Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merak ediyorum bu saçma sapan düşünce sadece Türkiye'de mi var yoksa İngiltere'de falanda Klopp'a çıkıp sıkıyorsa Aston Villa, Southampton'u falan şampiyon yap deniyor mu?

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Merak ediyorum bu saçma sapan düşünce sadece Türkiye'de mi var yoksa İngiltere'de falanda Klopp'a çıkıp sıkıyorsa Aston Villa, Southampton'u falan şampiyon yap deniyor mu?

Bunun sıkıntısı başka. 2015'te Fatih Terim milli takım antrenörü iken alt yaş kategorisinde antrenör olmak ve oyuncu yetiştirmek için izin istemiş. Fatih hoca onaylamayınca bunu almamışlar milli takıma. O yüzden kuyruk acısı var. Ankaragücü tarihinin en yüksek puan ortalaması Fatih Terim'e ait :) Fiorentina ile İtalya'da yaptıkları da ortada.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Öncelikle şunu belirteyim ki Fatih Terim Türkiye hariç hiç bir yerde başarılı olamaz. Fiorentina ve Milandan sonra neden avrupaya gitmedi? Milli takım ve Galatasaray arasında mekik dokudu. İyi teknik adam lakin o kadar da büyük imparator falan değil. Maldini Fatih Terim için çok ağır sözler kullanmıştı ve de galiba haklıydı. Türkiye de şampiyonluklar kazanmakla imparator falan olunmaz. Yendiğin takımları her sene yeniyorsun zaten. Avrupa da ne başarın var? 20 sene evvel alınmış bir uefa kupası? Başka? Hiç bir şey. Bu sadece fatih Terim için geçerli değil aslında Türk antrenörlerin alayı için geçerli

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Şimdi tamam son dönem oyun tarzını beğenmesem de Fatih hocayı da gönlümden atamam.O dönemde şerefli mağlubiyetlerin kuşağıydık.Kazanılan uefa kupası bu dönemden daha ciddi bakılan bir arenaydı.Bunu o dönemde başarabilmek mucizeydi.Kazanıldığında sadece gsliler değil tüm şerefli mağlubiyet kuşağı kazandı.O yüzden taraftar imparator da der vs.. de der.O kadar da gargaraya getirilecek biri değil.O zamanın milanı bugünün liverpool u gibi düşünürsek başarılı olmasa bile tercih edilmiş bir Türk antrenörüydü...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Öncelikle şunu belirteyim ki Fatih Terim Türkiye hariç hiç bir yerde başarılı olamaz. Fiorentina ve Milandan sonra neden avrupaya gitmedi? Milli takım ve Galatasaray arasında mekik dokudu. İyi teknik adam lakin o kadar da büyük imparator falan değil. Maldini Fatih Terim için çok ağır sözler kullanmıştı ve de galiba haklıydı. Türkiye de şampiyonluklar kazanmakla imparator falan olunmaz. Yendiğin takımları her sene yeniyorsun zaten. Avrupa da ne başarın var? 20 sene evvel alınmış bir uefa kupası? Başka? Hiç bir şey. Bu sadece fatih Terim için geçerli değil aslında Türk antrenörlerin alayı için geçerli

Sallamak çok kolay. Madem izlemişsiniz ki bende izleyemedim o dönemleri sizin yaşınızda yetiyor. He inanmıyorsanız YouTube, Google kullanabilirsiniz. Fiorentina ile İtalya kupası finaline çıktı. Milan'dan ayrıldığında 9. Hafta 4. Sırada idi ve liderle çok az bir puan farkı vardı. Milan'da oyuncu grubu fatih terim'i yedi. Maldini değil pirlo ağır sözler söyleyen isim. Maldini,inzaghi,gattuso ile arası iyidir fatih hocanın. Pirlo'nun kuyruk acısı da şu. Fatih Terim o bölgeye rui costa'yı milan'dan transfer ediyor ve pirlo yedek kalıyor. Böyle olunca pirlo oyuncu grubunu örgütleyip o zamanın İtalya ligi için önemli ismi Ancelotti'yi getirtiyor. Aynı Tudor olayı. Adam 2. Sırada idi camia da Fatih Terim ismi öyle güçlü ki kovuldu hemen Fatih Terim getirildi. Fatih Terim'i milan'dan sonra İtalyan kulüpler istiyor ama o dönem İtalya Ligi'nde bir sezonda teknik direktör 2 kulüp çalıştırabilir maddesi olunca 1 sene beklemesi gerekiyordu. O yüzden Galatasaray'da teklif atınca süper kupayı da almıştı hakan ve ümit ile geri dönüyor. Türkiye hariç hiçbir yerde başarılı olamaz çok komik. Bugün premier ligde bile çok rahat başarılı olur. Gayet bizim için imparator. 10 sezon 8 şampiyonluk sayısız kupa ve UEFA'yı kazandırdı. 20 sene önce bir UEFA aldı diyorsunuz da diğer teknik adamlar alsaymış niye almadı? Avrupa'da ne başarın var diyorsunuz 2012-2013 sezonu cl'de çeyrek finale çıkarttı. Eğer hakem doğramasa real'i ezip geçseydi takım o sezon en kötü finalist olurdu hatta o gazla kupayı bile getirebilirdi. Tamam karakteri,hareketleri yüzünden Fatih Terim'i sevmeyebilirsiniz de adamı boş kötülemenin bir anlamı yok.

