Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yiyin birbirinizi ancak başka birşey bilmeyin birbirimize aslan kesilirsiniz dışarı çıkınca yabancı takımlara kurbanlık koyun gibi beklersiniz :cursing:

Ölmüşüz de ağlayanamız yok:!:

• uefa sıralamasında;

biz 4 maç 1 beraberlik 0,2 puan

hollanda 2g 1b 1m 1.0 puan

belçika 2g 1b 1m 1.0 puan

avusturya 3te 3 galibiyet 1.2 puan

ukrayna 1g 2m 0,4 puan topladı

bu gidişle 12. sıradaki avusturya'ya da geçiliriz...

• Avrupada maclarinda takimdaslik yok milli duygular var olmali, ulke puanimiz kritik durumda ve takimlarimizin puan almasi lazim..

Dun bakiyorum en guzel kurayi Trabzon cekti denilen grupta basel krasnodara evinde 5 gol atiyor. Sorayim Trabzon bu oyunla baselden puanla donebilirmi?

96-2000 yillarindaki Galatasarayi su acidan cok severdim. Belki cok kaliteli degildiler ama tam bir takimdilar ustelik her mac kopek gibi kosan bir takimdi en azindan sunu diyorduk mucadele ettiler.

Tartismayi yeniden alevlendirmek icin yazmiyorum ama takimda 10 tane yabanci olursa taktigin zayif olsa bile mucadele etmekten yoksun kaliyorsun.Bizim kafamiz gazla calisir.Sen simdi Turk td ile yabancilara saldirin aslanlarimi nasil aktarirsin..

Bizim icin kotu geceydi, takimlarimiz bu kadar kotu degil hepimiz biliyoruz umarim kendi sahamizda galibiyetlerle bu durumu telafi ederiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• görüldüğü üzere yine avrupa da hüsran zamanlarımızı yaşıyoruz.kagıt üstünde bakıldığı zman defansı hariç yıldız larla dolu gs hiç de fena kadrosu olmayan bjk hiç de iyi olmayan futbolla galip gelmediler galip gelemdikleri gibi oyun şekli de yom tam anlamıyla.bratislava da sporar hariç doğru dürüst tekniği olan futbolcu bile yok.trabzonspor ve başakşehir e bişey diyemiyorum trabzonspor kadro zaten bu başakşehir ise denk değil.peki bizim gözümüzde büyüttüğümüz takımlar neden hep şok sonuclar alıyor veya bi sene iyi olursa ikinci sene eli boş dönnüyor.bunun sebebi avrupa mantalitesinin ayrı olması,teknik direktörlerin taktik açıdan yetersizliği ve tabiki istaikrasız takım kadroları. örneğin baş altı diyebilecegimiz sevilla valencia leipzig salzburg gibi takımlarda bu yaşanmıyor sırf iste bu yüzden.dyonomıe kiev takımı önümüze gecen ukrayna nın takımı ilerleyen yıllarda başarısını daha da arttıracaktır mesela o takım bile bize örenktir.acaba neden sturudge nin kruse nin peşinde koşmaz.

not:önümüzdeki maçlarda galibiyet alacaklardır almalılar takımlarımız çünkü başakşehir hariç puan alacagımız takımlar cok ama bunu gecici başarılar olacagını düşünüyorum.artık dev aynasını bırakalım

• Bu kadar niteliksiz yabancı alırlarsa olacağı o .Alt yapı diye bir şey yok takımlarda .Acınacak haldeler 11 yabancı ile sahaya çıkıyorlar tam komediler .

