Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Trabzon çok rahat alır Alanya maçını. Muslera sakatlanınca zaten gitmişti o tren. Hakemlerin etki etmediği Bi yarış olsun başakşehir ve Trabzon arasında diyecem de bu hakemlerle zor

• O kadar maç izledim ilk defa kaleci topu oyuna geç soktuğu için en direk vuruş veren hakem gördüm. Madem böyle Bi kural vardı şimdiye kadar niye uygulamadınız. Bu uygulamanın anlatıldığı seminere Alper Ulusoy katılmış Bi tek sanırım...

Kaleci eliyle topu kontrol ettikten 6 saniye içinde oyunu başlatmazsa endirekt serbest vuruş verilir.

• Galatasaray kondisyoneri İtalya'da. Kondisyoner olmadan hazırlandı. Takım dökülüyor. 3-1 önde fatih terim falcao sakatlandı 5 dakika 9 kişi oynadı takım. Selçuk,Okan, Ahmet,Sekidika takımı yaktı. Son dakika öyle amatörce penaltı yapılamaz. Alper Ulusoy 3-3 yapmak için elinden geleni yaptı açıkçası. Benim merak ettiğim 6 saniye kuralı en son ne zaman uygulandı? Uğurcan çakır her maç 10-15 saniye arası topu tutuyor. Vallahi merak ettim. En son mondragon zamanı 6 saniye kuralı uygulanmış.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hem ofsayt vardı hemde kalecinin önünü kapıyordu. Her ligde iptal oluyor o tür goller.

Saçma sapan işler oldu bu maçta. Kaleci oyunu yavaslatiyor diye en direk vurus verdi. Kurallar mi degisti anlamadim gitti

• Saçma sapan işler oldu bu maçta. Kaleci oyunu yavaslatiyor diye en direk vurus verdi. Kurallar mi degisti anlamadim gitti

Autta yavaşlatırsa sarı kart verilir. Fakat eliyle kontrol ettiği topu 6 saniye içinde oyuna sokmazsa endirekt serbest vuruş verilir. Bu kural çok uzun bir süredir var.

• Galatasaray kondisyoneri İtalya'da. Kondisyoner olmadan hazırlandı. Takım dökülüyor. 3-1 önde fatih terim falcao sakatlandı 5 dakika 9 kişi oynadı takım. Selçuk,Okan, Ahmet,Sekidika takımı yaktı. Son dakika öyle amatörce penaltı yapılamaz. Alper Ulusoy 3-3 yapmak için elinden geleni yaptı açıkçası. Benim merak ettiğim 6 saniye kuralı en son ne zaman uygulandı? Uğurcan çakır her maç 10-15 saniye arası topu tutuyor. Vallahi merak ettim. En son mondragon zamanı 6 saniye kuralı uygulanmış.

Hocam bu kadar uzun anlatmaya gerek bile yok.Selçuk inan girer girmez ben dedim zaten tamam ya berabere ya mağlup olucaz..Bu adam ne zaman girse geri pasla zaten takımı iyice geriye çekiyor.Selçuk inan varsa galibiyet falan yok..

• Autta yavaşlatırsa sarı kart verilir. Fakat eliyle kontrol ettiği topu 6 saniye içinde oyuna sokmazsa endirekt serbest vuruş verilir. Bu kural çok uzun bir süredir var.

Tamam hadi diyelim o öyle. Golde ki ofsayta ne demeli

• Autta yavaşlatırsa sarı kart verilir. Fakat eliyle kontrol ettiği topu 6 saniye içinde oyuna sokmazsa endirekt serbest vuruş verilir. Bu kural çok uzun bir süredir var.

Kural var da uygulamaya bugün girdi. 2. Goldeki ofsaytta kurallarda var da uygulamada göremedik

En son bu Kural ne zaman uygulanmış ligde? 10 senedir ben hatırlamıyorum. Şampiyonluk Kadıköy maçında muslera,volkan 15 saniye yatmıştır. Bu sezon Uğurcan çakır Kadıköy maçını açın 1 dakika topu tutuyor öyle neredeyse. Kural var ama ligde uygulanmıyordu açıkçası.

• Kalecinin görüş açısı kapalı değil adam çaprazdan vuruyor oyuncu ortadan koşuyor kalecinin önü net açık. Pozisyon net gol hocam

Topla son oynandigi anda antepli oyuncu önde. Görüş acisi konusu burfa ikinci plana düser

• Kalecinin görüş açısı kapalı değil adam çaprazdan vuruyor oyuncu ortadan koşuyor kalecinin önü net açık. Pozisyon net gol hocam

Diğer açıdan bakınca kalecinin önünü kapıyor. Topa değecek gibi şaşırtıyor. Rıdvan Dilmen de sanırsam gol geçersiz demiş.

Aynı pozisyon dün ankaragücü başakşehir macında iptal oldu. İptal olmasa 2 0 öne geçecekti ankaragücü. Pozisyonları tartışmak anlamsız. Var a rağmen uygulamalarda standart yok maalesef.