• Şimdi tamam son dönem oyun tarzını beğenmesem de Fatih hocayı da gönlümden atamam.O dönemde şerefli mağlubiyetlerin kuşağıydık.Kazanılan uefa kupası bu dönemden daha ciddi bakılan bir arenaydı.Bunu o dönemde başarabilmek mucizeydi.Kazanıldığında sadece gsliler değil tüm şerefli mağlubiyet kuşağı kazandı.O yüzden taraftar imparator da der vs.. de der.O kadar da gargaraya getirilecek biri değil.O zamanın milanı bugünün liverpool u gibi düşünürsek başarılı olmasa bile tercih edilmiş bir Türk antrenörüydü...

Ki Galatasaray'ı bu işten ayıklayacak isimde Fatih hoca. Çok iyi altyapı oyuncularımız var. Bu yaz çoğunu kampa götürür seneye de oynatır. 4 sene daha Allah ömür verir ve kulüpte kalırsa çok güzel sistem uygulayıp düzlüğe çıkarıp başkanlığa geçiceğine adım gibi eminim. Bu sene arda'yı isteme sebebi o. Simeone, Luis Enrique,German Burgos gibi çok iyi antrenörler ile çalıştı. Avrupa futbolunu gördü ve antreman sistemini biliyor. Arda 1 sezon oynayıp Selçuk,Arda ve Hakan Balta Levent Şahin'in yardımcıları olacak. Bu 3-4 sene hoca sırf teknik ekibi eğitecek ve onlara sistemi bırakacak. İsteği bu uygulayabilir mi Allah bilir.

• Fatih hoca dahil ki hiç yoktan Avrupa’ya gidip çalıştırdı takım biri milan ayrıca yok gaz veriyordu taktik yoktu derseniz komik olur söyleyen futbolcuda komiktir bu kadar parayı hiç bir yerde kazanamazlar ne işleri var Avrupa’da bu yüzden giray bulak denen kişileri fazla takmamak lazım muhakkak bir acısı vardır

• Niye sallıyor oluyorum kardeşim. Eleştiremez miyim. Ben beğenmiyorun fatih Terimi. O kadar da büyük bir teknik direktör olduğunu da düşünmüyorum. Herkesin görüşü kendine

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Tamam karakteri,hareketleri yüzünden Fatih Terim'i sevmeyebilirsiniz de adamı boş kötülemenin bir anlamı yok.

Niye sallıyor oluyorum kardeşim. Eleştiremez miyim. Ben beğenmiyorun fatih Terimi. O kadar da büyük bir teknik direktör olduğunu da düşünmüyorum. Herkesin görüşü kendine

Tamam ben diyorum sevmeyebilirsin, eleştirebilirsin ama en saçma ve mantıksız yerlerden boş eleştiri yapıyorsun. Mantıklı bir yanı yok. Durduk yere boş yere yanlış bir şekilde eleştirmenin anlamı yok.