• Bu kadar niteliksiz yabancı alırlarsa olacağı o .Alt yapı diye bir şey yok takımlarda .Acınacak haldeler 11 yabancı ile sahaya çıkıyorlar tam komediler .

nasıl niteliksiz hocam gs ın oyuncuların defansı hariç 20 30 milyon euro degerinde.bizim medya nın yere göğe sığdıramadığı trabzonda sosa aslında yıllardır kesici rolunden başka özelliği olmayan mikel gibi yıldızlar var sturudge yi söylemiyorum bile bjk desen ha keza oyle.roma hariç diğer takımlarda boyle yıldızlar var mı acep.brugge de belki sadece yıldız adayı bı ıkı oyuncu var.demek istediğim nitelikte sıkıntı yok mantalite de sıkıntı var biz bu oyunu yıldızlarla başarılı olacagını sanıyoruz.ve en önemlisi kendi ligimizde aldığımız galibitlerle yetinen teknik direktorler cok etkili bu basarısızlıkta

• Hala takımların eleştirilmesini faydalı bulmuyorum.Bjk gs fener hatta kısmen trabzon yeni oyuncularla takım oyununa geçemediler.Ekim sonu daha güzel maçlar olacağını tahmin ediyorum...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Hala takımların eleştirilmesini faydalı bulmuyorum.Bjk gs fener hatta kısmen trabzon yeni oyuncularla takım oyununa geçemediler.Ekim sonu daha güzel maçlar olacağını tahmin ediyorum...

hocam yıllardır böyle yanlış yanlış üstüne her sene kendimizi avutuyoruz borca bakarsan milyarlar yıldız bol. ama yıllardırda bi istikrar yok günü birlik galibiyetler.gs olan oyuncular az buz oyuncu değil ama yok yine yok neden ajax ın istikrarını benfıca nın porto nun istikrarı yok acaba

• hocam yıllardır böyle yanlış yanlış üstüne her sene kendimizi avutuyoruz borca bakarsan milyarlar yıldız bol. ama yıllardırda bi istikrar yok günü birlik galibiyetler.gs olan oyuncular az buz oyuncu değil ama yok yine yok neden ajax ın istikrarını benfıca nın porto nun istikrarı yok acaba

Şimdi şöyle değerlendirmek lazım.Gs nin aldığı futbolcular (özellikle kiralıklar) isim yapmış ama takımlarında form düşüklüğü olduğu için kiralamaya verilen oyuncular.Bu oyuncular için şam.ligi bir fırsat tekrar takımlarına dönebilmeleri için.Gs de sonucu etkileyecek pasları Belhanda sağlıyor.Lemina sanırım kondisyon seviyesi yeterli değil.Nzonzi maşallah duvar gibi yan toplarda ilerki zamanlarda çok golü olur ligimizde.Seri de aynı şekilde.Bu 3 oyuncu Gsnin geleceğini belirleyecek.ilerde falcao var tamam ama fb li eski semih gibi kulubeden gelip skora katkıda bulunacak ya da sakatlık durumunda alternatif olacak golcü yok.Tek kozu Babel olacak.Emre çok genç İstanbul hayatı etkilemez Fatih hocanın ellerinde tekrar futbola dönüş yapabilir.Tek sorun şam.ligi vedası ve avrupa ligi defteri açılmazsa bu kiralık oyuncular bitse de gitsek moduna girmeleri.Ama süpriz bir başarı elde ederlerse ki bu büyük ihtimalle realin safdışı kalması demek olur bir nevi mucize olur.Avrupa ligi için heyecan taşımıyorum.Brugge ü altımıza alabiliriz.Şanslı kuralarla çeyrek finale gidebiliriz hepsi o olur.Seneye de sağ-sol bekler muhtemelen bir stoper ve kiralıkların akibetine bakarız...

11 (ON BİR) yabancı oyuncu ile Türk futbolu kalkınabilir mi ?

Galatasaray'ımız şampiyonlar ligi grubu ilk maçında sahaya 11 yabancı futbolcuyla çıkmış olmasına rağmen kendisinden daha zayıf rakibini yine mağlup edemiyor.

Biz futbol takımlarımızı bu konuda eleştirelim bence.

• 11 (ON BİR) yabancı oyuncu ile Türk futbolu kalkınabilir mi ?

Galatasaray'ımız şampiyonlar ligi grubu ilk maçında sahaya 11 yabancı futbolcuyla çıkmış olmasına rağmen kendisinden daha zayıf rakibini yine mağlup edemiyor.

Bruge galatasaraydan daha kaliteli bir takım .Diğer söylediklerinize katılıyorum .

