Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Emre'nin geldiği günden beri Fenerbahçe'ye zararı oldu. Kadro kurumuna,oyuncu alımına,hoca alımına her şeye karışıyor. Ersun'u da yiyen isim. İlk yarı kötü oynadığı maçlar ve takımı yaktığı maçlar oldu. Oynamayınca ersun'a ve takıma surat yaptı huzur bozdu. Ersun'u paketlettirdi şimdi saha kenarında hocalık yapıyor. Bağırma, çağırmak,tehdit ile nereye kadar.... Kimsin sen? Mafya lideri gibi kırmızı yedin noldu yaptığın artislik nereye gitti? Takıma katkı sağlasın diye getirildi full zarar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Futbolcu da olmaz hoca da olmaz dediğiniz kişi Türkiye'nin en kariyerli ve tecrübeli yerli oyuncusu.

Ayrıca ne demişte ikinci sarıyı göstermiş, küfür mü etmiş veya hakaret mi etmiş?

Kariyer ve tecrübe bazen işe yaramıyor. En iyi oyuncular iyi TD olamıyor çoğu zaman. Henry örneği var. Kariyeri ve tecrübesi emre'nin 10 katı fakat her TD macerasından başarısız oldu. Bence siz Emre'ye çok güvenmeyin üzülürsünüz. O şeyleri yapacak kapasiteye şuan sahip değil. Öfke ve sinir kontrolünü ele alması lazım. Cüneyt Çakır'a senin Allah'ın yok dedi. Sözlü tehdit etti. Geçen kayseri maçında gene yedek kulübesinde sarı kart gördü. Her hafta kulübeden Kart giriyorsa suçludur herhalde.

• Kariyer ve tecrübe bazen işe yaramıyor. En iyi oyuncular iyi TD olamıyor çoğu zaman. Henry örneği var. Kariyeri ve tecrübesi emre'nin 10 katı fakat her TD macerasından başarısız oldu. Bence siz Emre'ye çok güvenmeyin üzülürsünüz. O şeyleri yapacak kapasiteye şuan sahip değil. Öfke ve sinir kontrolünü ele alması lazım. Cüneyt Çakır'a senin Allah'ın yok dedi. Sözlü tehdit etti. Geçen kayseri maçında gene yedek kulübesinde sarı kart gördü. Her hafta kulübeden Kart giriyorsa suçludur herhalde.

Kenarda sarı kart görmesi sizin açınızdan suç olabilir benim açımdan takımı ateşleme için verilmiş bir tepki olarak bakarım. Hani Fatih Terim'i her maç yaptığı ama kart görmediği cinsten hareketler olarak görürseniz daha doğru olur diye düşünüyorum.

Verdiğiniz Henry örneğinin Emre ile yakından uzaktan alakası yok, Emre kulübümüze Sportif Direktör olacak. Diyelim ki antrenör olsun, eminim ki futbolculuğunda bir çok kez küfür eden ve sinirlerine hakim olamayan Hasan Şaş gibi adamlardan on kat daha iyi antrenör olur kendisi.

Biz Fenerbahçeliler kime güvenip kime güvenmeyeceğini biz kendimiz biliriz diye düşünüyorum.

• Kenarda sarı kart görmesi sizin açınızdan suç olabilir benim açımdan takımı ateşleme için verilmiş bir tepki olarak bakarım. Hani Fatih Terim'i her maç yaptığı ama kart görmediği cinsten hareketler olarak görürseniz daha doğru olur diye düşünüyorum.

Verdiğiniz Henry örneğinin Emre ile yakından uzaktan alakası yok, Emre kulübümüze Sportif Direktör olacak. Diyelim ki antrenör olsun, eminim ki futbolculuğunda bir çok kez küfür eden ve sinirlerine hakim olamayan Hasan Şaş gibi adamlardan on kat daha iyi antrenör olur kendisi.

Biz Fenerbahçeliler kime güvenip kime güvenmeyeceğini biz kendimiz biliriz diye düşünüyorum.

Henry örneğini diğer yorumunuzda hoca sözünüzü geçirdi diye verdim. Ateşlemek için yapması başkadır. Daha ilk dakikalarda her maç itirazdan durduk yere kart görüyor. Volkan niye görmüyor? Ben futbolu elimden geldiğince objektif olarak yorumlarım. Fenerbahçe yıllardır başarısız ise bu tür düşüncelerden dolayı. Siz Fenerbahçeliler kendiniz bilirsiniz ama hiçbir kötü yorum yapmadan gayet mantıklı yorum yaptığım halde sert tepki vermişsiniz. Hasan Şaş rezalet bir hoca zaten niye o örneği verdiniz anlamadım. Kötüyü kötü ile mi yok edicez? Fatih Terim kıyasına gelirsek tamam o baş antrenör sinirli tepkiler veriyor. Ama atılacak kadar tepki vermiyor. Sportif direktör bu kadar etki etmemeli. Ersun Yanal'ın da gitmesine ve takımda huzursuzluk oluşmasının 1. Nedeni emre bunu söylemiyorsunuz. Başka yorum yapmayacağım ama emre'nin şahsi görüşüm katkısı olacağını düşünmüyorum. Fenerbahçe'ye katkısı büyük seviyorsunuz diye öyle düşünüyor olabilirsiniz düşünceniz öyledir. Ama verdiğiniz tepkiyi anlamadım.

• Emre maçta ya da kenarda olması hatta fb de olması da farketmiyor hareketlerinde. 18 lik halinde gs de öyleydi olgunluk hali Başakşehirde de. Gözü kapalı hırslı bir yapısı var da diyebilirsiniz eyyamcı hakemlerin zamanında göstermediği kartların meyvesi de. Ama topçuluğu konusunda çok iyi bir kumaşı. Hagiden çok şey öğrendi belki genç yaşındaki gittiği interde daha iyi adapte olabilse dünya starı bile olurdu...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Emre maçta ya da kenarda olması hatta fb de olması da farketmiyor hareketlerinde. 18 lik halinde gs de öyleydi olgunluk hali Başakşehirde de. Gözü kapalı hırslı bir yapısı var da diyebilirsiniz eyyamcı hakemlerin zamanında göstermediği kartların meyvesi de. Ama topçuluğu konusunda çok iyi bir kumaşı. Hagiden çok şey öğrendi belki genç yaşındaki gittiği interde daha iyi adapte olabilse dünya starı bile olurdu...

Tartışılmaz orası aynen hocam. Büyük topçuydu ama gençlik hataları yaptı. 32 yasında Atletico transferi yaptı adam. Baya da iyi oynadı. 39 yaşına geldi hala oynuyor. Gerçek topçuluk kariyeri müthiş. Hırsı fazla ama gereksizdir fevri tavırları da fazla. Sırf o tavırları yüzünden çok zarar veriyor kendine. Kendini frenlemeyi bilmiyor. Takıma çoğu zaman sinirinden dolayı zarar da veriyor. Bahsettiğim şey de o.