• Feghouli tamam amatörce bir hata ile atıldı ama ırkçılık yapmak nedir ya? Galatasaray taraftarı çok nankör. Bu sene şampiyonluk bizzat taraftar yüzünden gitti. Sezon başı marcao'nun hamile karısına ve 1 yaşındaki çocuğuna küfür edildi. Şimdi herkes marcao'cu. Sezon başı marcao,luyindama,seri,nzonzi,Mariano,Babel, Belhanda hepsi yuhalandı. Belhanda, feghouli,Mariano 2 senedir seni şampiyon isimler. Feghouli tamam amatörce atıldı bileti kesildi bir daha oynayamaz da niye ırkçılık yapıyorsunuz ya? Şu sosyal medya düzenlemesi yasaklama olmadan şart. Azıtmış millet. Nankör insanlardan nefret ediyorum.

• Feghouli tamam amatörce bir hata ile atıldı ama ırkçılık yapmak nedir ya? Galatasaray taraftarı çok nankör. Bu sene şampiyonluk bizzat taraftar yüzünden gitti. Sezon başı marcao'nun hamile karısına ve 1 yaşındaki çocuğuna küfür edildi. Şimdi herkes marcao'cu. Sezon başı marcao,luyindama,seri,nzonzi,Mariano,Babel, Belhanda hepsi yuhalandı. Belhanda, feghouli,Mariano 2 senedir seni şampiyon isimler. Feghouli tamam amatörce atıldı bileti kesildi bir daha oynayamaz da niye ırkçılık yapıyorsunuz ya? Şu sosyal medya düzenlemesi yasaklama olmadan şart. Azıtmış millet. Nankör insanlardan nefret ediyorum.

sen çok duygusal yorum yapıyorsun yaşını bilmiyorum kardeşim ama oyuncu yuhalamak çok normal sen sahada gez top oynama yüreğini koyma sonra taraftar suçlu o kadar değil tamam sosyal medyadan küfür ve ayrımcılık kabul orda seninleyim ama sen geçen sene bir kaç maç iyi oynadın gol attın diye dün yaptığın hatayı kabul edemem sen orda bir camianın bir senelik emeğiyle oynuyorsun

• Maalesef kuzey afrikalı futbolcuların istikrar ve disiplin sorunu var. Ben kuzey afrikadan futbolcu alacağıma , slav veya kuzey avrupalı futbolcu almayı tercih ederdim.

• sen çok duygusal yorum yapıyorsun yaşını bilmiyorum kardeşim ama oyuncu yuhalamak çok normal sen sahada gez top oynama yüreğini koyma sonra taraftar suçlu o kadar değil tamam sosyal medyadan küfür ve ayrımcılık kabul orda seninleyim ama sen geçen sene bir kaç maç iyi oynadın gol attın diye dün yaptığın hatayı kabul edemem sen orda bir camianın bir senelik emeğiyle oynuyorsun

Yuhalamak normal değil. Sezon başı Cl maçında oyuncu mu yuhlanır? Beğenmiyorsa hoca sene sonu satar. Sene başı yuhlayarak oyuncunun itibarını zedelersin yazın da 5 m satacaksan 1m satmak zorunda kalırsın. O işler o kadar kolay değil. Ben diyorum ki feghouli'nin yaptığı çok amatörce yanlış zaten kulüp ile ilişkisi koptu yazın kesin satılır. Şimdi ırkçılık yapmanın manası nedir? Irkçılık, küfür, hakaret tamamen saçmalık. Yuhlamakta argo söylemek istemiyorum anladınız geri bir düşünce.. Oyuncunun değerini düşürüyorsun ve kulübün itibarını zedeliyosun. Sana ne topçu gelir,ne topçu satarsın. Sizin yaptığınız yanlış. Tepkin illa olsun adam Dünya maaş alıyor ama yuhlamak maç ortasında hele Cl maçlarında tamamen saçmalık. Hoca oynatıyorsa bir bildiği vardır. 7-24 1 hafta oyuncular ile antreman yapan o. Demek ki o oyuncu diğerlerinden daha iyi halde ki oynuyor. Taraftar beğenmiyorsa ,hoca da istemiyorsa transfer döneminde satılır. Yuhlayarak satışını da zorlaştırıyorsun.