• gene döndük dolaştık yabancı oyuncuya geldik. beşiktaş ta 2 yerli oyuncu vardı slovan bratislavada 2 slovak oyuncu var diğerleri yabancıydı. beşiktaş da yenildi onu napıcaz? slovaklar da 9 oyuncu oynatmış yabancı? transfer edilen oyuncunun niteliği kalitesini takımların transfer politikasını altyapıdan oyuncu çıkmamasını tartışırım kabul ama yabancı sayısını tartışmam.

bir de aynı muhabbet basketbol da neden dönmüyor? son turnuvada milli takımın hali ortada her sene final four da fenerbahçe nerdeyse full yabancı oyuncularla oynuyor baskette? ben hiç bi yerde basketbolda yabancı sınırının konuşulduğunu duymadım.

• 11 (ON BİR) yabancı oyuncu ile Türk futbolu kalkınabilir mi ?

bu ayrı bir tartışma konusu.Avrupalılar gibi çok önceden transferler yapılsa bu uyum süreci yaz kamplarında biter.Eylülde transferler yapıildı 3 haftada eleştirmeye çalışmayalım.Türk futbolu nasıl gelişir demek için en yakın Avusturya örneği verilebilir.Neler yaptılar ki avrupa takımları başarı elde etti.Biz geleceğimizi 17-21 yaş arası kaybediyoruz.u 17 u 19 da kafa kafaya oynadığımız oyuncular kendilerini daha iyi geliştiriyorlar.Gs deki yetenekler satılıyor çünkü avrupalı scoutlar daha çocuk yaşta takibini yapıyorlar.Örnek değişssin fb deki ferdi 19 yaşında takımda yer bulsa gellişecek ama baskılar o riski aldırtmıyor hocaya.Arda da belki öyle kalacaktı ama manisada yine ersun hocanın elinde büyüttü futbolunu.Spikerler oyuna 23-24 yaşındaki oyuncu girdiğinde "genç oyuncuyu oyuna aldı" anonsu yapılıyor.Avrupadaki takımlarda bu anons yapılmıyordur.Chelseanin gençlerine bakın ortalığı kasıp kavuruyor belki bu sene olmasa da seneye çok güçlü bir chelsea olacak...

• @4Şubat hocam benim demek iatedigim bu senelik degil genel olatak gunu birlik basarilat var oysa yatirimlar cok yuksek beklenti de cok yuksek ulke genelonde olan bi popülizm anlayisi var. ama saydigim takımlar genelde istikrarlilar çünkü bi plan var.en formda takimimiz bile kendin den kat kat düşük takimlara diş geciremiyro

• Sorun yerli yabancı kuralından ziyade futboldaki başarı anlayışımızın ve vizyonumuzun olmamasından kaynaklanıyor. Bir Türk takımının başarı anlayışı kendi liginde kendine rakip olarak gördüğü başka bir Türk takımını yenmekten ve bu rekabeti sidik yarışına döndürmekten ibaret. Yok 8taş yok 6S yok ezikbahçe. Bir Türk takımının Avrupa'da maçı olur ama rakip takım taraftarı kendi temsilcisini destekleyeceği yere yok Fransız takımı yok Ermeni takımı diye kendi ülkesinin takımını elin yabancısından önce kötüler hatta gider ekşi sözlüğe club brugge'nin Galatasaray'a döşeyeceği boru yok falancanın filancaya döşeyeceği boru başlık açarlar. Kulüp yöneticileri ve federasyona hiç girmiyorum bile. Sonra bekleki başarı gelsin.

• @4Şubat hocam benim demek iatedigim bu senelik degil genel olatak gunu birlik basarilat var oysa yatirimlar cok yuksek beklenti de cok yuksek ulke genelonde olan bi popülizm anlayisi var. ama saydigim takımlar genelde istikrarlilar çünkü bi plan var.en formda takimimiz bile kendin den kat kat düşük takimlara diş geciremiyro

Daha önce defaaten yazdım.Sorun oyuncu hoca hakem değil kulüp ve kurum yöneticilerinde...