Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hüseyin hoca kimi alsın? Yedekler de topçu yok. 95. Dakika da o golü yersen bırak şampiyon olmayı 2. Bile olamazsın. Hosseini gibi mal bir stopere sahipsen şampiyonluk hayal. Gaston Campi ilk golde Cisse ye neden o kadar uzak duruyor. Nasip bakalım bu saatten sonra işimiz çok zor. 90. Dakika topu oyunda tutacak tek adam Abdülkadir ve sen onu çıkarttın. İşimiz çok zor

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 3d66b301a114ff297d67.jpg

Evet arkadaşlar kanalıma hoşgelidiniz. Bu pozisyonda faul vermeyen var hakemi Abdülkadir Bitigen haftaya Ankaragücü Trabzonspor maçına orta hakem olarak atandı. Sonra Yusuf sen çok küfür ediyorsun 😀

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bunların allah cezasını verecek. Geçen sene yüzde 20 indirim yaptı kulüpler. Zaten dünya üzerinde yayın geliri olarak en düşük kazanan ülkelerdeniz. Premier lig sonuncusu Türkiye liginin lliderinin iki katı gelir alıyor. Sezon başı paketlere 120 tl Türkiye ligi, İtalya ligi, İspanya ligi dahil dediler. Çoğu kanalı açmıyor. İspanya ligi hiç yayınlanmadı. İtalya ligi kaldırıldı dün. Formula 1 antrenman ve sıralama turları vermiyor. Sadece Türkiye ligi için 120 tl ödüyoruz. Pandemi sürecinde maçlar oynanmazken de para aldılar. Aziz Yıldırım zamanında bunlara çok güzel baş kaldırdı kimse destek olmadı. Umarım kulüpler taviz vermez,vermemeli.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Üstelik anlaşmada sabit dolar kuru (5,80) uygulanıyor. Buna rağmen devamlı itiraz ,devamlı indirim talebi. Yalnız demek ki iyi kitlemişler katarlılara . Katarlılar f/p den memnun kalmadı. Ama biz banane kardeşim anlaşma yaptık ,takır takır ödeyeceksin diyemiyoruz . Acaba neden ???????

• Ya bu ligi yayınlayacak bir kanal bulamazlar parti trt ye kalır

hocam mevzu ,kimin yayınlayacağı değil.bedavaya veya düşük bir ücretle trt de yayınlar acun da. Önemli olan anlaşılan naklen yayın gelirini elde edebilmek. Bu para gelmez ise ,bırakın transferi ,maaşları ödeyemez kulüpler .

Sorun şu ki tff nin ve kulüplerin kabul etmiyoruz deme şansı yok. Katarlılar işi uyandılar . Bakın buraya yazıyorum. Piyasayı % 30 ile açtılar . % 10-15 tav olacaklar. Ne kadar koparsak kardır diyecekler ,çünkü maalesef gebeyiz.

• hocam mevzu ,kimin yayınlayacağı değil.bedavaya veya düşük bir ücretle trt de yayınlar acun da. Önemli olan anlaşılan naklen yayın gelirini elde edebilmek. Bu para gelmez ise ,bırakın transferi ,maaşları ödeyemez kulüpler .

Sorun şu ki tff nin ve kulüplerin kabul etmiyoruz deme şansı yok. Katarlılar işi uyandılar . Bakın buraya yazıyorum. Piyasayı % 30 ile açtılar . % 10-15 tav olacaklar. Ne kadar koparsak kardır diyecekler ,çünkü maalesef gebeyiz.

Kesinlikle katılıyorum sana ama burda yinede devlet el atmalı özellikle kulüp yönetimleri ile alakalı inan orayı düzeltseler ligin kalitesi artar kulüpler iyi yönetilir her gelen para aklamaz paralar boşa gitmez transferlerde usülsüzlük olmaz

• Trt yayınları alsın.Trt katkı payından kulüplere para verilsin.Rakam düşük olacağından milyon dolarlı bütçeleri hayal olur kulüplerin.Onlar da ucuz olanın ya da oyuncu yetiştirmenin peşine düşerler.Emeklilik yaşında ülkeye gelen yabancı oyuncu sayısı azaldığı gibi 1 sezonda parlayanlara milyon dolar ödemez kulüpler.İşini iyi yapamayan yönetimler uzun süre görev alıp kulüpleri batağa götürmezler...Avrupada başarılı olamayız diyenler olursa hatırlatayım neredeyse 100 yıllık futbol tarihimizde 1 uefa kupamız var elde olan...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Keşke yapılabilse dediğiniz hocam keşke . @4 Şubat .Beceriksiz yöneticiler yüzünden bugün bu durumdayız. Ama öncelikle kulüplerin dernekler kanunundan çıkartılması lazım.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• yöneticiler dedinizde mustafa cengiz başkanın geçen bir konuşmasına şahit oldum adam erimiş bitmiş sesi de çıkmıyordu allah yardımcısı olsun

• yöneticiler dedinizde mustafa cengiz başkanın geçen bir konuşmasına şahit oldum adam erimiş bitmiş sesi de çıkmıyordu allah yardımcısı olsun

Tümör her yerine yayılmış. Mide, beyin,kolon her yerinde. Mide ve beyinde bir kısmı temizlediler ama son evre. Allah yardımcısı olsun. Buradan kurtulursa tıbben oranı çok düşükmüş. Çok yakın kaynaklarından bilgiyi aldım. İnşallah atlatır. Allah yardımcısı olsun çok zor hastalık.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• TRT maçları alırsa ihale vatandaşa kalır yine. Parası gariban vatandaşın cebinden çıkar. Maç izlemeyen adamdan bile para alırlar ama şu şekilde olabilir. Bein sport da olduğu gibi abonelik sistemi getirilir. Abone olanlara sadece süper lig maçları verilir. Ücret de 39.99 olur mesela. Aylık olarak bu ücrete kimse itiraz etmez. Bein sport Türkiye de kaçak yayından şikayetçi. Yüzde 40 orana ulaşmış kaçak yayın. Az buz değil bu oran. Dünya sıralamasında Suudi Arabistan ve Rusyadan sonra 3. Sıradayız. Bu konuda ilk sırayı nasıl Araplara kaptırdık :) Suudi Arabistan resmi devlet destekli korsan yayın yapıyor. Malum bein medya katar menşei. Katar Arabistan arası nane limon. Bu nedenle araplar bein medyaya korsan darbe vuruyor.

Kısaca Türkiye Süper Ligi ki - adı süper lig sadece bana göre - 5 para etmez. Ben bein sportun yerinde olsam sözleşme bitince arkama bakmadan 5. Vites de kaçar giderim. Haydi bakalım o zaman bilmem neresinin kılları enginar çiçeği gibi olan topçulara nasıl milyon dolarlar vereceğiz

• Maç izlemeyen adamdan bile para alırlar ama şu şekilde olabilir.

Şimdi bien öncesinde digi vardı.Ama daha önce trt vardı.Para da ödemiyorduk.Kamu yararı var sonuçta.Bu haldeki haliyle bile kaliteli topçuları alamıyoruz.Anca kiralamayla takımlarında tutunamayan tipleri emekli zamanı gelenleri ya da çok yüksek maaşlarla anca orta kalite topçuları görebiliyoruz.Onları da görmesek olur.Acunun birkaç sene öncesinde yaptığı halı saha maçları bile daha heyecanlıydı...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...