• Bugün İsveç Ligi'nde lider Norrköping, ligin sağlam ekiplerindem Göteborg'u 3-1 yendi. Norrköping'in 17 yaşındaki yıldızı İsak Bergmann 1 gol 1 asistle oynadı. Gelecekte iyi bir yere gelebilecek potansiyelli topçu. Mevcut değeri 100 bin euro gözüküyor ama yakın zamanda iyi bir paraya transfer olur diye düşünüyorum. Adam Norrkoping'e geçen kış İzlanda'dan gelmiş, belki de bedavaya.

https://www.transfermarkt.com.…son/profil/spieler/579565

Ey Türk kulüpleri sesimi duyuyorsanız şu ligi az biraz takip edin, senede az-çok para kazandırabilecek 2-3 oyuncu banko yav. :sleeping:

Bara döda fiskar följer strömmen...

• sen çok duygusal yorum yapıyorsun yaşını bilmiyorum kardeşim ama oyuncu yuhalamak çok normal sen sahada gez top oynama yüreğini koyma sonra taraftar suçlu o kadar değil tamam sosyal medyadan küfür ve ayrımcılık kabul orda seninleyim ama sen geçen sene bir kaç maç iyi oynadın gol attın diye dün yaptığın hatayı kabul edemem sen orda bir camianın bir senelik emeğiyle oynuyorsun

Kesinlikle katılıyorum.Taraftar ne yaparsa yapsın her zaman haklıdır.Futbolcuların hepsi paraya bakıyor.Bu taraftar yeri geliyor Fatih Terim'e de laf atıyor.Türkiye'de forma fiyatları bile 150 tl üstünden başlarken,o formayı alabilmek için öğrenci kardeşlerimiz yeri geliyor okul harçlığından biriktiriyor.Futbolcuların böyle yuhlanmasının ben yanlış olduğunu düşünmüyorum.

• Bugün İsveç Ligi'nde lider Norrköping, ligin sağlam ekiplerindem Göteborg'u 3-1 yendi. Norrköping'in 17 yaşındaki yıldızı İsak Bergmann 1 gol 1 asistle oynadı. Gelecekte iyi bir yere gelebilecek potansiyelli topçu. Mevcut değeri 100 bin euro gözüküyor ama yakın zamanda iyi bir paraya transfer olur diye düşünüyorum. Adam Norrkoping'e geçen kış İzlanda'dan gelmiş, belki de bedavaya.

https://www.transfermarkt.com.…son/profil/spieler/579565

Ey Türk kulüpleri sesimi duyuyorsanız şu ligi az biraz takip edin, senede az-çok para kazandırabilecek 2-3 oyuncu banko yav. :sleeping:

Büyük potansiyel kendisi. Sol ayağı çok iyidir. 100 bin Euro yazıyor da transfermakt hiçbir şey ifade etmiyor o değer maalesef. Şuan şu çocuğu almaya kalksan minimum 2-3m isterler. Fransa ikinci lig çok beğendiğim orta saha Check Doucoure var 20 yaşında 4m istiyorlar. Evander 2 senedir takip ediyorum bu sene 7-10m arası bonservis istiyorlar.

• Kesinlikle katılıyorum.Taraftar ne yaparsa yapsın her zaman haklıdır.Futbolcuların hepsi paraya bakıyor.Bu taraftar yeri geliyor Fatih Terim'e de laf atıyor.Türkiye'de forma fiyatları bile 150 tl üstünden başlarken,o formayı alabilmek için öğrenci kardeşlerimiz yeri geliyor okul harçlığından biriktiriyor.Futbolcuların böyle yuhlanmasının ben yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Yanlış olmadığını düşünüyorsun iyi hoş. Şimdi Galatasaray'da ffp var. Bonservis getirecek 2 tane önemli topçun var stoperleri saymıyorum. Feghouli ve belhanda. Onlarında maaşı yüksek diye bonservisi çok yüksek olmaz. Sen yuhluyorsun 5m bonservis ederi varsa 2m düşürüyorsun direk. Eee oyuncuyu satmadan nasıl transfer yapacaksın? Çok kolay sanıyorsunuz bazı şeyleri. Çok yanlış düşünce çok. Beğenmiyorsanız adamı sene sonu satılır. Zorla mı kontratı aldı sizden? O kadar para alıyorsa yönetime kız niye veriyor diye? Yada sen futbolcu olsaydın ne güzel o kadar kazanırdın? Oyuncunun satılma ihtimalini düşürüyorsunuz öyle yaparak. Ki ırkçılık daha fazla yapılıyor şuan o çok daha kötü. Kulübün,ligin, ülkenin imajı zedeleniyor.