacak. Umarım yayıncı kuruluş çekilir ligin değeri iyice düşer bunlara müstahak.

Tek doğru kural altyapıdan 11'de oynatma zorunluluğu. Onun harici rezalet karar. Mevcut kural devam edip Altyapı'dan oynatma zorunluluğu olsa 1-2 yıl içerisinde deli ihracat yapardık şimdi yapamayacağız. Sebep de şu. 6 yabancı 5 Türk'e kadar düşüyor kural. Eee türk oyuncu satarsan yerini nasıl dolduracaksın? Zaten bulamıyorsun. Zamanında Selçuk inan ve Burak Yılmaz bu yüzden satılmadı. Şimdi bambaşka Avrupa kariyerleri olacaktı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Futbolu futbol dışı birileri yönetirse böyle oluyor maalesef, hiçbir açıklaması yok. Sahada çok Türk görmek istiyorsan koyarsın ilk 11'de 2 tane altyapı oyuncu şartı zaten otomatik olarak bu sana 18×2=36 tane milli takım potansiyelli futbolcu çıkarır. Yerli topçuların menajerleri ellerini sıvazlıyordur şimdi, ahhhh ah...

Bu arada futbol severler yayıncı kuruluşu etiketleyerek yabancı kuralı gelirse decoderler iptal kampanyası başlattı. Zaten indirim talep eden yayıncı kuruluş, bütçeyi iyice kısabilir.

• 14 yabancı çok 8 i oynayacak diğerleri ne yapacak.Kademeli olacaksa o zaman bu sene 11 de seneye 9 sonra 7 de.Bu artı oyuncu mantığı boşa giden para demektir.Genç oyucu 11 de olsun 2 tane de yedek kulübesinde.Yine yok tarık çamdal vs.örneklerine girmeyin.Kimse silah zoruyla transfer yaptırmıyor.İyi topçu değilse 1.lige bak 2.lige bak amatöre bak hiç bulamıyorsan alt yapını adam gibi oluştur ihtiyaç bile duyma...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Artık altyapıya önem vermenin vakti geldi geçiyor bile.Sırf yıldız diye 33-34 yaşında ki adamlara tonlarca para ödemenin mantığı yok.Bak sırf yıldız diye Falcao'yu aldılar herkes bekledi bekledi sonuç ? adam 2 maç oynuyor 10 maç yok.Gerekirse ilk 11 tamamen yerlilerden oluşsun artık altyapıya önem verme zamanı.

• Başakşehir'in şampiyonluğu artık hayırlı olsun.Adamlar 3 senedir herkesten daha çok hak ediyor ve sonunda hak ettikleri şampiyonluğu elde edecekler.2. ile puan farkı 4 oldu ve 3 hafta kaldı.Başakşehir 1 tane maçı kaybetse bile birşey değiştirmiyor..

• 14 yabancı çok 8 i oynayacak diğerleri ne yapacak.Kademeli olacaksa o zaman bu sene 11 de seneye 9 sonra 7 de.Bu artı oyuncu mantığı boşa giden para demektir.Genç oyucu 11 de olsun 2 tane de yedek kulübesinde.Yine yok tarık çamdal vs.örneklerine girmeyin.Kimse silah zoruyla transfer yaptırmıyor.İyi topçu değilse 1.lige bak 2.lige bak amatöre bak hiç bulamıyorsan alt yapını adam gibi oluştur ihtiyaç bile duyma...

Tarık Çamdal örneği vermeyelim fakat o dönemden bugüne Zeki Çelik harici 3 büyük potansiyelli bir yerli bek önerebilir misin abi? Kimse Tarık'a bayılarak almadı, Türk pasaportu zorunluluğu olduğu için o seçildi. Seneye bu kuralı başlatıyorsan, yine yerli transferine saldır demektir bu. Domates değil ki bu şimdi ek 2-3 ay sonra çıksın.

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()